Skocz do zawartości

Lekki Deser


Dalovay

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Przeczytałam wszystkie cztery strony poświęcone niezwykłej piance z galaretki (a mam trochę zaległości w czytaniu przepisów), w środę będę miała małych gości, na pewno więc będzie uczta galaretkowa. Bardzo dobrze zapowiadający się przepis. Serdecznie pozdrawiam, Justyna. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość k4sjopej4

Ja zrobiłam piankę z truskawkowej galaretki, wrzuciłam kilkanaście truskawek i jeszcze raz zmiksowałam, na sam koniec wrzuciłam połówki truskawek. Mojemu mężowi bardzo smakowało,a mi przypomniało smak pianek Marshmallows z dzieciństwa...:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęć można wywnioskować, że deserek po prostu przepyszny, przynajmniej tak wygląda :lol:. Jutro zrobię to cudeńko na deser, chociaż jeszcze się zastanawiam czy nie przełożyć nim biszkoptu. Ale w związku z tym mam parę pytań, ponieważ... jeszcze nigdy nie piekłam biszkoptu :lol: . Dodam, że dysponuję jedynie blachą o wymiarach 25 na 36 cm :grin:. A o to moje pytania: 1. Mógłby mi ktoś podać przepis na biszkopt, który przeważnie się udaje i jest prosty (i żeby ciasto wyszło na blasze o której już wspominałam)? 2. Jakich rad udzielilibyście mi co do pieczenia biszkoptu? Moja mama mówi, że biszkopt jest najtrudniejszym ciastem (?)... 3. Czy takie ciasto miałoby szanse wyjść: biszkopt, dżem jagodowy, pianka galaretkowa, biszkopt, cienka warstwa bitej śmietany, wiórki kokosowe? Czy po położeniu na dżem pianki mogę ją jeszcze przykryć drugą warstwą biszkoptu, czy "wypłynie"? A może radzilibyście mi żebym nie przykrywała tego już drugą warstwą ciasta?? 4. Obecnie mam zepsuty mikser, więc czy ubijając piankę trzepaczką do jajek (hehe) uzyskam taki sam efekt? Dodam, że trzepaczką zawsze ubijam piankę z białek i wychodzi sztywna... Ciasta także ucieram ręcznie... Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże... Pozdrawiam :lol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha no tak ja też już czytałam o kakaowej piance ale nie byłam pewna czy to ta. U mnie także galaretka już stygnie, zrobiłam agrestową :grin:. //16:14: Pianka była wyśmienita, mojej Mamie bardzo smakowała. Bardzo dziękuję za przepis :wink:. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monia79 wszystko ok bo mam na imie hania :wink:

dziekuje wszystkim ktorzy skusili sie na wykonanie deserku.bardzo sie ciesze ze wam smakuje.tak jak wczesniej wspomnialam zanim podalam przepis obawialam sie czy znajdzie uznanie i swoich faworytow.taki prosty rodzynek a jednak...ostatnio zrobilam ze zmiksowanymi owocami i suuuper.tu uklon w strone 4ksjopej4 za inspiracje.

pozdrawiam wszystkich lasuchow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.