Skocz do zawartości

Tiramisu Ze Śmietaną


monia79

Rekomendowane odpowiedzi

Przepis wzięłam z serka mascarpone firmy piątnica kupiony w biedronce:) 250g serka mascarpoe 130g śmietanki 30% do ubijania 100g biszkoptów podłużnych 50g cukru pudru filiżanka mocnej kawy rozpuszczalnej 50g likieru Amaretto kakao W salaterce ubić śmietankę. Do serka mascarpone dodać cukier puder i wymieszać. Do tej masy dodać stopniowo ubitą wcześniej śmietanę i wymieszać drewnianą łyżką. Do kawy dodać likier, ponieważ nie miałam likieru dodałam spirytusu:) maczać biszkopty i układać je w podłużnym naczyniu ( moje naczynie to opakowaie po lodach no cóź nie miałam podłużnego) na te biszkopty układamy warstwe kremu i posypujemy je przez sitko kakao układamy znów nasączone biszkopty i krem i posypujemy kakao. Wkładamy na noc do lodówki. Nie jest pracochłonne a jaki efekt. Mam nadzieje ze wypróbójecie i dacie swoja opinię, na zachetę dołączam zdjęcia. Pozdrawiam Monia

post-4104-1184756617_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzycielko pisałam tak jak w przepisie. śmietany w szklance masz 230g czyli będzie trochę więcej niż połowa. Jak pisałam wcześniej nie miałam likieru dodałam spirytusu 3 kieliszki. Myśle, że z dwa kieliszki likieru będzie. Powodzenia!;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po spróbowaniu stwierdzam,że jest to Tiramisu bardzo dobre i trochę czuć spirytus,bo ja również zamiast likieru go dodałam,ale nie jest to takie mocne moim zdaniem.Ja dodałam do kremu rozpuszczoną żelatynę,bo bałam się,że ta masa się nie zetnie i będzie się rozlatywało ciasto po ukrojeniu.Moniu jeśli robiłaś bez dodawania żelatyny to możesz mi napisać czy masa ci się stężała i nie rozlatywała się po ukrojeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc moje Drogie, ja robie Tiramisu bez smietanki. Ja robie to z takiego przepisu: 500 g Mascrapone 4 Jajka 5 lyzek wody 10 g zelatyny 150 g cukru Kawa Amaretto Zrobic jakies 3/4 dzbanka mocnej kawy. Kawe moco oslodzic i do goracej wlac Amaretto - jakies 1/3 butelki. W tej miksturze zanuzac na chwileczke biszkopciki (nie namaczac, ciasteczka bardzo szybko chlona wilgoc). Ciasteczka ukladam w prostokatnej szklanej formie do zapiekanek. Gdy pierwsza laga jest zrobiona, biore sie za robienie serka (szybko tezeje). Zoltka i cukier ubic. Do tej masy dodac serek. Do ubitych jajek z serkiem dodac rozpuszczona zelatyne i na koniec piane z bialek. Polowe kremu serowego wylozyc na nawilzone biszkopty. Szybko namoczyc nastepna warstwe biszkopto i na nie wylozyc reszte sera. Gotowe. Wstawic do lodowki. Najlepsze na drugi dzien. Jesli chodzi o wzgledy smakowo-estetyczne, radze kazdy kawaleczek ciasta, tuz przed podaniem na osobnych talerzykach deserowych, kakem posypywac. Niestety nie mam mozliwosci wstawienia zdjecia. PS. Radze nie zastepowac Amaretto zadnym innym alkoholem, bo sie zatrace ten charakterystyczny smak. Amaretto smakuje tez bardzo dobrze z kawa... bez ciastka ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagódko wiem że nie powinno zastępować sie w tiramisu amaretto innym alkoholem bo to propanacja tego niezwykłego deseru, ale jak wyżej wspomniałam nie miałam pod ręką tego trunku. No cóż trzeba było sobie jakoś poradzić :-D Jagódko przepis twój ciekawy, chciałabym go zrobić ale boję się użyć surowych jajek kupnych.. . A ty jakich używasz kupnych czy może ,,wiejskie pewiaki,, :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.