Skocz do zawartości

Sernik Z Rabarbarem


basga

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż,spróbuj tak około poł szklanki ale raczej sama musisz wyczuć konsystencję. Wogóle to jak masz swój sprawdzony przepis na sernik to taki zrób a potem dołożysz tylko tę owocową warstwę i wyjdzie cudo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dziś kupiłam polski ser Ricoletta, typu włoska Ricotta,firmy Muko,nawet w dobrej cenie bo 30 dkg za 2.67-smak inny niż twaróg ale bardzo dobry,zaw.tłuszczu 5%. No i zrobilam sernik...o taki!

post-4359-1181647652_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIĘKNY!!!!!!! Miałam nic nie piec ale ide na spacer to kupię ser. Robiłam wersje z rabararem i była super tylko coś za długo mi sie zsiadała i jak go szybko jedlismy jak wystygł sernik polewaliśmy galaretką rabarbarową ile kto lubi. Ciasto pływało na talerzykach. I zrobiłam w formie prostokątnej i był trochę cienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekłam ten serniczek wczoraj wyszedł super a rqabarbar faktycznie długo się ścinał no i dałam dwie galaretki (w zależności od tego ile jest masy rabarbarowej) ale włożyłam ciasto do lodówki i było gotowe. Dziękuje za pyszne ciasto :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

;)  Ja zrobiłam ten pyszny serniczek ,ale zamiast kisielu jabłkowego dałam brzoskwiniowy bo akurat nigdzie nie było jabłkowego -to chyba mi na złość- hihihi ,ale jest rewelacyjny i orzeźwiający jednym słowem super oto moje dzieło troche nie najlepszej jakości te zdiecia ale cos tam widać ;)

post-4684-1184926723_thumb.jpg

post-4684-1184926885_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

To ja bardzo Cię proszę o dokładną recepturę na ten malinowy wierzch, bo właśnie szukam przepisu na sernikczek z malinami. Jeszcze mamy duuuużo malin w ogrodzie i trzeba je wykorzystać :) Jak dużo tych malinek potrzeba? Jakie galaretki dodałaś? Dzięki za odpowiedź. A ciasto śliczne na Twoim zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że można dać śmiało około 1kg i 2 galaretki. Ja miałam tylko 60 dkg malin, dałam 2 galaretki truskawkowe, ale pewnie są i malinowe więc radziłabym takie. A sprawa wygląda prosto: wrzucamy maliny do garnka, wsypujemy trochę cukru (na oko,ale uważamy żeby nie za dużo bo po dodaniu galaretek będą słodsze maliny) i podsmażamy do rozgotowania malin. Myślę że można by przez sito przepuścić potem ten sok by nie było pestek z malin, ale ja tego nie robiłam bo mężuś woli w tej postaci. Zdejmujemy z ognia i wsypujemy galaretki,mieszamy i w razie potrzeby dodajemy cukru. Odstawiamy do ostygnięcia, gdy masa zacznie gęstnieć wylewamy na sernik. Jak jest gorąco na dworzu to wstawiam do lodówki tą masę bo długo się schodzi zanim zgęstnieje i podpatruję co jakiś czas czy już można ją wykładać na ciasto. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.