Skocz do zawartości

Mięso Bez Pieczenia


renigliwice

Rekomendowane odpowiedzi

Podam Wam przepis, który niedawno odnalazłam na innym forum. Sama go wypróbowałam i trochę zmodyfikowałam.

Muszę przyznać, że pomysł ten mnie zaciekawił, gdyż wydawał mi się nieprawdopodobny ale zarazem godny wypróbowania.

Jest to przepis na schab, szynkę, łopatkę, filet z indyka bez pieczenia.

Smak super!!! Latwo się go wykonuje a przepis jest banalny. Oceńcie sami. Zachęcam!

post-4422-1174218201_thumb.jpg post-4422-1174218214_thumb.jpg

Cała receptura podana jest na 2 kg kawałek mięsa ( w całości).

Oto przepis:

2 kg mięsa - ja użyłam schab

2 litry wody

1/3- 1/2 szklanki soli (według kawałka mięsa; jeśli kawałek jest płaski, jak w przypadku schabu, można dać mniej; jeśli jest to bryłka mięsa, np.

łopatka- można dać więcej)

1 łyżka cukru

1/2 płaskiej łyżeczki pieprzu czarnego

1/2 płaskiej łyżeczki pieprzu ziołowego

5 ząbków czosnku (dużych)

2 łyżki majonezu

Inne przyprawy: Liść laurowy, ziele angielskie, kolendra, lub inne według swojego uznania

WIECZOREM w dużym garnku wymieszać wodę ze wszystkimi przyprawami i majonezem. Majonez rozbić trzepaczką na małe kuleczki, natomiast

czosnek pokroc w kawałki. Całość zagotować i ostudzić.

Do całkowicie zimnej zalewy dodać kawał mięsa.

Doprowadzić do wrzenia i pogotować..... 5 minut. Przykryty pokrywką garnek z mięsem pozostawić na całą noc.

RANO znów doprowadzić do wrzenia i gotować mięso następne i ostatnie 5 minut.

Przykrywamy pokrywką garnek. Kiedy zalewa zupełnie wystygnie, wyjmujemy mięso i ...... gotowe.

Można w czasie " leżakowania " w zalewie mięso obracać, ale nie jest to konieczne, bo i tak wychodzi super!!!

SMACZNEGO!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Miło Elu, że zauważyłaś moją nieobecność. Byłam u mojej siostry i mamy. Trzeba czasem odwiedzić rodzinkę. Przepis szczerze polecam. Mówię Ci- REWELKA!!! Później dołączę zdjęcie, podziała na wyobraźnię. Pozdrawiam Cię cieplutko. Renata :razz: :razz: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKUJEMY ZA ZDJĘCIA,fajnie że sobie odpoczęłaś z rodzinką ,ja nie przypominam sobie kiedy ostatnio wyjeżdżałam gdzieś na dłużej niż jeden dzień. Ale takie są właśnie uroki posiadania gospodarstwa,że nawet w niedzielę człowiek jak wyjeżdża to spogląda na zegarek,no nie jest tak żle,pozdrawiam Ela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie Anetko! Czekam z niecierpliwością na Twoją opinię i zdjęcie. Tak jak pisałam ja wykorzystałam schab a w najbliższym czasie chciałam wypróbować inny rodzaj mięsa. Pozdrawiam. Renata :razz: :razz: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mięso jest kruche, twarde, czy "ciągnące"?

oraz o ile zmniejsza swoja objętość po zrobieniu

Tak jak pisałam , ja w ten sposób robiłam tylko schab. Wyszedł kruchy, nie był ciągnący. Natomiast trochę się skurczył, tak samo jak się kurczy

przy duszeniu. Anetka robi dziś mięso z szynki. Zobaczymy, co ona napisze. Pozdrawiam. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny!Mięsko pyszne ,ale muszę powiedzieć ze aby nadawało się do jedzenia musiałam pogotować ciut dłużej bowiem miałam spory kawałek szynki i kiedy gotowałam tylko 2 razy po 5 min po nakłuciu widelcem wydostawał się krwisty sok.Widocznie dla takiej sztuki mięsa było potrzebne dłuzsze gotowanie.Drugim razem gotowałam 15 min w sumie ok 20 min wszystkiego.Do zalewy dodałam jeszcze łyżeczkę musztardy ,nadała pikantniejszego smaku.Po ugotowaniu przycisnęłam deską i na to garnek z wodą zeby mięso się tak zbiło i lepiej się kroiło.Zdjęcie dołącze wieczorem bo troche zajmuje czasu wrzucenie go na kompa i zmniejszenie a ja teraz pomagam odrabiać synkowi lekcje.Wykorzystałam chwilkę żeby Wam o tym napisac.Ogólnie mięsko na 5+ :mrgreen: :grin: Bedę częsciej je robiła i będę eksperymentowala z różnymi przyprawami w zalewie. POLECAM!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.