Skocz do zawartości

"szybkie Ciasto" Na Różne Sposoby


lucienne

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie mam pojęcia skąd mam ten przepis.... (od znajomej) ale od ponad 10 lat "specjalizuje się" w tym cieście zmieniając, wprowadzając drobne urozmaicenia. Pierwotna wersja: ------------------ składniki: 4 jajka 1 szkl. cukru 2 szkl. mąki kostka margaryny 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia maliny Wykonanie: Ubić piane z białek. Ubijając dodawać powoli w odpowiedniej kolejności składniki: cukier, żółtka, mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia, a na końcu wcześniej rozpuszczoną i ostudzoną margarynę. Wysmarować formę prostokątną tłuszczem, posypać bułką tartą. Wlać ciasto i powrzucać maliny. Pieć 35-45 min w tem 180-200stopni (w zależności od mocy piekarnika). Po wyjęciu można posypać cukrem pudrem. Moje urozmaicenia: Zamiast margaryny używam masła (ciasto jest smaczniejsze) a forme podsypuje mąką ciasta mi starcza na 1 średnią prostokątną formę i 1 malutką (tzn. niśką). (chodzi o podłużne formy) ---- Zamiast malin można (przed wlaniem do formy) wymieszać z: 1. rodzynkami (a także i z domieszką owoców kandyzowanych - prawie keks) 2. bakalie 3. kawałki czekolady 4. pół ciasta wlać do formy, drugą połowe wymieszać z kilkoma łyżeczkami kakaa i wlać na białą masę (patyczkiem można lekko pomieszac). 5. 0,7 kieliszeka wódki oraż połówki wiśni (rzecz jasna bez pestek :razz: ) w przypadku bakalii polecam obtoczyć w mące by nie były poklejone i podczas pieczenia nie opadły na dno. Wybierając opcje nr 1 do smaku dodając skórke pomarańczową można upiec ciasto w formie dla babek. Według uznania ciasto można posypac cukrem pudrem, polac lukrem, lub polewą, do tego posypać skórką pomarańczową (wersja 1,2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.