Skocz do zawartości

Zatoki


basga

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu bolą mnie zatoki czołowe,byłam u laryngologa,zapisał mi tabletki które pomogły na trochę a teraz znowu odczuwam ból nad okiem. Stosuję teraz kompresy z naparu skrzypu błotnego-tata co roku zbiera go na łąkach-jemu pomogło wiele lat temu i teraz zbiera to zielsko i rozdaje każdemu potrzebującemu-nawet lekarzom,mnie też teraz dał i czekam na poprawę. Ibuprom zatoki mi nie pomaga a wolałabym uniknąć punkcji i dlatego czekam na Wasze doświadczenia w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu mam ten sam problem.Rok temu miałam takie zapalenie,że ledwo dałam radę do lekarza dojechać.Ból niemiłosierny,zawroty głowy i wymioty.Dopiero jak wybrałam serię zastrzyków pomogło.Ale taki ból jak Ty opisujesz zdarza mi się dalej,bo zatoki mają to do siebie,że jak się raz zachoruje,to potem ból wraca.Mi też ibuprom zatoki nie pomaga za bardzo.Kupiłam teraflu zatoki w saszetkach,na mnie działa.A i jeszcze robię sobie ciepłą parówkę z rumianku.Robię taką inhalację w misce,głowa pod ręcznik i tak 15 minut nad naparem.Spróbuj.Mam nadzieję,że Ci pomoże.Pozdrawiam. :razz: :razz: :grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałam tabletki DISOPHROL RETARD,mają przedłużone uwalnianie,jest 8 szt w opakowaniu i czasem można dostać bez recepty,mnie wtedy pomogły. Jak pójdę do lekarza to zapytam o te zastrzyki ale piszesz,że bóle wracają. Wynalazłam stronkę o zatokach ale przegapiłam takie specjalne darmowe badanie termowizyjne-było organizowane w Krakowie ,teraz w innych miastach je robią. Może pomogą mi te okłady i ropa zejdzie,zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Badania termowizyjne w najbliższy weekend 11,12,13 maja w Katowicach. Z wstępnych przesiewowych badań termowizyjnych w ramach trwającej kampanii Zdrowe Zatoki można skorzystać w najbliższy weekend w Katowicach w Silesia City Center. Na miejscu oprócz wykonania zdjęcia nowoczesną metodą termowizyjną będzie można porozmawiać z lekarzem specjalistą laryngologiem. Jesteś przeziębiony? Cierpisz na alergiczny nieżyt? Masz bóle u nasady nosa? Sprawdź, czy w Twoich zatokach nie rozwija się stan zapalny zatok. Kampania Zdrowe Zatoki prowadzona pod patronatem Ibupromu Zatoki, chce zwrócić uwagę Polaków na konieczność wczesnego rozpoznawania zapaleń i bólów zatok oraz umożliwić ich wstępną diagnozę za pomocą metody termowizyjnej. Badania termowizyjne to przełomowa, całkowicie nieinwazyjna metoda wykrywania zmian chorobowych w zatokach. Korzyści jakie płyną z wczesnego rozpoznania zapaleń i bólów zatok - to przede wszystkim możliwość wczesnego wdrożenia odpowiedniego leczenia, a w konsekwencji niedopuszczenie do dalszego rozwoju zapalenia zatok i wystąpienia groźnych powikłań (do najgroźniejszych można zaliczyć ropień mózgu) Na zapalenie zatok jesteśmy narażeni przez cały rok Niejednokrotnie nie mamy świadomości, że zapalenie zatok jest schorzeniem na które wielu z nas jest narażonych przez cały rok. Przyczyny zapalenia zatok są związane nie tylko z infekcjami przeziębieniowymi, które najczęściej podczas zimy doprowadzają do rozwinięcia się procesu zapalnego w zatokach, ale także nieleczonym lub nieprawidłowo leczonym alergicznym nieżytem nosa, który szczuje się dotyka prawie 60 % alergików. na który jesteśmy szczególnie narażeni wiosną i wczesnym latem. Gabinet Termowizyjny Zdrowych Zatok w Szczecinie Już w najbliższy weekend 11,12,13 maja w ramach kampanii Zdrowe Zatoki pierwszy raz zostaną przeprowadzone bezpłatne przesiewowe badania termowizyjne w Katowicach. Gabinet Zdrowych Zatok będzie można odwiedzać w maja Silesia City Center przy ul. Chorzowskiej 109a w godzinach: piątek 12:00-21:00, sobota 10:00-21:00, niedziela 10:00-19:00. Podczas badań w gabinecie Zdrowych Zatok, wszyscy zainteresowani będą mogli: - wykonać zdjęcie termowizyjne swoich zatok, - porozmawiać z lekarzem laryngologiem, - otrzymać dodatkowe materiały, które pozwolą im dowiedzieć się więcej na temat zapaleń i bólów zatok. Podaję maila którego dostałam z serwisu o zatokach,moze komuś z okolic tych miast się przyda ta informacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez robie inhalacje tyle ze z amolu,nacieram tez nim skronie,czolo i okolice nosa.Jak mnie bardzo boli to zazywam pyralgine bo ibuprom zatoki juz na mnie nie dziala.Przeleczylam zatoki dwoma antybiotykami dozylnymi i po miesiacu znowu wrocily. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mi przez jakiś czas pomagał Xylorhin (brąłam bez przerwy ok. 2 miesiące, ale zupełnie zniszczyłam sobie śluzówkę), potem jeszcze Acatar. Niestety badania zatok wykazały u mnie przewlkełe zapalenie. Dwa razy dostałam antybiotyk doustnie, Duomox, i własciwie problemu pozbyłam się na długi czas. Teraz, jeśli tylko pojawia mi sie lekki katar, za wszelką cenę staram się nie dopuścić do powstania ropnego. Polecam badanie czy to aby nie przewlekły problem, i zamiast męczyć się tygodniami, brać antybiotyk i tyle. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem z zatokami. Ibuprom zatoki nic mi nie pomaga, tak samo jak inne leki, a o czyszczeniu zatok u lekarza nawet nie chce słyszeć, bo sie boje. Wcześniej robiłam sobie inhalacje z lekarstwa w płynie Inhalol. Bardzo skuteczne, ale działa niestety dopiero po dłuższym czasie od inhalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.