Skocz do zawartości

Prince Polo


ana

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pisałam, przepis musiałam wypróbować. A więc trochę miałam problem.Biszkopt ,krem,ale,ale jak położyć upieczone prince polo z orzechami i wiórkami hihi :) mówie do siebie na raz i do góry,hihi :lol: jedna część została na blacie,ale wszystko dało się posklejać. :lol: Jak dla mnie pyszny, góra jest chrupiąca. post-10222-1226171104_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ewuniu piękne ciasto upiekłaś. Ojj, ja obiecałam przepis na krem a później nie było mnie trochę bo miałam kolejny zjazd - studia, nauka i nie zaglądałam tutaj, dzisiaj dopiero mam trochę "luzu" więc napiszę i przepraszam za tą zwłokę. A więc potrzebne są następujące skadniki: - 3 jajka - biała czekolada koniecznie Milka - 2-3 łyżki słodkiej śmietany 30% - 10 dag wiórków kokosowych - 1/2 szklanki mleka w proszku (ja dałam trochę więcej) - 3 łyżki cukru pudru - 1/3 szklanki ajerkoniaku (u mnie był spirytus bo nie miałam ajerkoniaku) - kostka dobrego masła (250g) Wykonanie: - ubić jajka na parze do białości (bardzo ważne!!!) - czekoladę ze śmietanką rozpuścić również na parze - do ciepłych jajek wlać powoli rozpuszczoną czekoladę (dobrze żeby była przestudzona) - wsypać kokos i mleko w proszku, całość zmiksować i pozostawić do całkowitego wystygnięcia (ja miksuję tak długo aż ostygnie) - masło utrzeć z cukrem pudrem na puch i dodawać po łyżce masy jajecznej - na koniec wlać powoli ajerkoniak lub spirytus Przepis nie jest mojego autorstwa, szczerze mówiąc już nawet nie pamiętam skąd go mam, być może spisałam z jakiejść gazety; mam tyle przepisów, że nie mogę sobie przypomnieć tego szczegółu. Bardzo polecam bo jest pyszny!!! Tak myślałąm, że do tego kremu dobrze pasowałby jakiś owoc i następnym razem zrobię z bardzo drobniutko pokrojonymi kawałeczkami ananasa. Myślę, że będzie jeszcze ciekawiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Magdo, ja myślę, że cały sekret Prince Polo tkwi właśnie w cieście, do którego daje się i orzechy i wiórki i wafelki. To połączenie wpływa na wyjąkowy smak! Jeśli jednak chcesz, sróbuj upiec cisto ze zmianami według swoich upodobań. Myślę, że będzie smaczne, ale to podane w przepisie naprawdę jest warte upieczenia. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Placek faktycznie wart upieczenia, wszystkim bardzo smakowała. Do bezy dałam orzechy ale z wiórek kokosowych jednak zrezygnowałam. Prince Polo na pewno będzie często gościć w moich wypiekach :wink:. Pozdrawiam i gorąco polecam ten placuszek :wink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Po raz drugi upiekłam Prince Polo i znów wszyscy byli zadowoleni z wypieku. Ciasto jest bardzo smaczne i efektownie wygląda. Gorąco polecam! post-8290-1280046462,6263_thumb.jpg post-8290-1280046506,8765_thumb.jpg post-8290-1280046539,2669_thumb.jpg post-8290-1280046678,7059_thumb.jpg Życzę wszystkim dobrej niedzieli :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wiele razy już miałam zamiar upiec to ciacho i zawsze plany mi się zmianiały...aż wreszcie się udało.Po prostu pyszności -musiałam pilnować moich chłopaków żeby coś zostało na niedzielę. Polecam wszystkim ,pozdrawiam autorkę przepisu. Dodam,że krem zrobiłam według przepisu-póżniej dodałam do niego 3 łyżki mleka w proszku i sok z cytryny.....w rzeczywistości krem był bardziej biały niż na zdjęciach.

post-3528-0-55661900-1322745461_thumb.jp

post-3528-0-97155100-1322745559_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.