Skocz do zawartości

Skrzydelka Po Japonsku


aniela

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

:razz: :razz: Witaj majeczko skrzydełka były wspaniałe chodź dzieci twierdzą że są troche zasłodkie nastepnym razem zmiejsze porcje cukru ,a pozatym rewelacja ,dziekuje i pozdrawiam :razz: :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Robiłam wczoraj pałki na syna urodziny wszystkim smakowały , były bardzo smaczne ale jak będę robiła później zrobię mniej słodkie. Sosem tym nie polewałam :razz: , bo wydawało mi się za słodki i kwaśny ( może się mylę , a może brakło mi odwagi ) zrobiłam sosik słodko kwaśny z pomidorami. Pałki są smaczne na pewno jeszcze kiedyś je zrobię :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i ciesze sie sporym zainteresowaniem na skrzydelka. Nie zagladalam na te stronke przez jakis czas, przepraszam ze nie napisalam od razu (Wiolu, Jolu i Kasiu), jestem jak zwykle w tych miesiacach bardzo zajeta w pracy. Jolu, robilam kurczaka z tego przepisu wiele razy, jak kolwiek jest to orginalny przepis na skrzydelka. Kurczaka nalezy wtedy pociac na mniejsze kawalki i zwiekszyc troche czas pieczenia. Prosze tez zwrocic uwage, ze ocet ktory jest u mnie w sprzedazy ma 5%, pamietam ze w Polsce zawsze byl 10% , wtedy nalezy dac o polowe octu mniej lub zwiekszyc ilosc wody. Ilosc cukru jest juz wedlug uznania, kiedy wyda wam sie za slodkie, mozna go zawsze zmniejszyc. Ja osobiscie robie dokladnie tak jak podalam. Pozdrawiam, majka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie dla tych, którzy podawali te skrzydełka na obiad. Z czym je podawałyście, czy z ziemniakami, czy z czymś innym? Ta zalewa póżniej staje się bezużyteczna, prawda? :wink: Pozdrawiam. Renata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och!!! Anila ale dalas super przepis wlasnie dzis kupilam juz przeciete na pol skrzydelka i zaraz zrobilam na obiadek.Ja osobiscie uwielbiam kuchie chinska.Moim domownikaom bardzo smakowaly szkoda tylko, ze nie mozna tego okazac jak smakowaly, ale tylko tyle powiem ,ze zniknely w mgnieniu oka!!! :wink: Pozdrawiam :grin:

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam wszystkich, ze tak dlugo tutaj nie zagladalam. Ciesze sie jednak, ze smakuje Wam danko z mojego przepisu i DZIEKUJE wszystkim za opinie. Renatko, ja podaje te skrzydelka z ziemniakami, ryzem, cokolwiek wpadnie mi do glowy, ale takze jak cos zostanie dzieci biora do szkoly z pieczywem jako drugie sniadanie. Sosu nigdy nie wyrzucalam, on gestnieje czesciowo przy pieczeniu i nim polewalam ziemniaki czy ryz. Emka i Jolka, DZIEKI ze i Wy sie tutaj wpisaliscie. Fakt, ze Wam one smakuja ma dla mnie najwieksze znaczenie. W czasie wakacji, gdy bede miala wiecej czasu, postaram sie jeszcze cos wyszukac dla Was egzotycznego. Pozdrawiam, MAJKA !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.