Skocz do zawartości

Małpie Ciasto


apsik

Rekomendowane odpowiedzi

Wypróbowałam wczoraj nowe ciasto ,przepis znaleziony w internecie na stronie http://www.gotowanie.wkl.pl/przepis17553.html ,jeżeli ktoś chce zobaczyć jak wygląda.

Ciasto jest podobne do kopca kreta podanego przez BASIĘ.

CIASTO

5 jaj

1 szkl cukru

1/2 szkl wody

1/2 szkl oleju

2 łyżeczki proszku do pieczenia

2 łyżki kakao

20 dag mąki

Białka ubić,dodać cukier,jeszcze ubić i dać żółtka.Następnie dawać naprzemian olej ,wodę i mąkę wymieszaną z proszkiem i kakao,delikatnie wymieszać.Upiec na dużej blasze.

Po upieczeniu i wystudzeniu ciasta układać przekrojone banany i smarować je [ja używałam pędzelka]dokładnie sokiem z cytryny.Na ułożone banany wyłożyć masę ;

MASA

1/2 litra śmietany kremówki

50 dag twarożku naturalnego[ja użyłam serka podobnego do kupowanego w ,,biedronce,,we wiadereczku]

10 dag cukru pudru

1 opakowanie żelatyny na 1/2 litr[dałam 3 łyżeczki rozpuszczone w 1/2 szklanki wody]

cukier waniliowy

Śmietanę ubić z cukrem waniliowym,dodawać powoli serek wymieszany z cukrem i na końcu żelatynę.

Można udekorować polewą,ja starłam na tarce ciasteczka murzynki w czekoladzie.

Ciasto jest bardzo dobre,polecam wszystkim z czystym sumieniem ,znalazł je mój syn który jest ztrasznym łasuchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

mmmmmmmniam :razz: aż mi ślinka leci :-P nie no muszę zrobić to ciacho :razz: jak dzisiaj zdąże to zrobie ;) dam znac jak wyszło :P pozdrawiam i dziękuję za przepisik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam dzisiaj tego bananowca i musze przyznać że bardzo dobry :-P Niestety niemiałam serka ani waniliowego ani tego z wiadereczka tylko użyłam jakiegoś innego średnio zmielonego ponieważ mieszkam na wsi i jak wiadomo w tych małych sklepach nie zawsze wszystko mozna dostać ;) Ale i tak wyszło pyszne :) a wierzch posypałam wiórkami kokosowymi :razz: dziękuję za przepisik i serdecznie pozdrawiam :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich :grin: Zrobiłam te ciasto dzisiaj. Jest pyszne masa ma nietypowy smak .Po prostu rewelacja :grin:- naprawdę polecam. Mi ciasto duze wyrosło więc skroiłam wierzch i porwałam na małe kawaleczki i tym posypałam masę wyszło pieknie :grin:

post-5959-1187075853_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam to ciasto na niedzielę. Pycha. Musiałam je nieznacznie zmienić bo nie miałam wszystkich składników, ale wyszło pycha. Nie miałam śmietany kremówki i zrobiłam tak - Spód - wg przepisu - na spód wylałam polewę czekoladową i poukładałam przekrojone banany, które też polałam polewą czekoladową (zeby całe były w czekoladzie - ubiłam śnieżkę w szklance mleka, dodałam tęzejacą galaretkę , cytrynową (1 rozpuszczona w szklance wody) i dodałam 1 serek homogenizowany. Wylałam na banany. Po zastygnięciu nadawał sie do krojenia. Wyglądał przepysznie i smakował wyśmienicie. Polecam dzieki za inspirację :( serdecznie pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.