Skocz do zawartości

Wenus


Jolanta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jolu piękny torcik wyszedł i do tego bardzo pyszny, drugi blat jak położyłam to wystawał ponad tortownicę. Twaróg miałam w kostkach, bo jedna kostka miała 20 dag, nie zmieliłam twarogu bo był lekko wilgotny i rozdusiłam widelcem. Galaretka jak była tężejąca dodałam do twarogu i zmiksowałam i naprawdę nie było żadnej grudki twarogu. Upiekłam w tortownicy o średnicy 26 cm, brak mi jest narazie aparatu. Dziękuję bardzo za przepis i polecam go wszystkim do wypróbowania. Majko żałuj ze nie posmarowałaś dżemem. Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haliko tak sie ciesze :wink: ,ze ci ciacho wyszlo dobre.Jak ja robilam pierwszy raz tez sie wystraszylam za mi wystaje ponad tortownice, bo nie powiem masy jest sporo.Mowiac szczerze wlasnie chyba ja sie zrewanrzuje i upike na weekend twoj serniczek malinowy (bo bede obchodzic imieniny),tylko czy zamiast malin mozna dac truskawki?Pozdrawiam :grin:

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolu z truskawkami nie robiłam, ale śmiało możesz zrobić. Masy jest sporo, ja się nie przestraszyłam bo masę miałam nałożoną i wyszedł ładnie wysoki i ta średnica tortownicy jest dobra, może nawet być 28 cm bo 30 cm to jest za duża i zapomniałam napisać że do ubicia użyłam smietanki 36% bo w naszym sklepie jest teraz tylko taka i zastanawia mnie to dlaczego ona jest prawie o połowę tańsza od kremówki która ma mniejszą zawartość tłuszczu. O mam jeszcze to opakowanie jest to luksusowa śmietanka tortowa i po otwarciu można tylko przechowywać ją 48 h. Ja się też cieszę bardzo bo ma elegancki wygląd i jest bardzo smaczne i zamiast zjeść obiad to zajadałam się tym ciastem, mojej rodzince też bardzo smakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciasto pycha! Zrobiłam je jak byłam weekendzie u mamy. Najbardziej jej smakowały prazone wiórka kokosowe. Ciasto jadła na śniadanie niedzielne z kawą. :razz: Zamiast galaretki cytrynowej dałam truskawkową bo akaurat taka była. Już mam propozycję zrobić go na imieniny do cioteczki. Wszystkim polecam. Pozdrawiam gorąco Agata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! Ciasto zrobiłam właśnie we wtorek, gdyż jeszcze chciałam zrobić coś z truskawkami dopóki się u nas w ogrodzie nie skończyły. Nieco jednak przepis zmodyfikowałam i bardziej korzystałam z przepisów na Wenus wcześniej zamieszczonych na forum, a dokładnie to masę na biszkopt wykonałam z ubitej 0,5 litra kremówki ze Śnieżką dodaną w proszku pod koniec ubijania oraz 3 łyżkami cukru pudru, następnie dodałam 3 serki homogenizowane waniliowe 150g i do tego 2 galaretki cytrynowe rozpuszczone w 2 szk.wody. Masa wyszła bardzo dobra, na to nałożyłam truskawki i zalałam zieloną galaretką. Myślę, że masa wykonana z twarogu jest również bardzo dobra, następnym razem zrobię z taką, gdyż dosyć często robię nieco inną masę z przetartym twarogiem wymieszanym z ubitą kremówką i na to różne owoce (jakie występują na daną chwilę w ogrodzie) i galaretka. Ps. Jakim cudem u Ciebie Ineczko jest tańsza 36% kermówka to nie wiem, u mnie jest prawie o 1,50 zł droższa od 30%. To jakiś fenomen :razz: Pozdrawiam, Justyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justynko kremówka jest rzadka i ma dłuższy okres gwarancji, natomiast ta śmietanka jest bardziej gęstawa a jak otworzyłam kartonik to u góry powierzchnia była gęsta. Ubiła się ładnie, ale ja osobiście wolę kremówkę. Justynko wymyślili coś nowego i miała na kartoniku trzy litery UHT. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ineczko, dopiero teraz mogę odpisać, z moim dostępem do kompa bywa różnie :shock: Czasami używam tortowej śmietanki z Łowicza 36% (najczęściej do ciasta Rafaello, gdyż nie muszę wtedy dodawać tak dużo kokosowych wiórek), jest gęsta "jak diabli", tyle, że jest właśnie trochę droższa od przeciętnej kremówki 30%. Jolu, faktycznie masa serowa jaką wykonałam jest bardziej piankowa, dlatego też wypróbuję na pewno i Twoją, gdyż twaróg zwykły, moim zdaniem jest konkretniejszy, bardziej wyrazisty-tak bym to określiła. Serdecznie pozdrawiam obie Panie :razz: Justyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, robiłam Venus, tylko w wersji odrobinę zmienionej - zamiast 25 dkg twarogu dałam 0,5 kg !!! :razz: - wyszedł super smietankowy lekki serniczek cytrynowy na zimno. Resztę skłądników bez zmian.Zrobiłam cieniutki biszkopt i był tylko na dnie , na górę natomiast poukładałm gotowe okrągłe biszkopciki. Na wierzch każdego polałam odrobinę rozpuszczonej czekolady i posypałam kokosem. Ciasto robiłam na wyjzad do znajomych. Wszystkim smakowało i wyglądało rewelacyjnie. Upiekłam na duzej tortownicy. Przepraszam, ze nie pokażę zdjęcia - bo go po prostu nie zdążyłam zrobić przed wyjazdem a u znajomych krępowałam sie wyciągnąć aparat i fotografować swój wypiek :shock: - trochę wyglądałoby to nieskromnie. Wystarczy, ze wszystkim samkowało. :grin: Jeszcze raz dziękuję za przepisik - polecam też tę wersję, :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.