Skocz do zawartości

Smaczny Pieróg!


Dorunia

Rekomendowane odpowiedzi

Jak można wyczytać z wcześniejszych postów, pieróg Doruni nam bardzooo zasmakował i dość często go przygotowujemy.

Teraz jednak mam pytanie zarówno do Autorki jak i innych forowiczów czy mają pomysł czym zastąpić jajko w tym przepisie?

Weganie używają do sklejania mączki sojowej (?) ale czy ona będzie się nadawać do tego ciasta? Chcę zrobić ciasto właśnie z tego przepisu, bo nie dość że się zawsze udaje to jest naprawdę smaczne! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamerko, ja często musze czymś zastępować jajo ale z innego powodu - mianowicie z racji alergii synka. W takim przypadku uzywam gęstej smietany na 1 jako 1 łyżka śmietany. Mnie sie udaje i nigdy nie miałam dotąd problemu. Mączką sojową nie próbuję, bo z kolei ja jestem uczulona na soję. Jakoś musze sobie radzic a lubię smacznie zjeść i gotować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niuniaczku, bardzo dziękuję za odpowiedź! :mrgreen: Niestety śmietany też nie mogę użyć :mrgreen: Przepraszam, nie wyraziłam się jasno, a właśnie te pierogi chciałam zrobić dla wegan. Ostatnio wyczytałam, że w ciastach jajko można zastąpić nasieniem lnu. Nie wiem jednak czy to udało się by przy tych pierogach... Niemniej raz jeszcze bardzo dziękuję za odpowiedź! Taka informacja na pewno może się przydać przy jakimś nocnym buszowaniu po kuchni, gdy nie zawsze wszystkie składniki są pod ręką a i do nocnego też się nie chce wychodzić :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie Klamerko radzę pominąć jajko i dać o łyżkę wiecej oleju - nie powinno sie nic stać - też nieraz tak kombinuję. Warto spróbować. Co prawda tego przepisu nie próbowałam wykonać w ten sposób - ale wypróbuję jutro bo kupiłam składniki i tym razem nie dodam śmietany. Dam Ci znać jak mi wyszło. Pozdrawiam Dorunię autorke przepisu i przepraszam, ze wypowiadam sie w kwestii jej przepisu. Doruniu dzięki za kolejne kulinarne natchnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamerko, jak obiecałam tak zrobiłam. Wczoraj wieczorkiem przyrządziłąm na kolcję takie pierogi z farszem z kapusty kiszonej, pieczarek i serka topionego. Zrobiłam tak jak pisałam - całkowicie pominęłam jajo i w zamian dodałam łyżkę margaryny (tak z ciekawości). Wyszły super - jak dla mnie bez różnicy, bo oryginalne też robiłam gdy dzieci były na feriach. Wprawdzie zdjęć nie zrobiłam ale kształty były "ciekawe" - sklejali chłopcy (!) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIuniaczku Droga :razz: Jak mam Ci dziękować? :lol: Baaaardzo pięknie dziękuję za pomoc! Planujemy zaprosić w niedzielę naszych przyjaciół wegan. A tak trochę niezręcznie było mi ich pytać, co mam dodać do takiego ciasta :mrgreen: a poza tym, nie ukrywam, chcielibyśmy im zrobić niespodziankę :D Niuniaczku, jak na siedemnastolatkę :mrgreen: to masz wyjątkową wiedzę i praktykę kulinarną! :mrgreen: No tylko pozazdrościć! :D Pozdrawiam serdecznie!! PS: kapusta kiszona- mniam.... ależ nabrałam na nią ochoty!! Właśnie wyobraziłam sobie jak pyszne musiały być Twoje pierogi... mmmmm.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.