Skocz do zawartości

Moje Kwiatki


Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 213
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dziękuję Apsik za miłe słowa :grin: Bardzo lubię kwiatki i jak tylko gdzieś coś nowego wypatrzę zaraz kupuję , już nie mam gdzie ich stawiać. Co do twojego pytanie to chodzi Ci o drugi rządek od góry ? Jeśli tak to jet to koniczynka, kupiłam ją w doniczkach dwa lata temu na ryneczku od kobitki, która sprzedawała kilka doniczek. Teraz tak się rozmno żyło ( wyrasta to z cebulek ) że przesadziłam do skrzynki i od wiosny do jesieni rośnie na balkonie, a na zimę przenoszę do pomieszczenia razem z innymi kwiatkami. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu podziwiam i zazdroszczę. Bardzo lubię kwiaty w domu, ale niestety moje są w opłakanym stanie. Coś im u mnie nie odpowiada, domyślam się, że właścicielka. Jedynie kaktusy rosną jako tako. Mam kilka kwiatów, które dostałam od mamy albo teściowej i u nich te same rosną piękne, a u mnie są takie liche. Może znasz jakieś odmiany, mało wymagające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny za miłe słowa :lol: :lol: Basiu śliczna gromadka :lol: Też często kąpie swoje, ale i tak chyba za mało, powinnam częściej :lol: ale brak czasu i jak już trzeba to się biorę za nie. Miuriel masz widne mieszkanie czy raczej ciemne ( jak okna wychodzą na wschód zachód ) Pytam dlatego, bo są kwiatki które są łatwe w hodowli, ale potrzebują słonka, a są takie np jak zamioculos ( jest na zdjęciu pierwszym po lewej stronie od krasnala ) który nawet może stać w przedpokoju bez okna. Jak tylko mi napiszesz co i jak to coś ciekawego Ci polecę. Pozdrawiam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobają mi się Wasze kwiaty...ja mam w mieszkaniu kilka paproci,takich nawet okazałych i równie okazałe beniaminy(tak je nazywam,ale czy tak się nazywają to nie wiem),mam jeden aloes,taki już starutki,ale jest przydatny i takie zwisające,których nazwy nie znam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu bardzo mi się spodobała ta Twoja koniczynka,muszę się o nią popytać bo takiego okazu jeszcze u siebie nie mam. Największy jest fikus ,który już 3 razy miał obcinany czubek i nadal odrasta,nie mieści się w mieszkaniu,troszkę mniejszy mam beniaminek i pandan,w pokoju moich synów jest mnóstwo kaktusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mieszkaliśmy w poprzednim mieszkaniu było mało miejsca i ciemno, też miałam dużo kaktusów bo tylko one tam chciały rosnąć. :grin: Teraz mogę trochę poszaleć co czynię :lol: chociaż są takie kwiatki które bardzo bym chciała mieć ,ale ze względu na specjalne warunki szkoda mi ich zmarnować. Gdzieś widziałm taką koniczynkę jak tylko znajdę wstawię linka. Pozdrawiam :lol:

Już mam http://www.toys4boys.pl/item116__Czterolis...koniczynka.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna mam w jednym pokoju na południe, ale tam też nędznie rosną, może dlatego, że nie jest za duże to okno. W drugim pokoju mam okno na zachód, tu mam słonecznie dopiero po południu. Najlepiej mi rosną kwiaty w łazience, zapewne przez tą wilgoć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te kwiatki na zdjęciach zbiorowych to okno zachodnie. Więc wszystkie ficusy ( figowce ) , kalatea, cisus, difenbachia, dracena, maranta, palma daktylowa nadają się do widnych i półcienistych miejsc. Rośliny na miejsca półcieniste : alokazja, sansewiera i wspomniany już zamiokulkas. Wszystkie roślinki potrzebują zraszania , niektóre nie lubią przeciągów lub centralnego ogrzewania. Dokładniejsze informacje podam Ci jak już zdecydujesz się na jakiegoś kwiatka. Nie jestem ogrodnikiem roślinki to moja pasja :grin: Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.