Skocz do zawartości

Śmieciuch - Niebo W Gębie


teresap

Rekomendowane odpowiedzi

koniecznie wklej zdjęcie!Ja będę robic to ciasto za tydzień.

Znów się wtrącę,bo teresap ma problem z pisaniem na Forum.Nie jestem jakąś "wyrocznią",jeśli chodzi o ciasta,są tu lepsze ekspertki,może się wypowiedzą....ale ja np.nie dodaję do biszkoptu krupczatki.Krupczatkę używam tylko do kruchych ciast,a biszkopt piekę na zwykłej pszennej mące.

Ale to takie moje zdanie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Basiu dzięki po raz kolejny za radę. Ja pytałam o mąkę bo różne już widziałam przepisy i czasem jest pszenna czasem i ziemniaczana a i z krupczatką się spotkałam :grin: Zdjęcie wkleje na pewno ale w niedzielę, bo jutro biorę się za ciasto wieczorem a goście w niedzielę :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to mam jeszcze dwa pytania i byłabym wdzięczna za odpowiedź - jeśli nie Autorki, to może znów Basia mnie poratuje :grin: 1. Jak dużo kakao dać do kremu 2. Czy to ciasto robić w tortownicy czy na dużej blaszce - od tego zależy jaki biszkopt upiec. Będę wdzięczna za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieciucha zrobiłam na niedzielę, na imieniny mojego Męża - Michała. Dzisiaj zkolei jego urodziny i właśnie jemy ostatni kawałek :grin: Ciasto pyyyyyyyszne!!! Dla Autorki słowa uznania. Troszkę dodałam od siebie, ale to właściwie drobnostka - dosypałam kawy do ciemnego kremu i wyszedł fantastyczny.. dałam też łyżkę spirytusu. Wszystkim bardzo smakowało a Mężowi szczególnie. Placuszek zrobiłam w kwadratowej blaszce (chyba lepsza do tego ciasta jest większa - prostokątna) i dlatego warstwy kremu są dość duże. Ale u mnie wszyscy przepadają za kremami i tak chcieli, więc tak było :D Dałam konfiturę z czarnej porzeczki. Ogólnie nie było wcale za słodkie, w sam raz. Na wierzchu gruba warstwa orzechów i migdałów, a dekoracja... :)... hmm, Mąż też chciał się pobawić z wyciskaniem czekolady z woreczka :) więc to nasza wesoła twórczość. post-8290-1222790563_thumb.jpg Ciasto na 6! Dzięki Teresko za wszystkie podpowiedzi i za wspaniały przepis. Już puszczony w obieg :) A tak się prezentował Śmieciuch "w przekroju": post-8290-1222790728_thumb.jpg post-8290-1222790803_thumb.jpg Polecam wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinga,piękne ciasto! Ja robiłam śmieciucha w zeszłą sobotę.Ciasto wyśmienite! Też obawiałam się tej ilości kremu.Niepotrzebnie. Za radą Kaliope,zrobiłam w większej prostokątnej blaszce,wyszło idealnie. Zdjęcia wkleję później,miałam zepsuty komputer i pomalutku do wszystiego dochodzę,ale choc parę słów podziękowań musiałam napisac od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu dziękuję ;) Ty i Tereska dałyście mi wiele rad i dzięki temu ciasto mi się udało i wszystkim baaardzo smakowało. Przepis jest wspaniały. Basiu chętnie zobaczę zdjęcia. Ja następnym razem też zrobię w większej blaszce. Polecam spróbować z kremem kawowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.