Skocz do zawartości

Ptysie Z Kremem Cytrynowym


Rekomendowane odpowiedzi

:razz: :razz: Składniki na ciasto:

-12 dkg mąki

-szkl. wody

-szczypta soli

-6 dkg masła roślinnego

-3 jajka

-1/2łyżeczki proszku do pieczenia

 Wykonanie:

W rondlu zagotować wodę ,dodać masło i sól. Wsypać przesianą mąkę i mieszając ,gotować aż masa będzie odstawać od brzegów rondla.Zdiąć z ognia i mieszając przestudzić.

Do przestudzonej masy wbijać po jednym jajku dokładnie wyrabiać drewnianą  łyżką ,następne jajka dodać dopiero wtedy ,gdy poprzednie połączy się z masą , na końcu dodać proszek i wymieszać.

 Blachę wysmarowca i nakładać szprycą do kremu lub z woreczka przez tulejkę nakładać w dużych odstępach okrągłe porcje ciasta. Wstawić do nagrzanego piekarnika i piec w tem. 200-220 c przez 15 -20 min, po 5-6 min uchylić minimalnie drzwiczki aby para uleciała z piekarnika i potem zamknąć i piec dalej .

Krem - składniki:

-1 jajko

-1/2 szkl. cukru pudru

-1/2 paczki buduniu waniliowego

-1 szkl. mleka

-12 dkg masła

-cytyna

-esencja cytynowa

Wykonanie:

- jajko umyć i sparzyć przez 10 s wrzątkiem ,wybić do naczynia dodać cukier i ubić na puszystą masę.

Ugotować budyń z połowy opakowania .

Masło utrzeć i na przemian dodawać schłodzony budyń,ubite jajko zcukrem, sok z cytyny, stale ucierając,doprawić do smaku cukrem pudrem i ewentualnie esencją cytynową.

Upieczone i wystudzone krążki przekroić i spodnią część napełnić kremem i przykryć ,wierzch posypać cukrem pudrem.

Polecam bo są wysmienite.

Można z ciasta formować obważanki i będa pączki wiedeńskie ,zamiast pieć to smażyć w głębokim tłuszczu ,ale bez kremu. :cool: :cool:

post-4684-1182519262_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola bardzo zachecajacy ten przepis :razz: mozna rowniez zrobic z bita smietana- miam miam.A co do paczkow wiedenskich to kiedys je robilam i porazka.Przepis mialam z programu Kawa czy herbata gdzie na zywo pokazywali jak je robic (bo akurat byl Tlusty czwartek) wiec zrobilam i wyladowaly w koszu bo byly nasiakniete tluszczem. :cool: .Musialam zrobic swoje paczki ktore sa najlepsze :cool: .

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cool:  Jolu aby pączki nie nasiąkały tłuszczem to do zimnego jeszcze oleju wlać trzeba 2 łyżki octu i nie powinno wsiąkać zadużo bo on zatrzymuje tłuszcz tam gdzie powinien być ,albo do ciasta dolać i wyrobić a potem smażyć,ja tak robie  przy zwykłych paczkach lub jakie kolwiek w głębokim tłuszczu smażone,pozdrawiam i życze samych udanych wypieków. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuuuwielbiam ptysie :cool: :razz: , jeszcze nie jadłam takich cytrynowych, trzeba wypróbować, aż mi ślinka cieknie, mniam. Jak zrobię to oczywiście pochwalę się wrażeniami. Dzięki mamuś za przepis. Buziaczki Amelia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

:razz:  Witaj Amelciu ciesze się bardzo że ptysie smakowały , choć ty zawsze byłaś łakomczuchem na ptysie  :razz:  i trudno było ciebie zniechęcić do nich, no ale teraz masz przepis to już sobie wyobrażam jak się nimi będziesz opychac hihi .Pozdrawiam mama :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam dodać jeszcze, że na drugi dzień są jeszcze smaczniejsze jak tak się przegryzą, no mój ukochany nie lubi niczego co zawiera krem, a wczoraj wszamał aż dwa ptysie na raz czyli muszą być extra.  Dzięki mamciu za przepis. Pozdrawiam Amelia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  :razz:  No widze że już wojtka zaraziłaś ptysiami ,ale to dobrze częściej będziesz je robić hihihi :razz: Andy to nie żart tym forum własnie Amelia mnie zaraziła i to ona mnie tu ściągnęła i tak jesteśmy razem :mrgreen:  Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.