Skocz do zawartości

Najlepszy, Najprostszy I Zawsze Udający Się Biszkopt:)


Gość edytka0123

Rekomendowane odpowiedzi

Gość edytka0123

Wita, jest to mój pierwszy wpis na tym forum:) Chciałabym podzielić się z Wami moim super przepisem na biszkopt. Według tego przepisu piekła jeszcze moja babcia... i zawsze się udaje! Do tego jest szybciutki i prosty: Ubić 5 białek ze szczyptą soli, dodać szklankę cukru i ponownie ubić, dodać żółtka z tych 5 jajek- ubić oraz dodać szklankę mąki i łyżeczkę proszku do pieczenia oraz dokładnie wymieszać, wylać na blachę ok 20-30 min w piekarniku i gotowe, mamy PYSZNY biszkopt:) polecam i zyczę smacznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, ja rowniez mam przepis na biszkopt ktory zawsze sie udaje. otoz na 1 jajko 4 dkg maki i 4dkg cukru. Bialka ubijamy na sztywno, dodajemy cukier, ciagle ubijajac, nastepnie dodajemy zoltka, ubijamy. do ubitej masy dodajemy powoli przesiewana make i mieszamy lyzka drewniana. Ciasto przelac do wysmarowanej tluszczem i wysypanej maka formy i piec na jasnabrazowy kolor. np na duza tortownice 10 jaj i po 40 dag cukru i maki. Jezeli chcemy zrobic biszkopt orzechowy dodajemy zamiast polowy ilosci maki zmielone orzechy, kokos, mak, migdali itp. Biszkopt wyjmowac goracy z formy, mozna tez smialo sprawdzac czy jest gotowy wykalaczka:) SMACZNEGO:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wenezuela

Ja robię biszkopt w bardzo prosty sposób. Ile jajek tyle łyżek mąki, cukru...czyli np 6 jajek 6 łyżek (płaskich) stołowych mąki tortowej -||- cukru szczypta soli Białka ubijam na sztywno dodaję sól, następnie dodaję na przemian żółtko, cukier(łyżka) ciągle ubijając ,ważne żeby "wtłoczyć" jak najwiecej powietrza w trakcie ubijania.Na końcu dodaję przesianą mąkę delikatnie mieszając. Nigdy nie otwieram piekarnika podczas pieczenia, bo wtedy opada. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze kupowałam gotowe spody biszkoptowe. :grin: Pewnie dla tego, że kiedyś kilkakrotnie udało mi się stworzyć super zakalca zamiast pulchnego smaczne biszkopta. To się zmieni moi drodzy! Upiekłam cudny biszkopt z przepisu edytka0123, no i moje dziecię miało piękny tort truskawkowy na dzień dziecka. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.