Skocz do zawartości

Jabłecznik


apsik

Rekomendowane odpowiedzi

SKŁADNIKI 1 masło roślinne 1 szkl cukru pudru 2 szkl mąki pszennej 1/2 szkl mąki ziemniaczanej cukier waniliowy 5 jaj 4 łyżki oleju 2 łyżki octu 2 łyżeczki proszku do pieczenia Utrzeć [ja to robię mikserem]masło z cukrem i dodawać kolejno żółtka,powoli dodawać olej i ocet,następnie mąki wymieszane z proszkiem i na koniec pianę z białek i delikatnie wymieszać. Wyłożyć na bleszkę większą część ciasta,położyć jabłka i resztę ciasta do którego dodać mleka lub słodkiej śmietany,żeby lepiej się rozsmarowywało.piec około 45-50 minut. Jeżeli chodzi o jabłka to ja daję 1 słoik litrowy jabłek smażonych,słodzę je do smaku ,daję cynamon,2łyżki tartej bułki i 1 łyżkę mąki ziemniaczanej lub kisielu cytrynowego. Przed wyłożeniem jabłek na ciasto można posypać je tartą bułką,to uchroni przed zakalcem. A jeśli ktoś nie ma jabłek smażonych to można 1 kg jabłek przesmażyć i do gorących dodać 1 galaretkę cytrynową ,po ostygnięciu kłaść na ciasto. Po upieczeniu polukrować lub posypać pudrem. Robiłam go w sobotę po raz pierwszy i goście powiedzieli że pychota,więc polecam .....Ela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam jeszcze dodać że można pierwszą warstwę ciasta po wyłożeniu podpiec około 10 min i dopiero wyłożyć resztę,czyli jabłka i ciasto.Tak było oryginalnie w przepisie który dostałam,ja co prawda nie podpiekałam ale jeżeli jabłka są wodnite to może lepiej tak zrobić. Ojej ,ale namieszałam jak będziecie miały pytania to coś dopowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Witaj apsik.Mój mąż uwielbia jabłeczniki więc jak tylko znajdę nowy przepis to od razu go piekę.Jak piszesz że jest bardzo puszysty to jutro zabieram się do roboty.Ja robię jabłeczniki bez galaretki bo lubię jak jabłka są miękkie i nie "usztywnione"galaretką.Mam duży ogród i sporo drzew owocowych więc na zimę robię przetwory,w tym jabłka smażone.Własne to wiadomo z jakiego źródła i bez konserwantów i całego chemicznego świństwa.Po konsumpcji opiszę wrażenia.Jak na razie przepis jest dla mnie jasny.Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Robiłam apsiku Twój jabłecznik i muszę stwierdzić,że wyszedł wyśmienicie!!!Razem z mężem zjedliśmy całą blaszkę.Mąż zrobił zdjęcia,tak więc w wolnej chwili podzielę się z Wami tym jak mi wyszedł.Polecam to ciasto bo jest pyszniutkie i ma taki fajny smaczek!!!!!!Dzięki za przepis i proszę o więcej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy jeżeli obawiasz się ,że ciasto upadnie czyli że jabłka się zapadną to możesz ciasto podpiec tak jak wspominałam podając przepis,ja akurat tego nie robię i jabłecznik jak dla mnie jest smaczny i puszysty. Jeżeli miałabyś jakieś pytania to ,,wal'',pozdrawiam Ela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Halinko widzisz jak ja niezrozumiale napisałam...przepis jest podany na początku i właśnie go wykorzystałam-wyłożyłam ciasto w całości ,na to jabłka i kruszonka-jeżeli jabłka są bardzo soczyste można ciasto posypać odrobiną tartej bułki. Gdybyś miała jakieś pytania to służę pomocą i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.