Skocz do zawartości

Bananowiec W Waflu


Agusia

Rekomendowane odpowiedzi

1 paczka grubych wafli tortowych 1 kostka margaryny 2 galaretki ( jednakowe) 1/2 szklanki przegotowanej , cieplej wody 3 banany Z paczki odlozyc 2 cale wafle a reszte pokruszyc. Rozpuscic margaryne, dodac wode i wsypac obie galaretki. Dokladnie je rozpuscic, mozna lekko podgrzewac. Lekko przestudzic, dodac pokruszone wafle. Gotowa mase, jeszcze letnia wylozyc na dwa odlozone wczesniej wafle, na strone z wiekszymi dolkami. Banany obrac i ulozyc na jednym koncu, wychodzi 1 1/2 banana na wafel. Zwinac 2 rolady. Tak ulozyc aby koncowy brzeg wafla byl przycisniety pod spodem, inaczej rolada sie moze nie sklecic. Schlodzic. Gotowa kroic na plasterki. Rolada ladnie wyglada, bo jest kolorowa, (zalezy jaka galaretke uzyjemy)no a w srodku jest banan. Ja osobiscie najlepiej lubie z galaretka cytrynowa, pomaranczowa lub agrestowa.Ale sa rozne gusta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy przepis! Szkoda Agusiu, że nie dołączyłaś zdjęcia. Nie za bardzo rozumiem. Łączymy dwa posmarowane wafle ze sobą, oczywiście z bananem pokrojonym w środku i wtedy zwijamy? Mam wielką ochotę na zrobienie tego smakołyku. Pozdrawiam. Renata :oops: :oops: :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renatko jeżeli mogę pomóc bo robiłam kiedyś dawno podobny smakołyk to robi się go tak. Na jeden wafel wykładasz połowę masy i na to układasz banan[na szerokość wafla wychodzi go 1 1/2,ale go nie kroimy] i dopiero wtedy zwijamy. :oops: Zdrugim waflem robimy dokładnie to samo. Jeżeli mogłam pomóc to bardzo się cieszę . :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy dziewczyny, ciesze sie ze moglam wam przypomniec ten sary dobry przepis na lekkie ciacho. Mam nadzieje ze dostaniesz te polskie wafle droga kate. Ja mam dostep do polskich produktow, dzieki Bogu! Calkiem niedaleko mam polski sklep, w ktorym moge znalezc praktycznie wszystko; poczawszy od nabialu,przez, przyprawy, kisle, budynie, galaretki, przetwory, soki, produkty dla dzieci ( typu Kubus lub herbatki Hipp), kasze, slodycze, z gazetami, kosmetykami i plytami cd i dvd wlacznie. Ponadto sklep oferuje pieczywo i wedliny wlasnego wyrobu. Sery, ciasta, i praktycznie czego tylko dusza zapragnie! Ale mam dobrze co!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.