Skocz do zawartości

Obiad Wg Pomysłu Z Programu "nigella Ucztuje"


grumko

Rekomendowane odpowiedzi

Do moich ulubinych programów kulinarnych należą programy prowadzone przez Nigellę Lawson. Można je u nas oglądać na TVN Style. W jednym z ostatnich odcinków zaproponowała bardzo proste przepisy na fajny obiad.

"Krwiste" ziemniaki: 8 dużych młodych ziemniaków piecze się godzinę albo gotuje w łupinkach do miękości. Następnie przekrawa się na połówki i delikatnie wydłubuje środek zostawiając skórki. Miesza się to z 3 kulkami sera mozarella, keczupem i otrzymaną masę ładuje się z powrotem do skórek.

Chrupki wykwintny kurczak: mięso z piersi z kurczaka kroimy w małe plasterki, zalewamy maślanką i odstawiamy na jakąś godzinę. Następnie bez osuszania panierujemy w pokruszonych krakersach.

Ziemniaki i kurczaka kładziemy na blaszce i zapiekamy 15-20 minut w temperaturze 200 stopni Celsjusza.

post-5244-1178793046_thumb.jpg

Nigella podawała to z sałatą z kaparami. Z racji, że mieliśmy w lodówce trochę innych składników jedliśmy to z sałatką z rzodkiewek i sera seta:

główka sałaty

pęczek rzodkiewek

pęczek dymki

łyżka posiekanego koperku

150 g sera feta

Sos: ćwierć szklanki oliwy

3 łyżki czerwonego octu winnego

łyżka łagodnej musztardy

2 łyżeczki cukru

biały pieprz, sól

Przygotować sos: wymieszać ocet z musztardą, cukrem, pieprzem, solą i oliwą. Warzywa umyć. Sałatę porwać na małe kawałki, rzodkiewki pokroić w plasterki lub kostkę, dymkę oraz szczypiorek posiekać. Ser pokroić w kostkę. Wszystkie składniki włożyć do miski, lekko wymieszać, posypać koperkiem, polać sosem i znów wymieszać.

post-5244-1178793077_thumb.jpg

Smacznego!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grumko ja również oglądam programy Nigeli i niektóre jej przepisy wypróbowuję w swojej kuchni ten z kurczakiem i ziemniakami widziałam bardzo mi się spodobał ja też mószę wypróbować taki sposób zwłaszcza zrobienia i podania ziemniaków . Serdecznie pozdrawiam . :) :razz: :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolanta: kurczaka nie rozbijałem: wystarczy pokroić w niezbyt duże kawałki. co do sosu w sałatce to w tej naszej masz składniki, a Nigella robiła sałatkę tak, że sałatę rzymską rwała na kawałki i dodawała posiekane 2 łyżki kaparów, 2 łyżki posiekanego ogórka konserwowego, a sos robiła z 2 łyżek oliwy i 2 łyżek zalewy octowej z ogórków oraz 1 łyżeczki musztardy dijon. na koniec całość posypywała dużą ilością posiekanej pietruszki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też oglądałam i tydzień temu zrobiłam w ten sposób kurczaka - pyszny! Wydaje mi się jednak, że mięsa nie kroiła aż na tak drobne części, to były dość spore kawałki. Ja kroiłam mniejsze piersi na 3 części, większe na 4 części /wzdłuż/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grumko chce Ci podziekowac za wspanialy obiadzik!!! Ja zamiast piers z kurczaka dalam schab no i do salatki dodalam kapary bo je lubie i nadaja salatce niepowtarzalny smak.Pozdrawiam i czekam na wspaniale przepisy bo ja nie ogladam Nigelli (z braku czasu) :razz: .

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.