Skocz do zawartości

Biszkopt Z Kremem Truskawkowym


ina12

Rekomendowane odpowiedzi

Upiec biszkopt. Krem: 1 kg. truskawek 2 budynie truskawkowe lub śmietankowe 9 łyżek cukru kostka masła lub margaryny 2 jajka Przesmażyć truskawki z 5 łyżkami cukru, odlać trochę soku, ostudzić i rozmieszać w nim budynie. Do gotującej masy wlać budynie, chwilę gotować i następnie ostudzić. Utrzeć masło lub margarynę, Jajka ubić z 4 łyżkami cukru i dodać do masła i dalej ucierać. Do tego kremu dodawać po łyżce usmażone i ostudzone truskawki i dalej ucierać. Następnie wyłożyć na biszkopt. Można biszkopt przekroić i 3/4 kremu wyłożyć na biszkopt, przykryć drugą częścią biszkopta i posmarować wierzch resztą kremu. Uwaga: Truskawki nie były wszystkie dojrzałe, gdy zaczęłam smażyć rozgniotłam je i na sam koniec do kremu dodałam trzy łyżeczki żelatyny rozpuszczonej w niewielkiej ilości wody.

post-2336-1189234868_thumb.jpg

post-2336-1189234907_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć Halinko mam pytanie odnośnie tego kremu bo mój synek uwielbia truskawki a niedługo będzie miał urodzinki i chciałabym zrobić tą masę i chciałabym się dowiedzieć czy można użyć truskawek mrożonych i czy przy truskawkach mrożonych zachować te same proporcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko z mrożonymi truskawkami nie robiłam, można z nich zrobić krem, daj mi znać kiedy Twój synek ma urodzinki a ja upiekę i dam Tobie znać bo być może trzeba będzie dodać trochę więcej żelatyny i muszę osobiście wypróbować z tej samej ilości truskawek, zależy mi żeby Tobie się udał. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Halinko mój Kubuś ma urodziny 28 września także już niedługo, a Twój tort wydaje mi się idealny dla niego. Proszę napisz mi jeszcze jak możesz jakiś sprawdzony przepis na biszkopt takiej wielkości aby go przekroić na dwa placki bo jako trzeci placek dam jeszcze wkładkę kokosową. Pozdrawiam cieplutko w ten zimny i dzeszczowy dzień ;) :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko krem jest udany. Truskawek nie rozgniatałam tak jak poprzednio i Ty też nierozgniataj bo wszystko ładnie się zmiksuje, masło dałam śmietankowe 200g, nie ucierałam tylko wszystko miksowałam i produkty dodałam tak jak w przepisie. Jutro dam znać jaka będzie konsystencja kremu bo 20 min. temu wstawiłam do lodówki i żelatyny też dałam trzy łyżeczki tak jak do kilograma truskawek. Jak rozrobisz żelatynę wstaw do zimnej wody i mieszaj aż ostygnie dodaj do kremu i zmiksuj. Zdjęcie będzie zrobione i jak przyjedzie mój syn to wgra bo ja nie potrafię a nie mam czasu się nauczyć. Podaję przepis: 4 jaja, daję duże niepełna szklanka cukru 1 szklanka mąki krupczatki wymieszanej z proszkiem do pieczenia 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia Białka ubić na sztywno, dodawać po trochu cukier, dalej ubijając dodawać po jednym żółtku i ubijam do momentu aż ukażą się pęcherzyki. Następnie wsypuję stopniowo mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia. W przepisie mam żeby wymieszać łyżką a ja nie mieszam tylko zawsze miksuję na najmniejszych obrotach. Jeżeli czegoś nie rozumiesz to proszę pytaj a ja odpowiem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edydko mąkę użyłam krupczatkę, pomyliłam się i poprawię. W przepisie miałam tortową a używam krupczatki. Jak jutro stawi się pracownik do położenia kafelek na tarasie to mój syn będzie i zdjęcie wgra. Krem też jest taki jaki powinien być. To ciasto piekę w tortownicy 30 cm. i biszkopt z przepisu który podałam i przyznam się że krupczatki nie przesiewam. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.