Skocz do zawartości

Moje Kwiatki


Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ! Miałam oleandra dwa razy , ale niestety jakoś nie mogę go przezimować więcej niż dwie zimy :razz: , jak stoją latem na balkonie jest ok , a później najpierw liście mi odpadają jeden po drugim, a to co zostaje zasycha na pieprz i nie wiem dlaczego ??? Bardzo mi się podobają te kwiatki, ale już zrezygnowałam i nie będę ich męczyć :grin: Sąsiadka w bloku obok ma takiego wielkiego że jej pół balkonu zajmuje a u mnie jakoś nie chcą się zadomowić ( tylko że on ma wszystkie okna na wschód, a ja na zachód ), może to jest przyczyna? Szkoda że w pokojach wschodnich nie mam gdzie postawić bo bym jeszcze raz zaryzykowała. :shock: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 213
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Muszę się Wam zwierzyć że jeden tylko raz byłam na działce i z mojej juki zaczęłam formować pioropusz i pewnie kilka lat potrwa aż będzie efekt. Justynko ja mam kany, jeden gatunek ma zielone liście, a drugi bordowe, na razie mój syn pielęgnuje działkę. W ubiegłym roku miałam daturę, napewno znacie ten kwiat o tych dużych kielichach. Ja słyszałam że forsycja jest też trujacą tylko nie wiem czy to jest prawda, mam na działce i nie zlikwiduję jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do roślin trujących znalazłam na forum ogrodniczym taką listę , jest nie pełna , ale jeśli ktoś wie o innych roślinach to proszę dopisać... Bluszcz pospolity Hedera helix:/liście a u niektórych odmian całe rosliny/- dolegliwości żołądkowo-jelitowe,biegunka, podniecenie,trudności w oddychaniu,śpiączka. Centendeskia:/cała roślina/-silne pieczenie w jamie ustnej,podrażnienie jamy ustnej, języka i warg,obrzęk tylnej częsci języka Cyklamen perski-fiołek alpejski,Cyclamen persicum:/bulwa,również bulwy innych gatunków są trujące/ Diffenbachia:/cała roślina/-podrażnienia jamy ustnej,języka warg,obrzęk tylnej części języka może nawet spowodować zablokowanie górnych dróg oddechowych i śmierć Figowiec sprężysty,fikus:-/łodyga,owoce i sok/-zapalenie skóry u osób wrazliwych. Figowiec lirowaty:/łodyga,owoce i sok/- zapalenie skóry u osób wrażliwych Filodendron pnący,Philodendron oxycardium:/cała roslina/-podraznienie błony śluzowej jamy ustnej, dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Kaladium,caladium:/cała roślina/- silne pieczenie w jamie ustnej, podraznienie jamy ustnej,języka i warg,obrzęk tylnej części języka. Monstera,filodendron.Monstera deliciosa:/cała roslina oprócz dojrzałych owoców/- podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej,dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Narcyz:/cała roslina,szczególnie bulwy/ - zaburzenia żołądkowo-jelitowe,drgawki. Psianka,Solanum pseudocapsicum,dulcamara,jasminoides:/cała roślina/- zaburzenia żołądkowo-jelitowe Różanecznik,azalia:/cała roslina/-zaburzenia żołądkowo-jelitowe, osłabienie czynności centralnego układu nerwowego i zapaść. Scindapsus,scindapsus aureus:/liście/- podraznienie błony śluzowej jamy ustnej, dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Szparag pierzasty,asparagus:/młode pędy i jagody/-zapalenie skóry u osób wrażliwych Szparag Szprangera,asparagus sprengeri:/młode pędy i jagody/-zapalenie skóry u osób wrażliwych Wilczomlecz lśniący i czerwony,Euphorbia splendens,E.milils:/cała roslina,szczególnie sok/-zapalenie skóry ,biegunka,wymioty. Wilczomlecz piękny-poinsecja.Euphorbia pulherrima:/liście,sok/-może podrażnić jamę ustną i żołądek, powodując nudności i wymioty,ale zwykle nie wywołuje żadnych dolegliwośći Zroślicha stopowcowa,Syngonium podophyllum:/cała roślina/-podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej, dolegliwośći żołądkowo-jelitowe. Zroślicha uszkowata,Syngonium auritum:/cała roslina/-podrażnienie błony sluzowej jamy ustnej, dolegliwości żołądkowo-jelitowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach...chyba wszystkie są trujące ale przecież mamy je do ozdoby,by nas cieszyły a nie do jedzenia :razz: .A jak są malutkie dzieci no to niestety,trzeba im powtarzać,żeby nie ruszały kwiatków. Moje dzieci jak były małe to kwiaty stały na podłodze i było ok ale mojej koleżanki syn to nożyczkami powycinał jej liście w diffenbachi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku, ta lista trujących kwiatów jest jeszcze większa od mojej :roll: chyba nie ma na niej tylko Alokazji, którą mój mąż kupił na urodziny swojej mamie :grin: , ale za to po Azali i Filodendronie nie spodziewałam się, że to takie "trujaki" :razz: Moje dzieciaki na szczęście parę razy tylko połamali liście niektórym kwiatkom jak byli trochę młodsi, ale teraz już dali sobie spokój, co prawda złamią czasami coś babci w ogrodzie, chociaż jest już tego teraz coraz mniej :shock: Ineczko, jak mam też Kany o zielonych i bordowych liściach, mam pytanie jak Ty je zimujesz, bo słyszałam o różnych wersjach na ten temat i nie wiem, którą wybrać? Dziękuję z góry za odpowiedź. A nazwa Datura jakoś mi nie wpadła w ucho, czyżby chodziło o roślinę w formie drzewka z dużymi zwisającymi kielichami kwiatowymi (żółte albo kremowe)? Pozdrawiam, Justyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie TUTAJ ,ależ piękne są te rośliny!.

A dla APSIK znalazłam tę koniczynkę ,czyli szczawika,bo pamiętam,ze jej się spodobał.

Wyczytałam,ze z kłącza imbiru/musi mieć conajmniej jedno oczko/można wyhodować sobie piękną roślinę w doniczce,tylko nie wiem,czy należałoby imbir namoczyć w wodzie z węglem czy od razu wsadzić do ziemi.

Kurcze...poradżcie coś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justynko Kany i inne bulwiaste przechowuję w kanale w garażu przykryte ziemią. To co opisałaś to jest Datura, Bielunie może wiesz o jakie kwiaty chodzi, kwiaty ogrodowe z rodziny co Datura, kwiaty nie za wysokie i kielichy mają małe, to tak na marginesie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.