Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego? Załóżmy - mam świetny przepis, daję go na forum wśród setek innych już ocenionych (lub nie) i oceniam go na 5 gwiazdek, gdyż tak uważam, wykonałem go, skosztowałem - co jest nieuczciwe? Drążę temat bo naprawdę chcę żebyście mnie przekonali, że mam zablokować taką możliwość lub też, że tak jak jest - jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

majac taka mozliwosc kazdy moze zamiescic przepis i ocenic go najwyzej .od oceny sa komentarze natomiast gwiazdki powinny byc wymierna komentarzy.(najlepszy przyklad przepis iny na drozdzowke tu chyle uklony w strone autorki)!!!! dlatego nieuczciwe jest ocenianie samego siebie bez dania tej mozliwosci innym forumowiczom do ktorych byl skierowany przepis. kazdy moze swoj przepis wychwalac pod niebiosa ale sek tkwi w tym aby wyprobowali go inni i sami ocenili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego twierdzisz, że inni nie mają możliwości oceny? Każdy może ocenić a ocena jest średnią ocen wszystkich forumowiczów - każdy może oddać jeden głos tylko, więc tak naprawdę głos autora liczy się bardzo mało (tym mniej im więcej osób zagłosuje na przepis).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że do tej pory był problem z postami "achów i ochów" przez trzy strony, teraz pojawił się problem gwiazdek. Jeśli robiłam coś takiego to zamiast pisać postu oceniłam gwiazdkami wydawało mi się to samo. Jeśli ktoś zamieszcza przepis to chyba już samo to świadczy że ocenia go na 5* więc po co oceniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż - dla mnie jest jedna sprawa ważna - w czym gorszy jest głos autora przepisu od głosu innej osoby, która przepis wykonała - przecież nikt nie broni każdemu dodającemu ocenić przepisu na piątkę. Druga sprawa - jeżeli komuś już koniecznie zależy na tym, żeby jego przepis był oceniony na 5 to nawet przy zakazie może się zarejestrować jako inna osoba i ocenić. Dlatego też zakaz jest bez sensu. Ale tak ideologicznie rzecz ujmując ja zakładam, że nasi Forumowicze są uczciwi i nie mam zamiaru podważać ich ocen - nawet jeżeli oceniają własne przepisy. A jeżeli oszukują - np. nie zrobili przepisu i oceniają - cóż - na to już nie mamy wpływu. Możliwość taką mają zawsze a my nie mamy możliwości ich sprawdzić i nie zamierzamy - gdyż jak napisałem - zakładam, że wszyscy jesteśmy uczciwi. Bez takiego założenia i tak system ocen jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak.jak zawitalam tu pierwszy raz moje pierwsze wrazenie bylo takie przepisy z gwiazdkami sa suuuuper.niestety po dluzszej obserwacji okazalo sie ze nieprawda.dlatego nadal uwazam ze glosowanie powinno byc dostepne wszystkim poza autorem . wybierajac przepis ze swoich zbiorow zamieszczamy go na forum dajemy komentarz opcjonalnie zdjecia.to oznacza ze dla autora jest on wyjatkowy.reszte zostawmy pozostalym forumowiczom.przykro mi Marcinie ale w twoich wypowiedziach jest sporo sprzecznosci.to jest temat rzeka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochane Panie (i Panowie, jeżeli to czytają) - mam propozycję rozwiązania problemu z ocenami: średnia ważona = (g / (g+m)) *s + (m / (g+m)) * S gdzie: s - średnia ocena dla danego przepisu g - liczba oddanych głosów na przepis m - minimalna liczba głosów wymagana do wyliczenia w ogóle oceny (tę liczbę można ustawić np. na 5 - przed uzyskaniem takiej liczby głosów przepis nie miałby oceny). S - średnia ocen dla wszystkich przepisów Wygląda skomplikowanie, ale to system stosowany przez wiele serwisów z listą czegoś. Jest jeszcze inna opcja - wyświetlać ocenę dopiero po uzyskaniu na dany przepis np. 3 głosów. Obiecuję, że przy najbliższej chwili wolnego czasu postaram się jeden z tych sposobów wdrożyć do naszego serwisu. To powinno zadowolić wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczyło Pań... przepraszam za ten męski głos: Moim zdaniem istnieje tylko jeden wzór na średnią ocen - sumujemy wszystkie oceny i dzielimy przez liczbę ocen. Nie sądzę, by wskazane było zmienianie wzoru i sztuczne uzależnianie oceny od liczby oddanych głosów. Jeżeli jedna osoba ocenia przepis na "5" to system dysponuje wyłącznie taką właśnie informacją: "jest jedna osoba, która bardzo dobrze oceniła przepis"... jedyne co system może zrobić, to opublikować subiektywną ocenę tej jednej osoby... w miarę zbierania kolejnych głosów średnia ocena zyska wartość obiektywizmu. Kwestią drugą jest prawo głosowania autora przepisu. Czy w naszej niedoskonałej demokracji kandydaci wyborów powszechnych nie mają prawa głosu? A oni - skoro kandydują - śmiało można założyć, że chcą zebrać jak najwięcej głosów. Co do