Skocz do zawartości

Kuskus


elusia

Rekomendowane odpowiedzi

Sałatka z kaszą kuskus i pieczarkami 1 1/2 szklanki kaszy kuskus 2 szklanki bulionu z kostki 1 słoik marynowanych pieczarek w plasterkach ( 30 dag ) 10 dag żółtego sera - warmiński lub podlaski 1 puszka tuńczyka w sosie własnym ( 20 dag ) 10 oliwek bez pestek 3 łyżki posiekanych orzechów włoskich 2 łyżki natki pietruszki 1 słoik majonezu (20 dag) sól, pieprz Kuskus wsypać do miski, zalać bulionem, 1 cm ponad powierzchnię i odstawić na 10 min. Pieczarki odsączyć z zalewy. Tuńczyka rozdrobnić. Ser zetrzeć na tarce do jarzyn. Oliwki pokroić w plasterki. Do miski z kaszą dodać przygotowane składniki oraz orzechy i natkę pietruszki, wymieszać z majonezem, doprawić pieprzem i jeśli trzeba solą. Sałatkę wyłożyć na liście sałaty przybrać natką pietruszki. Sałatka z kaszą kuskus i papryką 25 dag kaszy kuskus 3 papryki czerwona, żółta i zielona - 60 dag 2 pomidory 15 dag 1 świeży ogórek - 12 dag 1 czerwona cebula- 10 dag 10 dag białej części pora 1/3 szklanki oliwy sok z jednej cytryny 2 łyżki natki pietruszki 1 łyżeczka suszonego estragonu sól, pieprz Warzywa umyć i osączyć. Papryki oczyścić z gniazd nasiennych i pokroić w drobną kostkę. Pomidory sparzyć, obrać, pokroić w małe kawałki. Por pokroić w cienkie plasterki. Ogórek i cebulę pokroić w drobną kostkę. Kaszę kuskus wsypać do miski, zalać wrząca posoloną wodą 1 cm ponad powierzchnię i odstawić na 10 min. Gdy kasza napęcznieje i ostygnie, dodać warzywa i wymieszać z oliwą połączoną z sokiem cytrynowymi przyprawami. Posypać natką pietruszki. Przepisy podałam na 5 - 6 porcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewuniu proszę się zwracać do mnie po imieniu. Kuskus można jeszcze podawać z mięsem pieczonym. Mam jeszcze przepis na sałatkę arabską i pisze że w krajach arabskich kuskus gotuje się bardzo długo na parze, w specjalnym naczyniu. U nas kuskus jest z semoliny, jest to pszenica o specjalnej jakości. Nasz kuskus jest tak spreparowany, że tylko wystarczy go zalać wrzatkiem. Eluniu ucieszyłam się że mogłam pomóc. Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewuniu przeczytaj dokładnie te przepisy co ja podałam i ostatnią moją wypowiedź. Napisałam że nasz kuskus tylko zalewamy i nie gotujemy tylko odstawiamy aż kasza napęcznieje. Jak jeszcze czegoś nie będziesz wiedziała śmiało pytaj, ja odpowiem napewno. Mogę podać przepis jeszcze na sałatkę arabską o której wspominałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin: Droga Ineczko na Tobie zawsze mozna polegac .Ja dwa tygodnie temu bylam na wczasach w Tunezji i tam kuskus jest doslownie wszechobecny sprobowalam tej kaszki z takim troche niedowierzaniem ,a tu okazalo sie ze jest to swietny dodatek praktycznie do wszystkiego ,kupilismy z mezem nawet ta kaszke ale jeszcze jej nie uzylam bo nie wiedzialam jak ,dlatego dziekuje ci bardzo za przepisy i zachecam wszystkich do wyprobowania bo warto pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Halinko przecież pisze czarno na białym. Ech podwójne oczy i jeszcze niedowidze.... :grin: Dziękuje za wyjaśnienie. A odbiegając od tego tematu może ktoś ma z forumowiczów przepis na kasztany(wiem,ze są przepisy ale są to już przetworzone ). Dzisiaj w Makro były do kupienia właśnie kasztany jadalne. Pamietam,że w Wiedniu były pieczone "chyba" w tłuszczu ale nie jestem pewna?Pozdrawiam Ewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja najpierw gotuje rosol na kurczaku (calym, udkach albo innych czesciach :) ) razem z warzywami (glownie chodzi o marchew, pietruszke). Po czym wyjmuje mieso i warzywa. Kurczaka obieram i miesko kroje w kostke. Warzywa w kostke. Przygotowuje kuskus (zalewam ciepla woda z odrobina oliwy i zostawiam na kilka minut az napecznieje). Dodaje pokrojone wczesniej skladniki + koperek, mieszam i podsmazam na patelni, bo nie lubie kuskus-a na zimno. I na obiadek mam najpierw rosolek a potem 'kuskus danie'. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.