Skocz do zawartości

Piernik Wylewany


karola91

Rekomendowane odpowiedzi

3 szklanki mąki pół kostki masła roślinnego szklanka cukru 2 jajka słoiczek dżemu (o dowolnym smaku) duże opakowanie przyprawy do pierników (40g) 3 łyżeczki sody 2 łyżeczki kakao szklanka mleka Masło utrzeć, dodac cukier, utrzeć, dodawac po jednym jajku i ucierać. Mąkę, przyprawę do pierników, sodę i kakao wymieszać w oddzielnej misce. Do utartego masła, cukru i jaj stopniowo dodawać sypkie składniki mieszając mikserem (bedzie bardzo gęste), stopniowo dolewać mleko i wkładać dżem. Ciasto dobrze utrzeć i wylać na blachę. Gdy się upiecze, można polać polewą i posypać wiórkami. Z tej porcji wychodzi na małą blachę. Na zdjęciach jest zrobiony z półtorej porcji i na normalnej blaszce, pięknie mi wyrósł, jak kobyła :razz: polany lukrem z cukru pudru, z soku z cytryny i odrobiną mleka, posypany wiórkami. Przepis pochodzi z jakiejs starej gazety, nie wiem jakiej. Mozna przełożyć dżemem, albo dowolnym kremem, ja najczęściej robię z tym, jest najlepszy do piernika: 3 żółtka 1 szklanka cukru pudru 2 kubeczki serka homogenizowanego 25 dag masła 1 łyżka żelatyny Masło utrzeć z cukrem, dodawać po jednym żółtku, następnie po łyżce serek i żelatynę rozpuszczona w małej ilości wody.

post-4461-1178800907_thumb.jpg

post-4461-1178801029_thumb.jpg

post-4461-1178801079_thumb.jpg

post-4461-1178801178_thumb.jpg

post-4461-1178801206_thumb.jpg

post-4461-1178801283_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam szczerze że nie wiem, bo sama zawsze robie ze zwykłym. Tego cukru nie trzeba tak dokładnie ucierać, ostatnio robilam z takim grubym (innego nie mialam), i tez mi sie nie chciało go tak długo ucierać, więc robiłam tak: najpierw utarłam masło, potem dodałam cukier, chwile ucierałam, dodawałam po jednym jajku i za kazdym razem chwile ucierałam. I wcale nie wyszła mi taka gładziutka masa, ale to nie jest ważne aby cukier dobrze rozetrzeć akurat na tym etapie, on sie chyba sam w trakcie dodawania kolejnych skladnikow rozetrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ina12, ja mam dużo samych kartek z przepisami powyrywanych ze starych gazet (kolekcja mojej mamy) i ten przepis pochodzi z takiej właśnie "kartki", tak jak mówisz najprawdopodobniej jest z poradnika domowego. Ten piernik, jak to piernik, z dnia na dzien jest coraz lepszy... pozdrawiam :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.