Skocz do zawartości

Problem Nic Nie Wnoszących Postów.


Problem nic nie wnoszących postów.  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • zakazem pisania takich postów
      11
    • ograniczeniem liczby takich postów (1 na 10 postów mo?e by? "chwal?cy" lub "anonsuj?cy wykonanie" ;)
      5
    • zostawieniem tego tematu tak jak jest teraz (bez ogranicze?)
      14


Rekomendowane odpowiedzi

Wielu forumowiczów porusza ostatnio temat postów typu: "dobry przepis", "jutro go zrobię" itp. Posty te poza wartością motywującą dla autora oczywiście nie wnoszą nic nowego do tematu. W związku z tym proponuję dyskusję nad tym problemem. Widzę takie wyjścia: Bezwzględny zakaz pisania takich postów (te napisane zostaną usunięte) - ale wtedy oczywiście nikt się nie obraża - odpowiedni zapis wprowadzilibyśmy do Zasad naszego forum; Dopuszczamy powiedzmy 10% takich postów - to znaczy 1 na 10 postów może być tego typu - kolejne będą usuwane (sam to wymyśliłem, ale brzmi nieco głupio :grin: ); Brak restrykcji w tym względzie - zostaje jak jest. Proszę o oddanie głosu w sondzie oraz wypowiedź w tym temacie. Myślę, że ew. wprowadzenie ograniczeń nie powinno obejmować bardziej luźnych tematów - tylko przepisy i inne tematy ściśle związane z gotowaniem. Pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ja zagłosowałem za ograniczeniem takich postów...nie chciałbym by coś było zakazane całkowicie ale, co jest według mnie bardzo ważne, trzeba znać umiar (tak jak zaproponowałeś Marcin, zostawmy taką "furtkę" dla tematów luźnych)...szczerze mówiąc takie posty są irytujące gdy np. chcąc przeczytać daną wiadomość juz z góry można się spodziewać treści odpowiedzi...a co do kwestii motywacji autora danego przepisu, największą wartość mają posty w których są zawarte spostrzeżenia i uwagi osoby która dany przepis wypróbowała a nie informacja że dany przepis "fajnie sie zapowiada" lub "jest interesujący" gdyż autor bardzo dobrze to wie, inaczej nie umieszczałby go na forum (zawsze można zadać pytanie co do wykonania, zapytać się co do składników, ich wymiany itd.)...tyle z mojej strony pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać Ci rację - ja oczywiście też nie chciałbym niczego zakazywać - bo to na pewno nie zafunkcjonuje. Może faktycznie wystarczyłaby zwyczajna prośba o przemyślenie, czy faktycznie dodanie postu tego typu jest zasadne. Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram "ale"..... :grin: ja staram się pilnować, chociaż przyznam,że niejeden raz spontanicznie napisałam taki post i nie mogę przyrzec,że to już się nie powtórzy :grin: choć mam nadzieję,że zmieszczę się w wyznaczonej granicy :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałam za ograniczeniem tego typu postów. Czasami nie pamiętam kto napisał jakąś celną uwage do danego przepisu i muszę wertować większość uwag. Przeważająća większość to pochwały i zapowiedzi a dla mnie strata czasu. A Marcinie, czy jest mozliwość dodania do osobistego komunikatora opcji typu: moje ulubione przepisy. Tzn przy kazdym przepisie byłaby opcja dodaj do ulubionych. Podobnie jak na allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuziorku - jest taka możliwość (nie nazywa się to wprost "dodawanie do ulubionych", ale jest):

U góry każdego tematu jest taki przycisk Opcje - tam wybierasz Śledź ten temat - możesz wybrać następnie czy chcesz (i w jaki sposób) otrzymywać mailowe powiadomienia o odpowiedziach w danym temacie.

Aby wyświetlić takie tematy należy wejść do Panelu Kontrolnego i po lewej stronie Subskrypcje -> Pokaż tematy. Otrzymasz listę tematów, które śledzisz.

Niestety nie jest to aż tak banalnie proste i szybkie - ale myślę, że przydatne.

Dokłady opis tego zagadnienia tutaj:

http://www.smaczny.pl/forum/Sledzenie-Tematow-For-t2787.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakaz - to brzmi groźnie. :grin: Jednak zagłosowałam za zakazem. Można by to ująć bardziej łagodnie np. prośba. Stanowczo jestem za tym aby takie posty nie powstawały a jeśli już powstaną żeby były kasowane. "Na pewno zrobię" "Jakie piękne ci wyszło" "Zapowiada się super" "Już wydrukowałam przepisik" Wybaczcie, ale to zaciemnia obraz. Co innego jeśli ktoś przepis wypróbował i pisze, że jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc zakaz miałem oczywiście na myśli to, że posty takie będą usuwane - nic ponadto.

http://www.smaczny.pl/forum/Zasady-Edycyjne-t2805.html - punkt 1 - jest tam prośba w formie zakazu. Tak od pół roku jest i jest i... :grin:

Jakoś nie chcieliśmy tego tak rygorystycznie przestrzegać i faktycznie kasować - ale jeżeli uzyskamy od Was taki mandat - tak się będzie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość użytkowników na forum to osoby dorosłe więc taka prośba ---czytaj---> "zakaz" powinien poskutkować i forum stanie sie czytelne, przejrzyste i co najważniejsze treściwe (takie odnoszę wrażenie po dotychczasowych wynikach sondy). Jeśli chodzi o kwestię kasowania "postów".....to macie Drodzy Administratorzy mój skromny mandat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że pojawiły się w sondzie głosy użytkowników którzy chcą by obecny stan rzeczy pozostał...bardzo bym prosił o podjęcie dyskusji (przedstawienie argumentów przemawiających za tym wyborem bo jak na razie znamy powody użytkowników stojących w "opozycji") pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosowałam za zakazem. Co prawda, zajmuję się na forum tylko czytaniem i rzadko piszę, jest to trochę irytujące, gdy przeglądam jakiś przepis i, żeby dokopać się do jakiejś konkretnej wskazówki, muszę przebrnąć przez mnóstwo 'ochów' i 'achów' :grin: I na pewno wiele osób wolałoby, by forum stało się bardziej przejrzyste :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.