Skocz do zawartości

Przetwory Na Zimę- Pochwalcie Się


renigliwice

Rekomendowane odpowiedzi

Pora na przygotowywanie przetworów na zimę! Jakie już zrobiliście? Zrobiłam dżem wiśniowy z wiórkami kokosowymi, dżem z czarnej porzeczki, sok z czerwonej porzeczki, teraz robię wiśnie do placka, ogórki kiszone, cukinie z zalewie musztardowo-chrzanowej, ogórki z curry. Na razie tyle, ale to jeszcze nie koniec..... Acha- jeszcze zamroziłam truskawki. :-D :-D :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No to straciłam okazję, bo bez chyba kwitnie od maja do czerwca. Muszę czekać do następnego roku. :-D Acha- dzięki za tego linka. Nie zauważyłam go wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pomału zwiększam kolekcję swoich przetworów, tylko nie wiem kto zje z poprzednich lat ;) , mam fioła na punkcie robienia przetworów zawsze coś nowego próbuję, mój tato zawsze się ze mnie śmieje że jestem po uszy umazana on to nazywa (kucianie) hi hi ;) , jak na razie to zrobiłam: - ogórki kiszone - korniszony - musztardę - sok z malin za niedługo będę robić dżem z czerwonej porzeczki, sok z winogrona ciemnego uwielbiam ten smak a jaki dżem jest pyszny, jarzynkę, leczo, marynowane ogórki z papryką itd: Grzybki to zbieramy w swoim lesie, ja mam trochę żyłkę grzybiarza nie wytrzymałabym gdybym nie poszła do lasu, dobrze że mam blisko bo za płotem,także już parę prawdziwków ususzyłam i robię weczki i później rozdaję tym którzy nie mają,a z pozostałych to robię sos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Batirek! Ja robiłam cukinię wedłg tego przepisu: http://www.smaczny.pl/forum/index.php?show...t=0&start=0

Cukinię obrałam i pokroiłam w słupki długości słoika. Już otworzyliśmy słoik. Bardzo nam smakuje. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie dziewczyny pracujecie jak pszczólki,ja też już co nie co zrobiłam ale najbardziej jestem zadowolona z przepisu na buraczki całe pasteryzowane w słoiku.Przepis jest z naszego forum , Twojego autorstwa Reni. Buraki wyszły super, zrobiłam jeszcze 15 słoików litrowych.Pycha.Poza burakami zrobiłam ogróki kiszone, konserwowe, w musztardzie, sałatkę szwedzką,dżem jagodowy, jagody w sosie własnym/ z przepisu Iny 12/,sałatkę buraczki z kapustą/ też Iny/, wiśnie w syropie, powidła śliwkowe , dżem agrestowy. Na razie to wszystko ale planów jeszcze trochę mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.