Skocz do zawartości

Nowa Kuchnia


Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o poradę! Kupuję kuchnią z termoobiegiem i chciałam się dowiedzieć od Doświadczonych Cukierniczek: Jaka jest różnica pomiędzy pieczeniem tradycyjnym , a termoobiegiem? Jak piec jakie ciasta żeby wyszły ok? Jakie ciasta tradycyjnie jakie z wentylatorem? W instrukcji jest popisane i w tym i w tym , ale jak to wygląda w praktyce? Dziękuję za porady i sugestie, może z czasem jakoś sama się już połapę , ale teraz jestem noga :wink: i to lewa. A i jeszcze jedno proszę doradźcie, Jakie ciach upiec pierwsze, bo zrobiła bym od razu wszystkie na raz ??? Tak już mi się chce CIACHA :) Pozdrawiam :roll:

post-3146-1183573758_thumb.gif

post-3146-1183573806_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Kasiu ja mam taką kuchnię ale piekę zawsze góra dół tradycyjnie, też mam termoobieg to wówczas można piec na dwie blaszki ale przyznam się że ma taką kuchnię 5 lat i nigdy nie używałam termoobiegu do pieczenia ciast, tylko używam do topienia sera żółtego na pizzy.Ja mam taką kuchnię że nie nagrzewa się szyba w piekarniku jest to bardzo dobre jeśli ma się małe dzieci bo się nie poparzą. Osobiście jestem zadowolona z mojej kuchni bo ma wiele funkcji, górę mam gazową a dół mam elektryczny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z piekarnika z termoobiegiem już kilka lat i zawsze piekę z włączonym termoobiegiem, chyba że w przepisie zaznaczono inny sposób pieczenia, zdarza się to bardzo rzadko. W ten sposób piekłam biszkopty, ciasta kruche, ucierane. ciasteczka i zawsze wychodzą.Pozdrawiam i życzę smacznych i udanych wypieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji jest podane że pieczenie z wentylatorem przyśpiesza pieczenie o 20% więc trzeba skrócić czas, a co z temperaturą ustawiamy niższą? Zanudzę Was pytaniami , ale chciała bym mieć dobry początek. Pozdrawiam i dziękuję za cierpliwość :wink: Dalej nie wiem co upiec jako pierwsze? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu-nie jestem pewna ale Pascal w TV jak piecze z termoobiegiem to o 20 stopni zmniejsza temperaturę w stosunku do pieczenia bez termoobiegu. Może na początek upiecz biszkopt albo kruche i będziesz zorientowana co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu spróbuj upiec biszkopt daj 180 stopni i zobaczysz co się będzie działo poprostu musisz sama dojść do tego jakie placki piecze się najlepiej bo czasami może być tak że góra ci się spiecze a spód nie będzie upieczony, ale chyba w instrukcji kuchenki pisze jakie ciasta się piecze z włączonym termoobiegiem musiałabym znaleźć swoją instrukcję i zobaczyć co i jak. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji jest ,ale jest wpisane pieczenie i takie i takie i dlatego jestem ciekawa Waszego zdanie. Jaki wariant będzie bardziej pasował, po jakimś czasie już będę mądrzejsza, ale teraz sama nie wiem jak do tego podejść. Przy pikarniu gazowym wiedziałam co i jak moje elektryczne pieczenie to prodziż 20 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wziełam instrukcję to pisze tylko tyle że przy włączonym termoobiegu można piec pizza, lasagne, tagliatelle zapiekane, makarony zapiekane, kurczaka, jagnię, tort czekoladowy. Bo w mojej kuchni jest badzo dużo funkcji i przy prawie każdej jednej jest włączony termoobieg. Już pisałam wcześnioej ja używam tylko funkcji góra dół bo jak zaczne eksperymentować to mi nic nie wyjdzie a tak to mi się wszystko udaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia:termoobieg wysusza więc lepiej piec np biszkop na tradycyjnym-góra dół.Termoobiegu uzywam do np.Pavlovej lub obiadu z 2 dań np ziemniAKI i mięso.Jezeli pieczesz na termoobiegu to faktycznie nalezy zmniejszyć o 20 st temp bo przypiecze się za bardzo.Bułki,chleb równiez piekę na tradycyjnym.Używam go do rozgrzania piekarnika.Wydaje mi się ze powinno się go uzywać do pieczenia na 2 blachcach by temp była w miarę równomierna/a i tak do końca nie jest/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.