Skocz do zawartości

Pyszny "kudŁacz"


beatusek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkie forumowiczki i forumowiczów! Chciałam podzielić się z wami przepisem na pysznego KUDŁACZA, który jest pieczony w mojej rodzinie od bardzo dawna. Ciasto: 1 jajko 2 łyżki miodu 1 szklanka cukru pudru 5 dag "Kasi" razem utrzeć w/w składniki, następnie dodać 1 i 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia 1/2 szklanki mleka 2 szklanki mąki Piec ok.30 min. w 180-190 stopni. POLEWA: rozpuścić razem na małym ogniu: 3/4 szklanki mleka 1 szklankę cukru 20 dag "KASI" 2 łyżki kakao Upieczone ciasto pokroić na kawałki wielkości ptasiego mleczka, zamaczać w polewie i obtoczyć w wiórkach kokosowych(do tego przepisu potrzeba 20 dag wiórków). POLECAM!!!!!

post-5660-1178835296_thumb.jpg

post-5660-1178835350_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich stronach jest to bardzo popularne ciastko,gości na wszystkich imprezach głównie dla dekoracji chociaż w smaku też jest pycha. :razz: Myślałam że ten przepis już dawno gości na naszym forum ,robiłam wielokrotnie z mojego rodzinnego przepisu ale widzę że tu składniki są ,,prawie,, takie same. Polecam ,można pobawić się przy dekoracji z dziećmi i używać różnokolorowych wiórków. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój przepis na polewę:razz:ól kostki margaryny,pół szkl cukru pudru,2 łyżki kakao,2 łyżki gorącej wody a moja teściowa robi taką samą polewę jak twoja tylko zamiast mleka daje 6 łyżek wody-polewa jest wtedy gęściejsza najlepiej wypróbowac i dopasować sobie który przepis najlepiej odpowiada :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 lata później...
Gość kokosanka

No niestety,ja z tego przepisu nie jestem za bardzo zadowolona. Mam w sumie taki sam przepis tyle że zamiast pudru dałam zwykly cukier.I nie tego sie spodziewałam. Ciastó nie wyszło wcale wysokie,co prawda nie zakalec-bo wyrosło, ale znam -tzn jadałam kokosanki/kudłacze z wesel,gdzie ciastko było wysokie i duże. Nie takie małe jak wy serwujecie,tylko takie prze ogromne że było sie można najesć takim rombem-bo mialy ksztalt duzego rombu. Szukam nadal przepisu na wysokie ciasto na kudłacze. Może ktoś będzie mial? dodam, ze ciasto miksowalam starani\nie bardzooo dlugo wiec tymbardziej powinno wyjść wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.