Skocz do zawartości

Mięso Bez Pieczenia


renigliwice

Rekomendowane odpowiedzi

:grin: Dodaję obiecane zdjęcia mojej szyneczki .W smaku super ,wędliny sklepowe niech się schowają.Poza tym tutaj nie ma żadnych konserwantów i wszystkich tych innych szkodliwych substancji.Polecałabym nawet dawać dzieciom takie mięsko aniżeli te wędliny sklepowe,szczególnie mniejszym dzieciaczkom.A przyprwy do zalewy każdy może dołożyć według własnych smaków.RENI JESTEŚ WIELKA!! :wink: :mrgreen:

post-4466-1174462802_thumb.jpg

post-4466-1174462819_thumb.jpg

post-4466-1174462840_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witaj Reni,

przepis jest nieprawdopodobny,

mam tylko pytanko - czy mięso jest kruche, twarde, czy "ciągnące"?

oraz o ile zmniejsza swoja objętość po zrobieniu?

pozdrowionka,

:grin:

Mięsko jest "ubite" nie kruszy się przy krojeniu.Absolutnie nie jest ciągnące.Zmniejsza się jego objętość ale niewiele tyle co tego tłuszczyku z mięsa trochę się wygotuje.I tak jak pisałam wcześniej ja szynce przedłużyłam czas gotowania ponieważ jest to grubsza sztuka mięsa od schabu i większa .Jak dłużej pogotowałam nie wypływał krwisty sok,ale nie polecam dłużej jak w sumie oba gotowania razem wzięte do max 20 min.Czyli można rozdzielić każde gotowanie po 10 min. Godne polecenia- Spróbuj!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze zrozumiałem to gotować 2 razy po 10 min.,ale wkładac do zimnej zalewy.Czy zagotować zalewę,włożyć mięso do wrzątku i 10 min?

Ale zamieszałem :grin:

Mac 51 ja gotowałam mięso 2 razy po 10 min.ale być moze inny rodzaj mięsa np. schab może byc gotowany 2 razy po 5 min.tak jak to robiła RENI.Najlepiej po 5 min. sprawdzić widelcem (nakłuć w paru miejscach)czy nie wycieka jeszcze sok taki krwisty,jeśli tak to przedłużyć gotowanie.Ja wkładałam do zimnej zalewy ale do wcześniej zagotowanej (rozpuszczą się lepiej wtedy te przyprawy)i wystudzonej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny bardzo mnie zainteresował ten przepis, tylko mam pytanie czy mięsko nie jest suche (tak sobie myśle iz nie powinno ale lepiej zapytać). Wygląda bardzo smakowicie...

Ewuniu akurat szynka ma w sobie trochę takiego tłuszczyku to nie jest sucha nie wiem jak ze schabem musialabyś spytać RENI.Ale kroi się nozem znakomicie nawet na cieniutkie plasterki,nic sie nie kruszy ,nie rozwala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o schab, mięso wcale też nie jest suche. Po prostu PYCHOTKA!!! Anetko! Ale piękna szyneczka ! Ja dzisiaj zrobię w ten sposób łopatkę bez kości (o ile mąż ją kupi, właśnie pojechał do Reala). Dziś w Realu promocja- 7,77 zł za kilogram. Napiszę potem o swoich wrażeniach. Może wkleję jakieś zdjęcie. Pozdrawiam cieplutko. Renata :wink: :grin: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RENIU musisz koniecznie napisac jak wyszła łopatka ,bedziemy wtedy miały jyż trzeci rodzaj mięska sprawdzony.Jeśli będziesz mogła to wklej fotkę.Przed nami święta i ja już wiem że napewno takie mięsko-wędlinka zagości na moim stole. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jak pisałam ilość soli zależy od ilości mięsa. Jeśli mięsa mamy mniej niż 2kg , ilość soli też trzeba zmniejszyć, bo mięso wyjdzie za słone. Pozdrawiam serdecznie. Ciekawa jestem Twojej opinii, Redcherry. :grin: :grin: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.