Skocz do zawartości
wiola344

Zupa Z Dyni Na Mleku

Rekomendowane odpowiedzi

:grin: :arrow:  Polecam bardzo pożywną zupke Potrzebna duża dynia -1,5 litra mleka   - 2 szlkl. mąki -trochę wody -szczypta soli -cukier Wykonanie: obrac dynie, wydrążyć śrokek pokroić w kostkę i ugotować w tym czasie przygotować zacierkę skubana do mąki dodać sól i wlać trochę wody i zagniatac ale tak aby ciasto nie było kulą sklejoną a wiórkami (jak ktoś robił zacierke skubaną to już wie )wody musi być naprawde mało, gdy dynia bedzie już miękka wlać mleko małym stumieniem aby się gotowało cały czas bo inaczej się przypali ,jak juz się zagotuje mleko z dynią dodać zacierkę i gotować ok 15 min doprawić cukrem już na samym końcu. Smaczego. :grin:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo lubię taką dyniową zupkę tylko sobie ułatwiam i daję gotowy makaron albo lane kluski.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:arrow:  Witaj basqa z makaronem jeszcze nie jadłam, muszę spróbować, a z lanymi kluskami to wygląda jak ciapa ale to moje zdanie ,każdy jada jak lubi :grin:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pamietam taka zupe moja mama robila i pamietam ze byly do tego kluski ziemniaczane , Pyszny smak z dziecinstwa .Polecam :arrow:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mniam mniam... Pamiętam smak tej zupki z dzieciństwa.Mój tato zawsze ją nam gotował.A ja jakoś nigdy nie miałam okazji sama jej przyrządzić.....Przypomniałyście mi o niej i może się skusze :arrow: :grin:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie aness ale widocznie ten przepis przywolal te same wspomnienia. U mnie ta zupka nie byla robiona zbyt czesto i moze dlatego byla taka smaczna. pozdrawiam PA :arrow:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja z moja rodzinka jesienia uwielbiamy ta zupke tylko tak jak BASGA wpominala ze z lanymi kluskami jest superrr!!!No ale coz trzeba czekac do jesieni na ta''pomaranczowa banie'' :arrow: .Pozdrawiam.

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi