Skocz do zawartości

Placek z chałwą


Danka_nt

Rekomendowane odpowiedzi

Placek z chałwą Upiec jasny biszkopt do przekrojenia. Kasia - 1 ½ kost. (lub 1 kost. masła i ½ kost. Kasi) Cukier - ¾ szkl. Jaja - 2 szt. Chałwa - np. bakaliowa - 7 szt. Brzoskwinie - 1 puszka - pokroić w kostkę. Kasię rozetrzeć, dodać ubite jaja z cukrem, na końcu dodać rozduszone widelcem chałwy i kieliszek spirytusu. Przekrojony biszkopt posmarować połową kremu, na to rozłożyć pokrojone brzoskwinie, przykryć drugą częścią biszkoptu, posmarować resztą kremu i polewą kakaową zrobić „esy floresy”. Smacznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 lata później...

Basiu, tego ciasta nie robiłam, ale robiłam inne ciasto z chałwą. Tam dawało się zdecydowanie mniej chałwy, bo tylko 20 dag

Tutaj to nie wiadomo jakie wagowo opakowania Danusia miała na myśli (może te mniejsze opakowania. Ja dzisiaj kupiłam w Biedronce duże opakowanie chałwy i ono ma 10 dag, a te mniejsze to mogą mieć 30-50 dag, dokładnie nie wiem :smile:??:smile:

Ciasto to zamierzam zrobić na najbliższy weekend. Wydaje mi się, że 30 dag by tutaj w zupełności wystarczyło, ale zobaczę będę stopniowo dodawać i testować :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobiłam ten placek z chałwą :grin:

Do masy dodałam 40 dag chałwy - krem i w ogóle całe ciasto jest bardzo dobre, a jeszcze lepsze jest na 2-3 dzień :grin:

Za przepis bardzo dziękuję i pozdrawiam :grin:

post-8-1175698981_thumb.jpg post-8-1175699067_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyrazisty jest smak, ale myślę, że z 10 dag chałwy można by było jeszcze dodać. My jedliśmy to ciasto przez 3-4 dni, i im dłużej było w lodówce - tym to ciasto było lepsze :grin: Na pewno lepiej do tego ciasta pasują brzoskwinie, bo mają taki delikatny smak. Ale znowu dwa ciasta z tymi samymi owocami to rzeczywiście troszeczkę nie bardzo. Trudno mi coś tutaj doradzić, ale myślę że można to ciasto zrobić: z ananasami lub bez żadnych owoców... ale ananas (kwaśne) + chałwa (słodkie) = to nie wiem jak może smakować... to może już zrobić bez żadnych owoców a więcej chałwy? i chyba tak bym zrobiła :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciasto z chałwa upieczone. Po raz pierwszy dzieliłam biszkopt na dwie części i troche niezdarnie mi to poszlo. Muszę zaopatrzyc się w urządzenie reklamowane na forum. Ciasto bardzo słodkie /nie potrzebnie dałam jeszcze jedno opakowanie chałwy/ ale super, że dodałam anansy, bo złagodziły ta słodycz. Połączenie i smak rewelka. Wszyscy sie zachwycali. Tylko przez te ananasy i moja gotową polewe trochę źle sie kroiło.

post-2465-1176205797_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.