Skocz do zawartości

Krótka, Ilustrowana Historia Smaczny.pl


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Ostatnio tak myślałem jak kiedyś wyglądał smaczny i wpadłem na pomysł napisania historii naszej strony - odgrzebałem nawet gdzieś bardzo stare kopie zapasowe - udało mi się część z nich uruchomić i zrobić im "zrzutki", które tutaj wrzucam. Będzie to więc taka bardziej techniczna historia naszej strony, a w miarę dostępnego czasu może napiszemy coś dokładniejszego 😁

Tak więc...

...tak to się zaczeło

Około 25 lutego 2003 roku w urodziny mojej ukochanej 😁 postanowiłem (najprawdopodobniej) zrobić jej prezent w postaci strony internetowej zawierającej coś, co Dorota bardzo lubiła. Tak powstała strona www.kuchnia.one.pl.

Posiadam kopię tej strony z okolic września 2003. Zawierała ona wtedy 31 (sic!!) przepisów w 4 kategoriach. Była możliwość oceniania przepisów oraz księga gości. Nie można było natomiast przepisów komentować. Oto jak to wyglądało:

post-2-1173474706_thumb.gif

W 2004 rok wjechaliśmy... na zielono 😁

Musiałem trochę posiedzieć nad stroną bo w 2004 roku wyszła wersja już zdecydowanie wzbogacona. Można było się rejestrować. Były komentarze do przepisów, a nawet sondy (które nawiasem mówiąc nie wiem czemu zniknęły w boju - muszę pomyśleć nad ich powrotem). Trudno mi oszacować liczbę przepisów w tamtym okresie. Wiem natomiast, że strona wyglądała tak:

post-2-1173475006_thumb.gif post-2-1173475017_thumb.gif post-2-1173475025_thumb.gif

25 luty 2004 - "Narodziny" smacznego

Moim kolejnym prezentem urodzinowym dla Doroty (tak - słaby jestem jeżeli chodzi o wymyślanie prezentów 😁 ) był www.smaczny.pl - czyli już ta strona. Na początku było na niebiesko 😁 Wtedy też dostaliśmy kilka wyróżnień. Między innymi w numerze 16/2004 (21 lipiec) Komputer Świata otrzymaliśmy wyróżnienie. Także serwis web.reporter.pl przyznał nam wyróżnienie: http://algorytmy.pl/cs/index.php?q=smaczny.pl.

Poniżej "dowody":

post-2-1173476330_thumb.gif post-2-1173476348_thumb.gif post-2-1173475676_thumb.gif

2005 rok - to już prawie teraźniejszość

Na początku tego roku (w kwietniu) zmieniliśmy wygląd strony na obecny - wykonał go dla mnie kolega - grafik komputerowy - co od razu rzuca się w oczy (poprzednie "smaczne" rysowałem ja - jak widać talent miałem średni - ale dobrych chęci mi nie brakowało 😁 ).

Ale, ale - forum wtedy jeszcze wyglądało "paskudnie" 🙂 Popatrzcie tylko:

post-2-1173478510_thumb.gif post-2-1173478572_thumb.gif

Na szczęście to już historia... 🙂

Tymczasem wyszliśmy poza Polskę

W międzyczasie (dokładnie 1 sierpnia 2005) postanowiliśmy uruchomić angielską wersję naszej strony. Tak powstał nieczynny już serwis www.bestcookrecipes.com.

Jak na razie to koniec naszej historii. Mamy nadzieję zapisać tutaj jeszcze dużo ciekawych wydarzeń - mam nadzieję, że nam w tym pomożecie 🙂

Dorota i Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcinie za ciekawy pomysł. Przybliżyłeś mi historię tej strony,bo przecież jestem z Wami od niedawna. Cieszę się, że Was odnalazłam. Życzę dalszych sukcesów w tej dziedzinie. Wszystkiego najlepszego!!! Renata :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Gratulacje Marcinie. Wspaniala strona. Bardzo jestem z nia zzyta. Nie mieszkam w Polsce i jestescie moja kladka do Kraju. Na waszej stronie moge zawsze ciekawie porozmawiac po polsku, a co wazniejsze poznalam cale mnostwo fantastycznych ludzi. Jesli chodzi o Twoja pomyslowosc dotyczaca robienia prezentow, to Dorotka moze smialo powiedziec, ze jest sczczesciara. Bo ktrory to maz oferuje swojej Zonie taki genialny i nieprzemijajacy prezent? Super! Z bardzo wielu przepisow korzystam i zawsze bardzo sie ciesze gdy moge cos nowego wyprobowac. Jestescie wspaniali. Pozdrawiam cieplutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.