Skocz do zawartości

Bułeczki, Np Z Marmoladą


Rekomendowane odpowiedzi

Składniki na ok 10 większych sztuk: ok 2,5szkl maki / ja zawsze sypię na oko, w razie co dosypac / 1 jajko 3/4 szkl mleka 8 łyżeczek cukru 1 mały cukier waniliowy 1 łyzka masła 2 dkg drożdzy twarda marmolada Zrobić rozczyn z drożdzy, pozostawic do wyrośnięcia. Połączyć z resztą składników, wyrobić. Gdyby ciasto za bardzo kleiło się do ręki podsypac mąki i pozostawić do wyrośnięcia. Z ciasta formować placki, nałożyć po łyzeczce marmolady i utworzyc kulkę. Posmarowac rozmąconym jajkiem, posypac cukrem. Piec w temp ok 175 s ok 20min

post-2465-1173960435_thumb.jpg

post-2465-1173960452_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doruniu miałam super twardą marmoladę, ale bułeczki tak rosły, że nie które troszkę z góry popekały. Nic jednak nie wypłyneło.

Cżęsto robię je z mniejszą ilością cukru i odrobinką soli a na wierzch sypię makiem. I są prawie maślane bułeczki do sniadania albo na wycieczkę.

Ten pomysł Katarzyno z parówkami troche mnie zaskoczył, ale mozna spróbować.....

A to bułeczki w przekroju

post-2465-1173982884_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne bułeczki, z podobnych składników prawie bez cukru (tylko, że do rozczynu dodałam 1 łyżeczkę cukru) ostatnio upiekłam paszteciki z farszem mięsno-cebulowym), dlatego też Twoje babeczki Zuziorku w przekroju przypomniały mi te paszteciki, chociaż to zupełnie inna "para kaloszy". Z bułeczek na słodko zeszłam do pasztecików, tak zresztą jak Katarzyna na hot dogi :grin: Pozdrawiam serdecznie, Justyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kate nie wmawiaj sobie że bułeczki nie wyjdą, spróbuj zgodnie z przepisem i napewno sie udadzą i będą takie ładne jak na zdjęciu. Ja też upiekę te bułeczki, napisz jakie masz kłopoty z ciastem drożdżowym, my Tobie doradzimy i musisz w siebie uwierzyć i nie wmawiać sobie, a może zaczynasz piec ciasto za mało wyrośnięte, być może że piekarnik masz za mało nagrzany, koniecznie daj nam znać jakie masz problemy. Kasia twierdziła na początku że słabo u niej jest z pieczeniem, zauważyłaś napewno jakie świetne wypieki robi i dodaje przepisy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin: Halinko święta racja! Ja dopiero sie rozkrecam, nabieram doświadczenia dzieki forum. Dziewczyny są takie super, ze opiszą Ci wszystko czarno na białym. Czasami w duchu dziękuję, że los mi umozliwił zycie na takim poziomie, że w domu mam komputer i dostep do internetu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.