Skocz do zawartości

Ciasto Wiśniowo-migdałowe


martula205

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie :razz:

to mój pierwszy przepis na forum mam nadzieję, że komuś ciacho posmakuje. Oryginalny przepis pochodzi z książki J. Muras "Najlepsze ciasta kręcone" ja jednak go trochę zmodyfikowałam. Oto przepis już po modyfikacjach:

Na ciasto (duża blaszka):

45 dag mąki

30 dag masła lub margaryny

20 dag cukru (lub mniej jeśli ktoś woli mniej słodkie - ja dałam ok 3/4 szklanki)

8 jajek

4 lyżeczki proszku do pieczenia

aromat migdałowy

wiśnie wydrylowane w ilości wg uznania (można użyć mrożonych - tak jak ja to zrobiłam - wystarczy jedno opakowanie)

Na masę migdałową:

10 dag migdałów w płatkach

20 ml śmietanki kremowej (ja dałam 30%)

7,5 dag masła

1 łyżka miodu

5 dag cukru

Przygotowanie ciasta:

Miękką margarynę (lub masło) utrzeć na puch, dodać cukier a następnie po jednym jajku. W dalszej kolejności dodawać mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia i dalej miksować aż do uzyskania jednolitej masy. Na końcu dodać olejek migdałowy.

Ciasto wyłożyć na blaszkę (wyłożoną papierem do pieczenia lub wysmarowaną wcześniej tłuszczem i posypanej bułką tartą), na ciasto położyć wiśnie, lekko wcisnąć je w ciasto i piec ok 30 min w temp. ok 180 st. C. Wyjąć z piecyka i wystudzić.

Przygotowanie masy migdałowej:

Śmietankę, masło, cukier i miód podgrzać w rondelku aż się rozpuści - należy ciągle mieszać masę. Odstawić do wystygnięcia. Do wystudzonej masy dodać płatki migdałowe. Zamieszać i równomierni posmarować masą wystudzone ciasto.

Wstawić ciasto do piecyka na kolejne 15-30 min (zależy od piecyka - ja piekłam jezcze dobre pół godziny), aż masa się zrumieni.

Smacznego :razz:

Moje uwagi:

jeśli chodzi o temp. pieczenia - napisałam ok 180 st. bo ja mam dość ciekawy, przenośny piecyk ;) - kupiony od wschodnich sąsiadów naszych :cool: - w którym nie da się regulować temp. - zawsze jest ta sama (coś a'la prodiż).

W oryginalnym przepisie liczba "płynnych" składników na masę migdałową (tzn. mam na myśli wszystkie składniki poza migdłami) była podwójna jednak ja wymieszałam z płatkami migdałowymi tylko połowę bo wg mnie byłoby to zbyt lejące się i nie zapiekłoby się, ale jeśli ktoś ma inne zdanie to może spróbować wg oryginalnego przepisu.

Jeśli przepis jest zbyt mało szczegółowy to proszę o uwagi postaram się uzupełnić - tak jak mówię to mój debiut przepisowy na forum i liczę cichutko na Waszą wyrozumiałość :cool:

Ciacho zrobiłam wczoraj pierwszy raz, żeby zanieść do pracy z okazji moich urodzin i hmm... po godzinie już nic nie było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.