Skocz do zawartości

Frytki


Gość Apiro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Odrazu piszę, że nie mam głowy do gotowania itd. więc nie wychodzi mi nawet taka łatwa potrawa jak frytki... Zawsze wychodzą mi dziwne - twarde i bardzo tłuste. Może ktoś wie co robie źle lub co zrobić, żeby wyszły normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, że po wiekszej części to wina ziemniaków. Nie każde smakuja dobrze jako frytki. Ja zawsze kroje ziemniaki na średnio cienkie słupki, opłukuję i wysypuje na sito. Do wysokiego garnka wlewam olej i rozgrzewam, wsypuję tyle ziemniaków by swobodnie mozna je było mieszać i smaże na złoty kolor. Ot cała filozofia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest tak, że raz wychodzą dobre a raz złe. Wydaje mi się, że to przez to jak napisał(a) Bietka, tylko skąd będę wiedział, kiedy jaka jest temperatura? Może napiszesz po jakim czasie można już wrzucić frytki? Aha jeszcze jedno - ja mam kupione gotowe frytki, tylko trzeba je oczywiście usmażyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

a jak kupione to ja poprostu rozgrzewam piekarnik do nawet 200 stopni i na czysta sucha blache wrzucam zamrozone frytki :grin: wlasnie przed chwilka takie zjadlam :lol: co jakis czas otwieram piekarnik i przemieszam je bo moj piekarnik nie jest najwyzszej klasy :grin: czekam az beda zrumienione najlpeiej sprobowac 1 czy w środku nie jest surowa. Frytki z pierarnika to na pewno nie to samo co na oleju ale wlasnie nie sa takie tluste no wlasciwie wogole nie sa tluste :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis w/g Makłowicza Olej rozgrzać w dwóch garnkach. Do jednego wsypać frytki i chwilę potrzymać. Olej zmniejsza temperaturę od zimnych ziemniaków. Po chwili ogrzane frytki przełożyć do drugiego garnka z dobrze rozgrzanym olejem i smażyć na złoty kolor. Ja robię frytki w jednym garnku. Ogrzewam, wyciągam na sicie a olej nadal podgrzewam. Gdy gorący wkładam frytki z powrotem i dosmażam na złoty kolor. Frytki nie są tłuste, są chrupiące i smaczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ależ zrobiłam się głodna! ;) Dorotko-ile czasu trzymałaś ziemniaki w słodkiej wodzie-5 czy więcej minutek? Przyznam,że mam ochotę spróbować a tak jeszcze nie robiłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

ale zrobiłam się głodna :-) ja też niedawno się nauczyłam robić dobre frytki, kroje róznie w słupki, talarki, olej nagrzewam, jak długo hmm na oko :cry: to chyba jedyna potrwa która robię na oko, powyjęciu z garnka, odsączam w reczniki papierowe, nie znosze tłustych rzeczy a frytki kocham, nie robię gotowych bo mi jakoś nie smakują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.