Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przy każdym przepisie z lewej strony jest tytuł, a po prawej jest ocena klikasz i zaznaczasz ilość gwiazdek w zależności jak oceniasz przepis. Nie musisz pisać pochwał jeśli jest już ich wiele tylko oceniasz i wtedy szukający przepisu widzi jak innym smakowało. Ilość gwiazdek to średnia ocena z przyznanych gwiazdek. Chyba właściwie opisałam. Pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje wam za odpowiedzi.do tej pory wydawalo mi sie ze gwiazdki sa ocena smakowiczow ktorzy wyprobowali dany przepis .jednak jak zobaczylam nowy przepis np z dzisiaj pare odslon w wypowiedziach ani slowa ze ktos zrobil ale za to dumne 5 gwiazdek.to jest bardzo mylace.najwieksza bzdura jest to ze autor przepisu moze sam sobie dac najwyzsza ocene.to bardzo mylace.system rozumiem ale niestety logiki w tym nie widze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już była dyskusja na ten temat (nie mogę jej teraz znaleźć). W skrócie - każdy kto dodaje własny przepis na 90% go wypróbował - nie widzę powodu, żeby pozbawiać go możliwości jego oceny - jest on takim samym Forumowiczem jak każdy inny. Dalej - skoro przepis wypróbował i zamieścił znaczy, że uważa go za dobry i najczęściej tak też ocenia. Ocena i tak się po pewnym czasie uśrednia głosami innych Forumowiczów. Tak więc daovay: "do tej pory wydawalo mi sie ze gwiazdki sa ocena smakowiczow ktorzy wyprobowali dany przepis" - dokładnie tak jest i dobrze Ci się wydaje :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak nie zgodze sie z przedmowca.chodzi mi o to ze od oceny sa pozostali forumowicze.jak mam podejsc do przepisu ktory ma 5 gwiazdek ale niestety ani jednego komentarza??????(przyklad str 4 slodkosci)skad mam pewnosc kto to ocenil moze sam autor????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż - powiem tak - potraktuj ten przepis jakby nie miał zupełnie gwiazdek. Albo jeszcze inaczej - wszystkie nowe przepisy możesz potraktować tak, jakby miały 5 gwiazdek (ocena autora). Czyli - możesz albo zaczekać na opinie (lub kolejne oceny "gwiazdkowe") albo zaryzykować wykonanie przepisu, który dobrze ocenia tylko sam autor.

Innej opcji nie widzę - nie przewidujemy możliwości blokowania głosowania na przepis przez autora - gdyż to rozwiązanie niewiele by zmieniło (patrz poprzedni akapit) natomiast z pewnością miałoby również przeciwników. Ja sam nie znajduję argumentów za zakazem oceniania własnych przepisów przez autora.

A wspomniana przeze mnie dyskusja o ocenach była tutaj:

http://www.smaczny.pl/forum/index.php?showtopic=4112

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ino przepraszam to bylo do Marcina.nie bylo jeszcze twego postu mimo wszysto to naprawde jest bardzo mylace.wizualnie za pomoca gwiazdek przepis zyskuje na wartosci.szczegolnie wprowadza w blad nowych uzytkownikow ktorzy nie rozumieja na jakich zasadach trzeba sie tu poruszac.dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie podałem: jeżeli przepis nie ma odpowiedzi lub ma mało odsłon - po prostu go nie wykonuj - dokładnie tak samo go potraktuj, jakby nie miał on tej oceny. System ocen działa w ten sposób - twórcy mechanizmu forum, (który działa naprawdę na tysiącach różnych for) nie przewidzieli nawet możliwości zablokowania blokowania głosowania na własny temat - co oznacza, że jednak większość użytkowników woli, żeby tego nie ograniczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.