Skocz do zawartości

Chleb I Bułki Na śniadanie :)


irka55

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam przepis Irki55 na przepyszne wlasnej roboty bulki na sniadanie.I dam rade ciasto wkladamy na noc do lodowki do wiekszej miski(ja dalam do mniejszej i zaczelo wychodzic z miski ;) .Bo w przepisie nie jest powiedziane ze przez noc rosnie! Czas pieczenia taki jak podala Irka,bo wychodzi zbyt spieczona i twarda skorka.PYCHA...

post-7603-1194460432_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Przepis na bułki rewelka, przy najbliższej okazji dołączę fotki. Niestety mam piekarnik, który piecze tylko od dołu i nierówno się upiekły. Polecam, szczególnie początkującym. Dzieki za przepis. Daję "5+". Dziś upieczone i dziś zjedzone. W lodówce przygotowane na jutro, dla odmiany z ziarnem i czosnkiem, spróbuję chleb. Zobaczymy co wyjdzie.:) Pozdrawiam. Magda. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko-czy któraś z Was używała CZARNUSZKI?

Podobno to doskonała przyprawa do pieczywa ale musiałabym po nią pojechać na taki plac bo w sklepach jej nie widziałam.Chociaż pewnie w zielarskich powinna być.

Witam, jak dodajecie tej czarnuszki, na wierzch czy do środka i ile ???? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja tez skusilam sie na te buleczki i musze przyznac ze sa pyszne! Wczoraj wieczorem o godz 21ej polapalam sie ze nie mam pieczywa na niedzielne sniadanko. Szybciutko zarobilam ciasto a dzisiaj rano upieklam. Na sniadanie mielismy pyszzniutkie jeszcze cieple buleczki! Z polowy zrobilam malenkie buleczki a z reszty zrobilam chlebek i upieklam w podluznej foremce. Super! Ja uzylam tzw "bread flour" czyli maki chlebowej ale nastepnym razem dodam troszke otrab albo maki z pelnego przemialu albo jakis ziarenek, np slonecznika, dyni lub tez siemienia lnianego! Polecam goraco ! Niezbyt duzo roboty a efekt wspanialy! Ja daje ocene celujaca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka moja uwaga , do wypieków domowych gdy chcemy by bułki były miękkie i puszyste używać należy maki typ 550 lub 500 (pisze z boku maki na opakowaniu) gdy chcemy by bułki były ciężkie typu italianskie używamy mąki z większa zawartością glutenu typ 650 lub w piekarniach , gdzie mają większe doświadczenie w pieczeniu bułek . Należy też pamiętać ,że gdy bułka leżakuje- rośnie , potrzebuje ciepła , jeżeli w pomieszczeniu jest chłodno bułka nie wyrośnie , czasami tez drożdże potrzebują więcej czasu na fermentacje więc czas rozrostu też się wydłuża . tak więc nie należy patrzeć na czas , a na bułki powinny one dobrze wyrosnąć , dzięki temu będą miękkie i dłużej utrzymają świeżość , życzę udanych wypieków .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupelniajac rady Kondi, ciasto drozdzowe powinno sie wyrabiac conajmniej 10 minut aby zostal uwolniony gluten z maki pszennej.A co do rosniecia to wlasnie nie patrzymy na czas, tylko na to aby ciasto przynajmniej podwoilo swoja objetosc.I chcialam to podkreslic,ze ciasto wcale nie potrzebuje ciepla.Jesli wszystko zrobimy tak jak nalezy i drozdze sa swieze to nawet wsadzajac do lodowki ciasto super wyrosnie.A po takim chlodnym wyrastaniu ciasto jest nawet smaczniejsze i lepiej sie formuje.Mozemy robic np. ciasto wieczorem,wsadzic na noc do lodowki a rano bez problemu upiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.