Skocz do zawartości

Mięso Bez Pieczenia


renigliwice

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...

Witajcie! Odświeżam znowu ten temat, ponieważ chciałam się pochwalić, że tym razem zrobiłąm z fileta z indyka. Trochę zaryzykowałam, bo dotąd robiłąm tylko z wieprzowego mięska. Zawsze było super. U mnie w domu juz bardzo dawno nie było innej wędliny i chyba prędko nie będzie. Srwierdziłam, ze tym raze spróbuję z indyka. Kupiłam duzy filet i zrobiłam jak zwykle(wg przepisu). Stwierdziłam, że w razie czego i tak sie nie zmarnuje. Gdyby mi sie nie udało to podduszę, pokroję na grubsze plasterki i zrobię pieczeń. Nie musiałam - wyszedł mi super - białe delikatne mięsko w smaku inne niż wszystkie dotychczas robione z wieprzowiny. Gorąco polecam - zróbcie sobie filecika z indyka. Załaczę jeszcze zdjęcia, które juz zrobiłam tylko nie mam teraz przy sobie aparatu. Ponadto stwierdziłam, ze przygotowywanie mies w ten sposób to duża oszczedność energii i czasu. Mięska z tego przepisu rónież są świetne jako pieczeń i co najważniejsze nie wymagają 2-3 godzinnego duszenia !!!! Polecam kolejny raz i ukłony w stronę Reni :P pozdrawiam serdecznie!!!! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagódko, :-D filecik jest faktycznie bardziej kruchy niż mięsko wieprzowe, ale nie kruszyło sie przy krojeniu i nie rozpadało. Wazne żeby kupić taki kawałek w zwartej bryłce i odroić jego wewnętrzną część. Kroiłam na krajalnicy i wychodziły bardzo ładne plasterki. Bardzo nam smakowała ta szyneczka i była trochę na odmianę od wcześniejszych wieprzowych (też fantastycznych zresztą). :-D pozdrawiam, :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

muszę przyznać że przepis długo czekał na realizację... ...i to dopiero był błąd.......mięsko jest rewelacyjne, robiłam ze sporego kawałka karkówki więc gotowałam dwa razy po dziesięć minut. do zalewy dałam sporo majeranku. jestem zachwycona, mięsko jest soczyste, daje się kroić bardzo cieniutko. naprawdę rewelacja. dziękuję za przepis. koniec z pieczeniem!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Przypadkiem trafiłam na ten przepis i myslę, że to temat wart odświeżenia :grin: Jak kupię ładny kawałek mięska, to z pewnością wykorzystam ten, tak zachwalany, przepis - już nie mogę się doczekać :-D Moja siostra przyrzadza w podobny sposób boczek do kanapek... Ładny i niezbyt tłusty kawałek boczku naciera przyprawami i czosnkiem, zostawia go tak na kilka godzin w lodówce (lub na noc) i później gotuje go w wodzie z niewielką ilością tych samych przypraw - soli jeszcze trochę do smaku, dodaje listki laurowe i ziele angielskie - gotuje do miękkości (czas zależny od wielkości boczku). Myślę, że mozna i boczek przyrządzić w podobny sposób i gotować go 2 razy po 10 minut, we wcześniej przygotowanej zalewie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.