Skocz do zawartości

A Lá Calzone


Jolanta

Rekomendowane odpowiedzi

Ciasto:

2 szkl. maki

10 dag drozdzy

3/4 szkl. letniego mleka

1/2 lyzeczki soli

Wykonanie:

Drozdze wymieszac z dwoma lyzeczkami mleka i odstawic na 5 min.

Do wyrosnietych drozdzy dodac máke, reszte mleka i sól.

Wyrobic gladkie ciasto (elastyczne). Gdy bedzie sie zbytnio kleilo, dodac máki.

Ciasto uformowac w kule, posmarowac oliwá i oprószyc máka, przykryc sciereczka

i odstawic w cieple miejsce do wyrosniecia. Kiedy nieco podrosnie kilka razy je zagniesc,

podzielic na cztery lub szesc czesci. Kazdá czesc rozwalkowac cieniutko, posmarowac sosem

i posypac zóltym serem.

Dołączona grafika

Nadzienie:

1/2 kg. pieczarek

1/2 kg. szynki (mieso)

1 duzá cebule

Wegeta, sól, pieprz, czosnek granulowany

15-20 dag. startego sera zóltego

Szynke pokroic w kostke, przysmazyc na oliwie, dodac pokrojone w dosc duze kawalki

pieczarki i pokrojona w kostke cebule. Doprawic przyprawami do smaku, calosc dusic 20min.

Przestudzone nadzienie wylozyc na posmarowane ciasto czesciá sosu pomidorowego

i startego zóltego sera. Gotowe placki zlozyc w pól aby powstal rogal. Klasc rogale

na blaszce wylozone papierem pergaminowym. Wierzch tych rogali posmarowac lekko oliwá.

Piec 15-20min. w temp. 200-220*.

Dołączona grafikaDołączona grafika

Sos:

1 puszka pomidorów bez skórki

2 lyz. oliwy

1 lyz. koncentratu pomidorowego

2 zábki czosnku (przecisniete) lub czosnek granulowany

Bazylia, oregano, sól, pieprz

Pomidory przetrzec przez sito i dodac do sosu pomidorowego, nastepnie dodac koncentrat

pomidorowy, oliwe i doprawic przyprawami (wedle uznania). Wszystko razem wymieszac.

A o to efekt:

Dołączona grafikaDołączona grafika

Zycze Smacznego !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Robię coś takiego,ale zamiast mleka dodaję wodę do ciasta...następnym razem spróbuję zrobić z mlekiem...nadzienie daję przeróżne,ale najczęściej teraz są to pieczarki z cebulką podsmażone i wymieszane z serkiem topionym...POLECAM-PYSZOTA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam podobny przepis ,znaleziony w internecie i pod inna nazwa- Bombery post-2599-1179757513_thumb.jpg post-2599-1179757526_thumb.jpg post-2599-1179757544_thumb.jpg post-2599-1179757555_thumb.jpg post-2599-1179757555_thumb.jpg post-2599-1179757564_thumb.jpg post-2599-1179757577_thumb.jpg post-2599-1179757585_thumb.jpg Skladniki Przepis Ciasto: 300 g maki 10g swiezych drozdzy 3/4 szklanki letniego mleka 1/2 lyzeczki soli 1 lyzka oliwy Nadzienie: 400 g pieczarek 200 g szynki 3 cebule 1 lyzka oliwy wegeta czosnek granulowany papryka w proszku Sos: 5 sztuk swiezych pomidorów (zima mozna je zastapic pomidorami bez skóry z puszki) 2 lyzki oliwy 2 zabki czosnku bazylia, oregano, cebula Ponadto: zólty ser Sos: Pomidory obrac ze skórki, pokroic w kawalki i smazyc na oliwie, az sos zgestnieje. Cieply przetrzec przez sito, aby usunac pestki i ewentualne resztki skórki i przyprawic. Dodac takze podsmazony na oliwie czosnek i cebule - wczesniej drobniutko posiekane. Ciasto: Drozdze wymieszac z 2 lyzkami mleka i odstawic na ok. 5 minut. Do miski przesiac make. Gdy drozdze wyrosna, polaczyc je z maka, dolac reszte letniego mleka, dodac sól. Wyrobic gladkie, elastyczne ciasto. Mozna je wyrabiac recznie lub mikserem. Gdyby zbyt sie kleilo - dodac troche maki. Ciasto uformowac w kule, posmarowac je polowa oliwy, oprószyc maka, przykryc sciereczka i odstawic w cieple miejsce do wyrosniecia. Gdy nieco podrosnie, kilka razy je zagniesc, przeniesc na stolnice, podzielic na 4 czesci (lub wiecej - zalezy od tego, ile sztuk chcemy otrzymac). Kazda czesc rozwalkowac cieniutko, posmarowac sosem i posypac startym zóltym serem. Nadzienie: Pieczarki obrac i pokroic w dosc duze kawalki, poddusic na oliwie. Dodac pokrojone w kostke cebule oraz pokrojona w kostke i podsmazona szynke. Calosc dusic ok. 20 minut. Przyprawic do smaku. Wylozyc na wyrosniete ciasto, posmarowane czescia sosu pomidorowego i posypane zóltym serem. Calosc skladac formujac bombery: Klasc bombery na blasze wylozonej papierem do pieczenia. Wierzch mozna lekko posmarowac oliwa.Piec okolo 15 - 20 minut w piekarniku nagrzanym do 200 - 220 stopni C. Ja dodalam jeszcze kukurydze i czerwona fasolke,jako nadzienie kosteczki piersi z kurczaka wczesniej obtoczone w ziolach i podsmazone i jako sos pomidorowy uzylam sosu do spagetti z torebki.

post-2599-1179757959_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolanto , zrobiłam dziś to danie. Jako farszu uzyłam podsmażone pieczarki, cebulke, kiełbaskę, pomidory i ser. Następnym razem zrobię mniejsze pierozki z nadzieniem, które my w domu uwielbiamy: mięsko mielone na meksykańską nutę. Ciasto na 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc dziewczyny, mój mąz uwielbia pizze, ciekawa jestem czy posmakuje mu taki pierożek...??? tyle ze pierwszy raz bede robic ciasto z drożdżami... aż wstyd sie przyznać, ale jakoś nie mogłam sie zabrac za te drożdże. Pozdrawiam i dam znac jak mi wyjdzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie donoszę, że moje dzieci weszły bez rejestracji na stronę www.smaczny.pl i ukradły Twój przepis :roll: :razz: Po wykładach ( o 21.00 ) zrobiły zakupy i przywieźli mi wczoraj, gotowe. :razz: Dziękuję Tobie za pyszny przepis :razz: Wszystkim bardzo smakowało :razz: Tym razem nie będą ukarani :sad: To była super niespodzianka :D Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.