publikowanych przepisów nie jest to aż takie oczywiste. Mądry forumowicz publikuje różne przepisy, także te, co do których ma mieszane uczucia... te oceni niżej niż 5 i z zainteresowaniem prześledzi oceny innych forumowiczów. Osoba, która umieściła przepis jest moim zdaniem z największym prawdopodobieństem najbardziej kompetentną osobą do oceny publikowanego przepisu - bo mamy pewność, że nie tylko dokładnie go przeczytała, ale także napisała na forum :razz:... co do pozostałych głosujących nie wiemy nic. Ja raczej zastanawiałbym się, czy nie dać głosowi autora jakiejś wyższej wagi, niż głosom pozostałych forumowiczów. Blokowanie możliwości głosowania dla autora przepisu wydaje mi się zupełnie niezrozumiałą koncepcją, dla której nie znajduję żadnych argumentów ją popierających. Serdecznie Was pozdrawiam i życzę spokojnych snów. Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawoay nie masz za co mnie przepraszać. Ja napisałam że zauważyłam to samo co Ty, nikt nie oglądał przepisu a była wystawiona ocena. Ja nigdy sama sobie nie wystawiałam oceny i nie będę wystawiać. Uważałam do chwili obecnej że prawidłowo wystawia się ocenę osobom kiedy przepis dany się wypróbuje i zauważyłam że dużo osób postępuje w ten sposób. Napewno ja tak będę robić w dalszym ciągu jak robiłam, a inne osoby niech robią tak jak uważają. Teraz proszę Was bardzo o zapanowanie zgody bo jak z innych stron wejdą na naszą stronę to dopiero niektórzy będą mieli z tego radochę i nie dajmy ponosić się emocjom. Życzę wszystkim dobrej nocy i kolorowych snów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumuję stan obecny - autor ma prawo wystawić ocenę swojemu przepisowi i taka ocena jest widoczna. Stąd też czasami jest taka sytuacja jak pisze Halina. Żadnych zmian w tym zakresie nie planujemy. Jeszcze inna sprawa - to, że przepis nie ma odsłon wcale nie oznacza, że faktycznie nikt go nie widział. Jak już pisałem chyba gdzieś, ze względu na wydajność forum odsłony aktualizują się raz na jakiś czas. W związku z tym ocena do przepisu z 0 liczbą odsłon wcale nie musi (choć może - i jak już napisałem nie widzę w tym nic złego) pochodzić od autora a może np od osoby, która zna dany przepis i już po samej treści wystawiła ocenę. Nikt nie postawił tutaj mocnego argumentu obalającego moją tezę, że ocena autora jest podobnej wagi niż ocena innego Smakowicza, jest równie subiektywna co ocena np. pierwszego wykonawcy przepisu. Nawet jeżeli przepis nie ma odpowiedzi a ma jedną ocenę wystawioną NIE przez autora to w czymże ta ocena jest lepsza od oceny autora. Dlatego też pozostawiam Wam interpretację takiej pierwszej oceny - jeżeli uważacie, że przepis z małą liczbą odsłon i dobrą oceną jest mniej wiarygodny - poczekajcie aż więcej ludzi go przeczyta. Wspomniana przez Adama zasada uśredniania i obiektywizowania się oceny wraz z liczbą oceniających jest świetna i nikt nie wymyślił nic dużo lepszego. Halino - oczywiście, jeżeli uważasz, że nie powinnaś oceniać swoich przepisów jest to jak najbardziej Twoja decyzja, do której masz prawo. Jednak ja szanuję także decyzję tych, którzy stwierdzili że ich przepis jest super i warto go wyróżnić oceną 5. Jeżeli 3 kolejne osoby będą jednak odmiennego zdania szybko sprowadzą przepis na właściwe miejsce własnymi ocenami i wszystko będzie grało. Zawsze jest tak, że nowości są ryzykowne - nie mają ani ocen, ani komentarzy - i praktycznie nawet jeżeli jest jedna ocena pochodząca od innego Smakowicza niewiele to znaczy. Dopiero od 10 ocen np. możemy mówić o pewny obiektywizmie oceny. --------------------- Dla zainteresowanych: od chwili obecnej wprowadzam (chyba słuszną) zasadę obecną na innych forach: masz pretensje do jednej osoby piszesz jej to na Prywatną Wiadomość. Nie ma wtedy takich emocji jak pisze Ina - a nawet jeżeli to dotyczy to dwóch osób, a nie całego forum i wszystkich Forumowiczów. Pozdrawiam serdecznie Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam Wam się szczerze że na początku byłam taka "zielona" i myślałam że ocenę wystawiają sami Administratorzy. Dobrze jest jak jest i kto chce niech sobie sam wystawia ocenę, mnie jest przyjemniej i bardziej mnie cieszy jeżeli inne osoby wystawiają mi ocenę. Zostaję przy swojej decyzji. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:razz:  Troche mnie to dziwi kiedyś sprawdzałam czy samej można wystawic ocenę i niestety pokazało mi że moja ocena nie dostępna ,to w takim razie jak ktoś mógł wystawic sobie sam jaśli ja nie moge?? :) i jeszcz dodam że nowy temat podałam a za chwile był oceniony gwiazdkami ale nie odemnie wiec może jest ktoś kto robi psikusa :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.