Skocz do zawartości

Biszkopt- Jabłka- Budyń Jabłkowy- Kokos, Czyli...


karola91

Rekomendowane odpowiedzi

Biszkopt:

5 jajek

5 łyżek cukru

5 łyżek mąki

¾ łyżeczki proszku do pieczenia

5 łyżek wody

Ubić białka. Dodać cukier, następnie dodawać po jednym żółtku , dodać mąkę z proszkiem, delikatnie wymieszać, wlać wodę i tez delikatnie wymieszać. Podpiec około 15 minut w 150-180 stopniach.

Budyń:

1kg jabłek

0,75l wody

2 budynie śmietankowe

4 łyżki cukru

Jabłka obrać, pokroić na w kostkę (nie za drobną, żeby podczas gotowania nie zrobiła się ciapa) Ugotować 0,75l wody z 4 łyżkami cukru, wrzucić kawałki jabłek, i ugotowac kompot. Podgotować jeszcze troche by jabłka zmiękły, ale żeby nie zrobił się dżem. Odlać niepełną szklankę kompotu, wymieszać w niej budynie i wlać do gotującego się kompotu. Ugotować budyń. Wyłożyć na podpieczony biszkopt.

Posypka kokosowa:

100g masła

100g cukru

200g kokosu

2 jajka

W garnku małym roztopić masło, dodać cukier, odstawić z gazu, dosypać wiórki kokosowe, i dodać 2 całe jajka, wymieszać i wyłożyć na budyń. Rozgrzać piekarnik do 200-220 stopni i włożyć do niego ciasto całe na około 10-15 minut. (aby wiórki się zarumieniły). Ostudzić i jeść, mozna podawac z bita śmietaną.

Autorka tego przepisu jest marghe

Robiłam je pierwszy raz. Jabłka pokroiłam na za duże kawałki, bo nie chciałam żeby zrobil się dzem. Ale i tak było pycha:D W oryginale było, żeby ugotować kompot, odcedzic jabłka i wyłożyć na biszkopt, potem sam budyń. Ale sposób który ja podałam jest łatwiejszy, a efekt wychodzi ten sam. Ciasto nie należy do zbyt słodkich, jest delikatne w smaku, lekkie.

Najlepszym dowodem na to, że ciasto jest pyszne jest fakt, że mój tata i dziadek sami zjedli prawie pół blachy jeszcze ciepłego ciasta…ale byłam z siebie dumna:D jabłka można zastąpić innymi owocami, np. brzoskwiniami (wtedy do soku z brzoskwiń dolewamy tyle wody by wyszło 0,75 l).

Smacznego :)

post-4461-1177071738_thumb.jpg

post-4461-1177074887_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.