Skocz do zawartości

Ciepłe Do Lodówki


ainoh7

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie jak w temacie - czy moge wstawic ciepła np. herbate do lodówki zeby sie ochłodziła? czy zniszcze w ten sposób lodówke? :wink: nie wiem a wole sie upewnic bo oststnio tak własnie robie :grin: a np. czy moge wstawic goraca kawe do zamraazalnika? jak to jest z tym ochładzaniem? :grin: bardzo prosze o info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok juz bede grzeczna i nic tam nie wkładam takiego ciepłego... :grin: ale powiedzcie mi jeszcze czy jest to normalne ze na lodówce sa takie no.. "kropelki rosy" taka woda mi sie tam zbiera tzn. od wewnatrz na tej tylniej scianie. :grin: to ma byc woda czy zamarzniety bardziej lód? albo wogóle tego ma nie być? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczytałaś instrukcji i w niej pisze że nie można nic ciepłego wstawiać. Kropelki rosy są, to jest normalne i one nie zawsze są kropelkami bo są okresy że te kropelki sa zmarznięte zauważ, a jak jest rosa to są już skropliny i one spływają na dół do wgłębienia i przez otworek spływają do rynienki która jest umieszczona w tyle. Wszystko jest w porządku, tak jak potrafiłam postarałam się wytłumaczyć. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisały dziewczyny-nic ciepłego ani gorącego nie wolno wstawiać do lodówki,bo wtedy podnosi się temperatura i sprężarka musi bardziej pracować/marnujemy prąd/. Nie wstawiamy płynów w odkrytych naczyniach bo zwiększa się wilgotność i tworzy się szron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ! Zgadzam się w 100% z wcześniejszymi wypowiedziami , a od siebie jeszcze dodam, że jak wstawiasz coś gorącego do lodówki czy do zamrażarki podnosisz w niej temperature to powoduje powstawanie szronu , więc bardzo szybko będziesz miała zamrażalkę zaszronioną. Przy takich temperaturach jak są teraz to zamrażalkę otwieram wyjmuję co potrzebuję i jak najszybciej ją zamykam, żeby tego gorącego powietrza jak najmniej się tam dostało, bo zaraz będzie zaszroniona. Tak jak napisała Halinka wszystko piszą w instrukcji. Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu i Kasiu zwracam się do Was czy ten mężczyzna który zmieniał mi kierunek otwierania drzwi dobrze doradził, powiedział że odmrażając zamarżalnik mogę wstawiać garnek z gorącą wodą to prędzej się odmrozi. Ja nie posłuchałam jego rady i nigdy tak nie postępuję. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wstawiam garnek z gorącą wodą gdy rozmrażam zamrażarkę i nic złego się nie dzieje.Przecież wstawiając zamrażarka jest wyłączona i nie pracuje,więc nic złego się stać nie może,a jak już jest pozbawiona szronu to zanim ją umyję to nabiera temperatury pokojowej i wtedy włączam ją i dalej mrozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halinko nigdy tak nie robiłam zawsze się bałam że mogę uszkodzić te kanaliki z gazem, więc wyłączam ją na noc , albo rano i później wkraczam, reszte jak już się oderwie usuwam żeby było szybciej. Słyszałam że co po niektórzy stosują suszarkę do włosów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się,że w starej lodówce to wstawiałam gorącą wodę do zamrażalnika,oczywiście była odłaczona od sieci i nic się nie działo. Teraz mam lodówko-zamrazarkę nowszej generacji i bardzo rzadko ją rozmrażam ale już nie stosuję metody z garnkem,poprostu rozmraża się szybko i nie ma potrzeby tego przyspieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam, ja też mam nowej generacji i Dorunia ma rację jak będę chciała żeby jeszcze szybciej rozmrozić to śmiało wstawię garnek z gorącą wodą. Basiu w starej też tak robiłam jak Ty. Kasiu o stosowaniu suszarki też słyszałam od kogoś bardzo dawno temu, przecież wygodniej jest wstawić garnek, a nie trzymać suszarkę w ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.