Skocz do zawartości

Biskwity Biszkoptowe


Rekomendowane odpowiedzi

:cool:  Biskwity biszkoptowe -5 jaj -1 szkl. cukru -1,5 szkl. mąki pszennej -szczypta soli wykonanie: Jaja ubić z cukrem i solą na parze na gęstą masę. Zestawić i stopniowo dosypując mąkę w dalszym ciągu ubijać. Z gładkiej masy wycisnąć szprycą "placuszki" na wysmarowanej i posypanej tartą bułką blaszce. Ppiec ok 15 min na złoty kolor w temperaturze 160 stopni. Jeszcze ciepłe ułożyć na wałku , tak żeby gotowe biskwity były lekko złożone. Po wystygnięciu wypełnić dowolnym nadzieniem. Doskonale nadaje się bita śmietana sama i z owocami , można też przygotować krem budyniowy, karpatkowy czy nawet taki do tortu,pod krem można położyć odrobinę marmolady owocowej . :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam są bardzo smaczne, Wiolu piekłam kiedyś podobne pod nazwą błyskawiczne ciasteczka biszkoptowe. Ja w przepisie nie mam soli natomiast dodawałam cukier waniliowy, gorące podważałam łopatką i zaraz owijałam trzonek drewnianej łyżki. Koniecznie muszę spróbować Twoje z nadzieniem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cool:  Witaj ineczko ja zawsze ale to zawsze jak ubijam jajka z cukrem dodaje szczypte soli gdyż lepiej sie ubija i dodaje ją do każdego ciasta ,sól dodaje smaku i poprawia kolor ciasta ,tak jak się używa soli do potraw bo daje smak tak i w cieście jest to samo , a cukier waniliowy też daje może nie zawsze o tym pisze bo nie w każdym przepisie jest , ale ja też daje, pozdrawiam  gorąco :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:razz: :razz:  Witajcie ineczko i sabinko- nie ma za co dziekować od tego jest to forum aby sobie nawzajem pomagać ,ale cieszy mnie jeśli trafiłam w sedno ,ja zabieram się zaraz za robienie biskwitów czy jak kto woli omlety, jezyczki naleśniczki -wszystko to to jedno i to samo  a potem wkleje zdięcia,pozdrawiam was serdecznie :cool: :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock:  Tak jak pisałam robiłam biskwity i podaje zdięcia ,jeszcze jedna uwaga - aby krem nakładać do jeszcze ciepłych placków ponieważ mogą się połamac , jako nadzienie zrobiłam krem budyniowy ,podaje przepis na ten krem  0,5 l mleka , 1 szkl. cukru i cukier waniliowy zagotować a osobno w garnuszku tak 0k 250 ml mleka wymieszać 3 duże łyżki mąki ziemniaczanej i 3 duże łyżki mąki pszennej i 1 żółtko , wlać do gotującego się mleka i gotować ok 5 min,  1 kost masła utrzec i dodawać ostudzony budyń i dobrze utrzeć na puszystą mase, dodałam kilka kropli olejku cytrynowego i dużą łyżkę spirytusu aby nie było mdłe.  ztej porcji wychodzi ok 22 biskwitów. :razz:

post-4684-1182624479_thumb.jpg

post-4684-1182624504_thumb.jpg

post-4684-1182624516_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin: :razz:  Witaj Kate  ,piszesz że to twoje ulubione ja je również lubie i kedyś często kupowałam ,bo co do zrobienia to niezbyt mi się chciało,ale to forum dodaje motywacji i chęci .Pozdrawiam :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam serdecznie :) W końcu udało mi się znaleźć przepis na moje ulubione biszkoptowe naleśniczki :razz: może poszukiwania tego przepisu poszłyby mi szybciej, gdybym znał inne ich nazwy takie jak: biskwity biszkoptowe lub języczki ;p W każdym bądź razie dziękuje za przepis :P Pozdrawiam, Piotrek ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.