Skocz do zawartości

Murzynek Z Serem


ina12

Rekomendowane odpowiedzi

1,5 szklanki mąki 3/4 szklanki cukru 25 dag masła roślinnego lub margaryny 4-5 jaj 5 łyżek wody 2-3 łyżki kakao 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia tłuszcz, bułka tarta do blaszki Masa serowa: 50 dag twarogu 4 jaja 2 łyżki masła 0,5 szklanki cukru 0,5 op. budyniu śmietankowego lub waniliowego 1 łyżeczka proszku do pieczenia cukier waniliowy małe op. lub aromat Polewa: 10 dag margaryny 2 łyżki mleka 1/3 szklanki cukru 1 łyżeczka mąki ziemniaczanej 2 łyżki kakao Ciasto - Zagotować wodę z cukrem, tłuszczem i kakao, wymieszać i ostudzić. Do wystudzonej masy dodać żółtka, mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia, dokładnie wymieszać i delikatnie połączyć z pianą białek. Przygotować masę serową. Ser przepuścić przez maszynkę razem z masłem. Utrzeć cukier z żółtkami na pulchną masę, dodać zmielony ser i zmiksować, wsypać budyń i proszek do pieczenia. Delikatnie wymieszać z pianą z białek. Do wysmarowanej tłuszczem i wysypanej bułką tartą blaszki wyłożyć połowę ciasta, na to ciasto układać łyżką masę serową, na wierzch wyłożyć resztę ciasta. Wstawić do nagrzanego piekarnika o temp. 180*C i piec około 50 minut. Po wystygnięciu posmarować polewą. Polewa - Mleko zagotować z cukrem, dodać tłuszcz, kakao, mąkę ziemniaczaną i rozpuścić, mieszać nie dopuszczając do zagotowania. Ucierając polewę lekko przestudzić i letnią polać ciasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Droga Halinko, Twoje przepisy są niezawodne - przekonałam się o tym kolejny raz :) Zachciało nam się jakiegoś ciasta z serem, więc postanowiłam upiec tego murzynka, bo to szybkie ciasto i smaczne. Tym razem w tortownicy. Ja mam podobny przepis, tylko używam sera śmietankowego, którego nie trzeba już mielić. Dodałam też rodzynki dla urozmaicenia. Halinko, polewę zawsze robię według swojego sprawdzonego sposobu. Twój jest też ciekawy - dodajesz mączkę ziemniaczaną, czego ja nie praktykuję. Ale może przy następnej okazji tak zrobię :sad: Pozdrawiam serdecznie! post-8290-074304400 1305266230_thumb.jpg post-8290-049044700 1305266266_thumb.jpg post-8290-017114900 1305266306_thumb.jpg Zdjęcia nie są najlepsze, ale ciasto pycha :-(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.