Skocz do zawartości

wieś, czy miasto?


wies czy miasto?  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • wie?
      34
    • miasto
      22


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo podoba mi się wypowiedż końcowa "Apsik" ,że musi iść doić swoje "rogacze". Ja wychowywałam się na wsi, i teraz też mieszkam na wsi. Nie mam hektarów tylko 5-cio arową działeczkę i ogródeczek na kwiaty pod oknem. Do miasta mam "rzut beretem" bo tylko 4 km. Moje najbliższe miasto to Oleśnica, jest czyste i zadbane. Zresztą jest wspaniały gospodarz miasta, który dba o to by wszystko w tym mieście było. Ostatnio wybudował nam aquapark, kino, jest obwodnica a teraz będzie budował bardzo dużą halę sportową. Hipermarketów jest 7 i przymierzają się do następnych, praca jest dla każdego, kto tylko chce pracować. Poprostu jest wszystko od A-Z. Mimo wszystko wolę wieś. Dzisiejsza wieś to nie to samo co parę lat wstecz. Każdy (prawie) ma samochód, urządzone mieszkania, ciszę i spokój. Jednym słowem mieszkać na wsi a do miasta na zakupy. Ewa :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wiecie kochani co mnie martwi ,że młode dziewczyny nie chcą zostawać na wsi i mieć mężów rolników.Mam dwóch synów i tak sobie czasami myślę jak im się w życiu ułoży bo obydwaj chcą zostać na gospodarstwie,może na razie bo są jeszcze młodzi a bardzo dobrze się uczą. Kto nie mieszka na wsi to nawet nie wie jak teraz wszystko jest zmechanizowane ale muszę być dobrej myśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apsik nic się nie martw. Jak się dziewczyny zakochają w twoich chłopakach to pójdą za nimi na koniec świata. :smile: To jest właśnie siła miłości. Nie ma co martwić się na zapas. Jak się zakochałam w moim ślubnym to mi było wszystko jedno czy jest rolnikiem, kosmonautą. Ja podobnie jak Ewa1 nie mam hektarów i szczerze mówiąc raczej nie chciałabym żyć z gospodarstwa. Moi rodzice niestety nie mieli komu zostawić tego majdanu i już się go pomału wyzbywają. Chociaż widzę jak już wrośli w tą pracę, ziemię i na pewno zostawią sobie jakiś kawałek bo bez tego nie umieją żyć, ale nie jest to już ich głównym źródłem utrzymania. Moim zdaniem pracę na roli trzeba kochać. Trzeba się w tym odnajdywać i czerpać satysfakcję bo inaczej można się wiecznie czuć zmęczonym. To tak z obserwacji w mojej rodzinie. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś rolnicy kochali pracę na roli, bo mogli z niej utrzymać rodzinę, godnie żyć. Z czasem jednak standardy życia wzrosły, zaczęło być mało opłacalne harowanie od świtu do nocy po to żeby dostać te parę groszy za zboże, czy bydło. Duża część gospodarstw jest likwidowana. Teraz trzeba dokładać jeszcze do tego wszystkiego. Wystarczy susza, czy ulewy w nieodpowiednim momencie i klapa. Natura nie wybiera. Ostatnio modne powiedzenie "rolnik śpi a w polu mu rośnie". Mówią to ci, którzy nie spróbowali tego "spania", tej pracy w słońcu, deszczu - ciężkiej pracy, często nieopłacalnej. Młodzież ze wsi ucieka do miasta za lepszym bytem. Utrzymać sie można na jakimś poziomie tylko wtedy, kiedy jedno ma pracę, stałe dochody. Ostatnio rolnicy dostają od państwa tylko kłody pod nogi, a nie pomoc. Jeszcze trochę a wszystko będziemy importować.... Temat rzeka. Przeszłam przez to.... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Apsik masz rację. Ciężko będzie im znaleźć żonę na gospodarkę. Bynajmiej widać to w moich okolicach. ja mam dwóch synów studentów ale jak kiedykolwiek, trafiła by im się dziewczyna z hektarami chyba by z niej zrezygnowali. Poprostu nie są nauczeni żadnej roboty, życie im leci jak w mieście.Bo tylko szkoła, nauka, komputer, telewizor czyli lekkie życie. Córka 3 klasa gimnazjum i też nic nie chce robić, bo mówi że tak się wyuczy, będzie miała tyle kasy, że będzie ją stać wynająć sobie służącą. A mieszkać będzie w mieście. Czasami uśmieję się z niej że aż bolą mnie boki. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Muszę się Wam pochwalić...mamy na wsi kawałek działki ze stawem i domek holenderski i powiem Wam,że jesteśmy zachwyceni tym miejscem,tą ciszą,spokojem i jak tylko mamy wolne to spędzamy czas właśnie tam :grin: Jeszcze nic takiego tam nie ma,ale nam już się podoba,bo jest spokój i cisza :grin:

post-2690-1188294155_thumb.jpg

post-2690-1188294246_thumb.jpg

post-2690-1188294307_thumb.jpg

post-2690-1188294388_thumb.jpg

post-2690-1188294461_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doruniu...i o to chodzi-właśnie w takich miejscach najlepiej się odpoczywa po miejskim hałasie! Domek fajniutki,z tarasem...autko też super-pół sklepu z kwiatami załadujesz! :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Od dawna mnie nurtuje to, czy miasto czy wieś. Mieszkam w małym miasteczku, dużo tu zieleni itp, ale chciałabym mieszkać w większym mieście, ale wtedy bym tęskniła za tym co tutaj mam. Innym razem myślę, że fajnie by było mieszkać na wsi, mieć ogród, drzewa i dużo zielonej trawy :P . Mówiąc dokładniej, mam dylemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asieńko jeżeli nie możesz się zdecydować to może najlepiej niech będzie tak jak jest,masz trochę miasta i trochę wsi. Ja mieszkam na wsi i jest super chociaż czasami jestem tak skonana,że myślę że już nie dam rady. Jednak niedługo zima i będę czytać książki,piec ciasta i robić wiele rzeczy na które teraz nie mam czasu. Trzeba się cieszyć tym co się ma i zawsze szukać w tym samych dobrych stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.