Skocz do zawartości

Sałatka Z Cukinii Na Zimę


novijka

Rekomendowane odpowiedzi

4 kg cukini 1 kg marchwi 1 kg cebuli 1 kg papryki czerwonej Zalewa: 3/4 szklanki octu 3/4 szklanki oleju 2 łyż. soli liść laurowy ziele angielskie Cukinię i marchewkę utzrec na tartce (łeżki), cebulę pokroić w kostkę, paprykę pokroić w paseczki. Wszystkie składniki wymieszać w dużej misce, dodać zalewe i odstawic na 2 godziny. Po 2 godzinach odlać zalewę i gotować warzywa przez 3-4 minuty. Nastepnie włożyć składniki do słoików i odwrocić do góry dnem. Smacznego! :cry: Jeśli komuś wyda się za dużo składników na jego rodzinkę może oczywiście zmodyfikować przepis. Ja robię jej dużo ponieważ mój narzeczony tą sałatkę wprost uwielbia :cry:. Pozdrawiam :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Novijka, to musi być pyszne! Uwielbiam cukinię! A że w takiej postaci jej jeszcze jej jadłam, to już mi narobiłaś apetytu :evil: Mam tylko takie małe pytanko "techniczne", bo przetworów nigdy jeszcze nie robiłam, czy napełnionych sałatką słoików nie trzeba jeszcze gotować, czy trzymać w piekarniku jak niektóre przetwory? I jeszcze jedno- czy można do tego dołożyć pokrojony w plasterki czosnek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie tę sałatkę będę robić na zimę. Dzięki Klamerko za podniesienie tego tematu i Tobie Novijko za przepis. Dodatek papryki nada tej sałatce na pewno ciekawy sm czek. Pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłabym według smaku. Jeżeli uznasz, że brakuje cukru, to go po prostu dodaj do smaku. A może jest dobra bez cukru? Czekam ze zrobienie jej do czasu, aż papryka będzie tańsza.Pozdrawiam Cię Elu!!! Napisz później, jak ją w końcu wykonałaś. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłabym według smaku. Jeżeli uznasz, że brakuje cukru, to go po prostu dodaj do smaku. A może jest dobra bez cukru?

Przyłączę się do frakcji cukrowej ;) Chociaż, kto wie...

Robię bardzo podobną sałatkę, tylko bez papryki (Novijka, dzięki za ciekawy, niebanalny pomysł z papryką, wypróbuję w tym sezonie na pewno !). I wydaje mi się, choć mogę się oczywiście mylić, że jeśli nie doda się cukru, nie będzie czym zrównoważyć kwaśnego smaku octu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałam dodać trochę cukru bo dla mnie była za ostra,moja rodzinka lubi bardziej łagodne potrawy. Po paru dniach otworzę słoiczek i zobaczę jak smakuje,Angelika czyli Klamerka napisała mi ,że ona nie dawała cukru,wydaje mi się że każdy musi po prostu wypróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fredzia, z własnego doświadczenia odpowiem Ci tak: nie uda się odlać całej zalewy, to raczej niemożliwe z takiej ilości warzyw :P Tym bardziej, że sałatka "puści" swoje soki, będzie tego całkiem sporo :P Więc nie musisz się martwić, że sałatka przy gotowaniu przypali się do garnka, czy coś w tym stylu :P Poza tym gotujesz sałatkę tylko kilka minutek, nie powinno zdarzyć się nic strasznego :P Ja zalewę wylałam, chyba nic z nią nie można zrobić. Ale tego pewna nie jestem. Szczerze polecam sałatkę bo jest przepyszna! Mimo, iż ja nie robiłam jej z cukrem, tak jak tu radziły stałe forumowiczki, ale to tylko dlatego, że my lubimy pikantne jedzonko. Dodałam jeszcze papryczkę chili i czosnek :P I naprawdę jest bardzo łatwa w przyrządzeniu! Wiem co mówię, bo sama jestem nowicjuszką w przetworach. A więc Fredzia do dzieła! Powodzenia! :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.