Skocz do zawartości

Rogaliki Krucho - Drożdżowe


Rekomendowane odpowiedzi

2,5 szklanki mąki 25 dag margaryny 0,5 szklanki gęstej śmietany 1,5 łyżki cukru 5 dag drożdży 35 dag marmolady Do wykończenia: 1 jajo, 3 łyżki cukru i białko do smarowania środka Margarynę bardzo dokładnie posiekać z mąką, zrobić dołek. Drożdże rozetrzeć z cukrem i wymieszać ze śmietaną, dodać mąki posiekanej z margaryną i połączyć składniki w jednolitą masę. Ciasto podzielić na owalne, małe kawałki i uformować z nich kulki. Schłodzić przez ok. 0,5 godz. Każdą kulkę wałkować na kształt koła na grubość ok. 2-3 mm, środek smarować białkiem, kroić na 8 części, na brzegu każdej części kłaść marmoladę i zwijać małe rogaliki. Smarować je roztrzepanym jajem i posypać cukrem. Piec w gorącym piekarniku w temp. 200*C do zrumienienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halinko, mam pytanie do tego przepisu, :roll: Nie mam wprawy w formowaniu rogalików, :razz: Jeżeli uwałkujemy kulę i podzielimy na 8 części - rozumiem, że wyjdą takie długie trójkąty (poraw mnie jezeli sie mylę) i zwijamy po nałożeniu na brzeg trójkąta marmolady czy tzn, że rolujemy od szerszego końca do węższego? i z tego wyjdzie rogalik? Trzeba go jakoś uformować ręcznie jeszcze? :razz: Przepraszam ,ze zadaję głupie pytania ale nie robiłam jeszcze tak rogalików i nie wiem jak sie do nich zabrać. :sad: Z reguły piekę ciasta :razz: pozdrawiam, gorąco oczywiscie i słodko :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Ino, ja mam problem z zawijaniem :P Wiem, żem nie Świstak, i rogaliki to nie sreberka są :smile: Otóż, po wałkowaniu i wykrojeniu równych części, nałożeniu nadzienia na podstawę trójkąta, zwinięciu : 1. wychodzą mi takie jakieś różne w kształcie (źle"kręcę" pewnie ;) ) 2. jak podrastają trochę przed włożeniem do pieca, rozchodzą się z reguły w miejscach, z których co prawda nie ucieka od razu nadzienie (w końcu to gęsta marmolada), ale później, przy pieczeniu, wszystko się może zdarzyć ... Wszystko z nimi (oprócz tego) jest w porządku - kruche i drożdżowe, jak trzeba, pyszne, że aż strach :-) tylko wygląd jakby nie ten... Co robię źle ? Za luźno skręcam ? Trzeba to może dodatkowo lekko zlepić ? Może to, że część rogalików zdąży podróść mi trochę, zanim włożę całą blachę do piekarnika ma znaczenie ? Kurczę, już nie wiem, trzecia próba jutro i aż się boję "wtopić". HELP !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paola napewno za luźno je zwijasz, nie wiem jak inne osoby zwijają. Ja zwijam dwoma rękoma i zaczynam przy środku, zwijając przesuwam palce stopniowo w kierunku zewnętrznym. Myślę że dobrze wytłumaczyłam i zrozumiałaś. Nie obawiaj się napewno teraz będą miały kształt prawidłowy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Halinko zapomniałam się pochwalić, ale już dawno temu zrobiłam Twoje rogaliki... i były PYYYYYYYYYSZNE, takie babcine, cudowne i miękkie, takie jak pamiętam z dzieciństwa. Moja kochana Babcia już nie żyje a ja od dawna szukałam przepisu na te rogaliki... (i wypróbowałam wszystkich z tego forum, ale Twoje najbardziej mi je przypominają). Niedługo spróbuję też rogalików Teresy... Dziękuję za ogromną dawkę miłych wspomnień!! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.