Skocz do zawartości

Ciasto Z Marcepanem


Pola Połetek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, Zostałam obdarowana sporą porcją masy marcepanowej, która wygląda jak baton. Nie otwierałam jej, więc nie wiem jaka jest. Wiem tylko, że została przywieziona z Holandii. Jak mogę ją wykorzystać? Moja synowa lubi marcepan i chciałabym zrobić specjalnie dla niej jakieś pyszne ciasto na święta. Jeśli macie jakieś pomysły, będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazlam w internecie cos takiego: Składniki: • 1 kostka masła • 1 szklanka cukru pudru • 5 jajek • 2 szklanki mąki • 2 łyżeczki proszku do pieczenia • 5 łyżek kakao • 5 łyżek mleka • puszka ananasów • opakowanie masy marcepanowej (50 g) • tłuszcz do blaszki Sposób wykonania: Masło, cukier i sól utrzeć na puszystą masę. Wbić kolejno 4 jajka, zmiksować. Mąkę i proszek przesiać. Kakao rozpuścić w mleku. Mąkę z proszkiem i kakao dodać do masy, utrzeć na gładkie ciasto. Prostokątną blaszkę o długości ok. 30 cm natłuścić. Połowę ciasta wyłożyć do blaszki. Ananasy odcedzić, dokładnie osaczyć, pokroić w kostkę. Masę marcepanową zagnieść z jajkiem, dodać kawałki ananasa. Wyłożyć do blaszki, przykryć resztą ciasta. Widelcem zamieszać ciasto spiralnym ruchem, aby rozprowadzić masę marcepanową. Placek piec około 50-60 minut w temperaturze 175°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałam przepis od teściowej na super ciacho z marcepanem, ale nie miałam okazji wypróbować, bo nie mogę dostać masy marcepanowej.

Tarta gruszkowa

ciasto kruche:

25 dag mąki, 7-8 dag cukru, 1 jajko, 0,5 kostki zimnego masła startego na wiórki. Wszystko zagnieść, zawinąć w folię i wsadzić do lodówki na pół godziny. Następnie rozwałkować i wyłożyć formę, ponownie wstawić do lodówki na pół godziny. Po upływie tego czasu, ciasto piec w nagrzanym piekarniku 15 minut.

krem:

2 szklanki mleka, 1 laska wanilii, 10 dag cukru, 2 jajka, 4 żółtka, 5 dag mąki ziemniaczanej, 10 dag surowej masy marcepanowej, 3-4 gruszki, 5 dag konfitury. Zagotować mleko z nadkrojoną laską wanilii i cukrem, utrzeć jajka i żółtka z mąką ziemniaczaną. Wlać do mleka. Zagotować i odstawić. Wyjąć laskę wanilii, dodać pokruszony marcepan i mieszać aż powstanie gładki krem. Ostudzić. Następnie rozsmarować na upieczonym cieście. Gruszki obrać, pokroić na cząstki, ułożyć na kremie. Wierzch posmarować konfiturą. Odstawić, gdy konfitura zastygnie ciasto jest gotowe.

Jak pisałam wcześniej nie próbowałam tego ciasta, ale wydaję się proste i smaczne, jeżeli oczywiście ktoś lubi gruszki i słodkie ciasta.

Pozdrawiam

Amelia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy przepis Basiu, na pewno spróbuję i dam oczywiście znać Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przepis też mi się podoba Amelko. Bardzo dziękuję. Tej masy mam chyba z pól kilo, więc muszę zrobić więcej niż jedno ciasto. Pozdrawiam Cię serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja znalazlam w internecie cos takiego:

Składniki:

• 1 kostka masła

• 1 szklanka cukru pudru

• 5 jajek

• 2 szklanki mąki

• 2 łyżeczki proszku do pieczenia

• 5 łyżek kakao

• 5 łyżek mleka

• puszka ananasów

• opakowanie masy marcepanowej (50 g)

• tłuszcz do blaszki

Sposób wykonania:

Masło, cukier i sól utrzeć na puszystą masę. Wbić kolejno 4 jajka, zmiksować. Mąkę i proszek przesiać. Kakao rozpuścić w mleku. Mąkę z proszkiem i kakao dodać do masy, utrzeć na gładkie ciasto. Prostokątną blaszkę o długości ok. 30 cm natłuścić. Połowę ciasta wyłożyć do blaszki. Ananasy odcedzić, dokładnie osaczyć, pokroić w kostkę. Masę marcepanową zagnieść z jajkiem, dodać kawałki ananasa. Wyłożyć do blaszki, przykryć resztą ciasta. Widelcem zamieszać ciasto spiralnym ruchem, aby rozprowadzić masę marcepanową. Placek piec około 50-60 minut w temperaturze 175°C.

A gdyby tak do tego dodać 25 gram rumu,lub czystego spirytusu...ciasto staje sie wtedy takie puszyste :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.