Skocz do zawartości

Fotki Polityków


Dorunia

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie co - nie chciałbym za bardzo moralizować - ale generalnie uważam, że tego typu dowcipy mogą więcej popsuć niż dać ludziom radości. Są zbyt personalne. Po prostu zawsze zastanawiam się co czuje taki Kaczyński czy jego żona jak coś takiego widzi? To są przecież ludzie - mają swoje uczucia. Daleki jestem od przyznawania komukolwiek 100% racji czy 100% negowania czyichś poczynań na scenie politycznej. Jestem też za młody, żeby jakoś szczególnie pamiętać jak dawniej wyglądał humor polityczny - ale jedno wiem: oglądając jakieś archiwalne kabarety nie widziałem jeszcze aż tak personalnego ataku, używając takich "argumentów" - to nosi więcej cech zwyczajnego obrażania tych ludzi niż śmiania się z nich czy z tego co robią. Można to robić równie śmiesznie, ale mniej boleśnie dla tych ludzi. Podsumowując uważam, że jeżeli ktoś chce to powinien raczej śmiać się z dokonań tych ludzi a nie z nich samych. Oczywiście daleki jestem również od wprowadzania na forum jakiejkolwiek cenzury takiej treści ;) Jeżeli lubicie się z tego śmiać to proszę bardzo. Jednak nie mogłem odmówić sobie wyrażenia również własnego zdania na ten temat. W ogóle kwestie polityki, religii uważam za bardzo drażliwe - bardzo łatwo zepsuć coś używając takich właśnie zdjęć czy prezentując swoje polityczne zapatrywania - dlatego ja generalnie tego staram się unikać. Chciałem tylko zaapelować o rozsądek w tej kwestii ;) Szersze spojrzenie na sprawę. Powiem jeszcze inaczej - nasze forum jest dla wszystkich - zwolenników PiS, PO, Samoobrony, innych partii, TVN, TVP, Radia Maryja, katolików, ateistów, itp, itd. Żartujmy więc szanując uczucia wszystkich - będzie chyba przyjemniej. Pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja raczej mam do siebie dość duży dystans i znam się na żartach - nie raz ze mnie żartowano - nawet z mojego nazwiska (które do żartów dość się nadaje) - jednak robiono to w sposób dość przyjemny, śmieszny ;) Natomiast jakby ktoś zaczął wyśmiewać się np. z mojego wyglądu - no cóż - nie wiem czy aż tak duży ten dystans mam ;) Byłoby mi raczej tylko przykro a nie wesoło. Wszystko jest jak najbardziej względne ;) Granica żartu ostatnio przesuwa się znacząco. Moim zdaniem w dość dziwną stronę. Zresztą to co napisałem absolutnie nie znaczy, że do dowcipu politycznego mam negatywny stosunek - wprost przeciwnie - żartujmy z polityków do woli - ale tak, aby śmieszyło to wszystkich włącznie z nimi samymi ;) Dowcip jest po to, żeby ludzi rozweselać, a nie dzielić czy ranić. P.S. Ale mi się dostanie za to moralizatorstwo ;) P.S2. To nie jest tak Doruniu, Basqo i Macu, że mnie te konkretnie zdjęcia czy dowcipy nie śmieszą - ale jako administrator forum przeznaczonego własnie dla wszystkich zastanawiam się, czy taki dowcip nie zniechęci do naszej strony osób które może w jakiś sposób zranić. P.S3. Np. zdjęcie "pis mleko" jest moim zdaniem z kategorii takiego lekkiego żartu politycznego (mimo, że trochę żartuje się z wzrostu jednego z naszych bliźniaków ;) ) i z pewnością nie rozśmieszy tylko zupełnych gburów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda. Ale generalnie to ja nie o tym pisałem - nie napisałem, że nie można ;) Nie można = cenzura. Tutaj nie ma cenzury - chciałem wyrazić swoje zdanie na temat i chwilę przy tej okazji podyskutować. Poznać Wasze zdanie na ten temat. Może ja jestem w błędzie? ;) A dla rozluźnienia nastroju coś z klasyki: Po czym się poznaje, że polityk kłamie? - Po tym, że porusza ustami... Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego ogłosił konkurs na najlepszy dowcip polityczny. Wyznaczono nagrody: I - pięć lat obozu pracy, II - trzy lata, III - dwa lata. Przyznanych będzie również kilka nagród pocieszenia - od roku do sześciu miesięcy obozu pracy. Do siedziby Samoobrony (lub innej partii) wpada zdyszany facet i mówi: proszę mnie szybko zapisać do waszej partii. Spokojnie, co się tak panu śpieszy odpowiada Andrzej Lepper (lub lider innej partii), co się stało, że tak się panu spieszy. Facet opowiada: nie było mnie tydzień w domu, a tu słyszę od sąsiada, że żona mi się puszczała codziennie, córka zmieniała narzeczonych jak rękawiczki, syn pijany awanturował się co wieczór, to ja im powiedziałem, poczekajcie, teraz ja wam wstydu narobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak - ludzi "publicznych" obowiązują inne zasady i z pewnością są do tego przyzwyczajeni - nie wątpie, że są i tacy co nawet tak ostre dowcipy traktują jako "trofea" swojej popularności ;). Sam nigdy nie chciałbym dostać się w te rejony ;) Nad każdym zdaniem trzeba by mysleć 5 minut, bo pewnie dziennikarze przyczepiliby się każdego mojego błędu ;) Ciężkie musi być takie życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo każdy ma trochę racji - a taka najlepsza racja powstaje właśnie w wyniku kompromisu i połączenia takich częściowych racji - bardzo cieszy mnie, że moja wypowiedź wywołała raczej pozytywną dyskusję - trochę się obawiałem o to. Niestety nie zawsze ludzie są skłonni do kompromisów - wystarczy popatrzeć na władzę (i to nie tylko w Polsce) - ale uciekajmy już faktycznie od polityki ;) Pozdrawiam Was - Marcin Acha - ja nie widzę nic przeciwko temu, żeby tak do mnie mówić - byłoby mi miło - nie wiem co na to Dorotka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witajcie, :grin: pozwólcie że się przyłączę do dyskusji - nie interesuję sie polityką bo za dużo rzeczy mnie dwenerwuje i nie jestem za żadą opcją poltyczną, bo i tak robią co chcą  a my jesteśmy im potrzeni do głosowania (moje zdanie - osobiste). jednak tego rodzaju żarty poltyczne mnie nie smieszą bez względu na to do jakiej opcji politycznej się kierują. Niektóre sią niesmaczne a to forum "smaczny" .... :razz: :razz: :D Przepraszam za osobistą uwagę ale zainteresowała mnie wymiana zdań. :D :razz: :grin: :razz: :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.