Skocz do zawartości

Wakacje, Gdzie Byliście, Gdzie Będziecie?


zuziorek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 217
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W Sztutowie bylam parenascie lat temu i tez przywiozlam piekne wspomnienia.Bylismy wtedy jeden dzien w Krynicy i zrazilam sie troche...Duzo ludzi i te napisy po niemiecku,ceny tez wówczas jeszcze w markach :P??: W Sztutowie czesto jadalismy w knajpce przy plazy "Róza Wiatrów"-o ile dobrze pamietam....Najlepsze fladry,jakie kiedykolwiek jadlam.... Ech,kiedys wiecej jezdzilismy,teraz juz mniej... :P Jutro wybieramy sie na weekend do Koniakowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy dziś w skansenie i zoo w Chorzowie.Zoo takie piękne i przeogromne,wiele ładniejsze i większe od krakowskiego,nawet wszystkiego nie obejrzeliśmy.Pierwszy raz widziałam żyrafę!Za to lubelski skansen jest ładniejszy;córka miała okazję zobaczyć szkołę z dawnych lat.Ludzi dzisiaj były tłumy i już nie poszliśmy nigdzie więcej a w planie było jeszcze planetarium i park rozrywki-będzie okazja do następnego wyjazdu :grin: Jak widać ja jestem ciekawska i wszędzie musiałam zajrzeć :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha jak tak oglądam te fotki i jak pomysle ze znowu treba rok czekac...az zal...ja jutro wracam do pracy po prawie 4-tygodniowym urlopie...tego kto wymyslił ta robote to bym....aaa szkoda gadac.....

bylismy najpierw w sarbinowei 8 dni a otem sie przenieslismy na 11 dni do świnoujscia bylo super odpocznieta jestem...deczko opalona...tylko kurde.nooo ciezsza o 5kg trtzeba znowu walke z oponka podjąc :grin:

jesli ktos tez ma problem z pozostałosciami powakacjyjnymi-to zapraszam do diet-zaczynamy odchudzanie...

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia K i Basqa wspomniały o kolejce Elka. W zeszłym tygodniu w naszym lokalnym Dzienniku Zachodnim ukazało się coś takiego. Jak zwykle wszystko rozbija się o kasę.

"Na początku sierpnia Samorząd Województwa Śląskiego i Chorzów złożyły wniosek do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego z propozycją dwóch projektów turystycznych, które mogą otrzymać dofinansowanie przed Euro 2012. Jeden z projektów dotyczył podniesienia atrakcyjności Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku.

Na początku tego miesiąca dotarła do mnie informacja, że Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przeznaczyło dotacje dla sześciu miast, w którym ma być organizowane Euro 2012. Propozycje projektów miały dotyczyć rozwoju turystycznego regionu. Można było złożyć jeden lub dwa projekty – tłumaczy Marek Kopel, prezydent Chorzowa. – Podczas wspólnych rozmów z marszałkiem województwa doszliśmy do wniosku, że miejscem potrzebującym dofinansowania jest WPKiW – dodaje.

Projekt, który powstał, ma nie tylko zachęcić do odwiedzenia parku osoby przyjeżdżające na Euro 2012, ale spowodować, aby park był atrakcją turystyczną naszego regionu, która przyciągnie do Chorzowa, a tym samym miast sąsiednich, więcej zwiedzających.

– Jest to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w naszym regionie. Jeśli nadarza się okazja podniesienia atrakcyjności parku, to trzeba to wykorzystać – mówi Kopel.

Gdyby ministerstwo przyjęło w całości ideę rozwoju parku, to już w przyszłym roku ruszyłaby przebudowa kolejki wąskotorowej czy całkowita modernizacja „Elki”. Zastrzyk gotówki otrzymałoby także ZOO, które wzięto pod uwagę w projekcie.

– Powstałoby egzotarium z gatunkami roślin tropikalnych zagrożonymi wymarciem oraz kawiarenką, czynne cały rok, a także terrarium. Zmodernizowalibyśmy również Dolinę Dinozaurów, wprowadzając tam m.in. ruchome elementy i organizując zabawy dla dzieci typu wykopaliska archeologiczne – opisuje Tomasz Stęplewski, dyrektor wydziału promocji regionu, turystyki i sportu urzędu marszałkowskiego.

Głównym źródłem finansowania tego przedsięwzięcia będą fundusze europejskie. Na podniesienie atrakcyjności parku będzie potrzeba aż 13,6 mln. euro.

– Teraz musimy czekać na decyzję ministerstwa. Nie wiem, kiedy ona zapadnie, ale myślę, że do końca roku będzie wszystko jasne – dodaje Stęplewski.

Ministerstwo może przyjąć projekt w całości lub zaakceptować tylko część pomysłu. Całkowite odrzucenie też wchodzi w grę, choć takiego scenariusza władze Chorzowa i województwa nie dopuszczają.

– Te pieniądze, rozwiązałyby wiele naszych problemów, choćby kłopoty z kolejką „Elka”. W projekcie zostały też uwzględnione parkingi, których tak brakuje w pobliżu parku – mówi Cezary Dominiak, prezes Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku."

A dla tych co nie wiedzą ja wygląda Elka fotka :grin:

post-5244-1187250880_thumb.jpg

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do moich "właściwych" wakacji pozostał jeszcze miesiąc, a widzę, że dzielicie się w tym wątku również wrażeniami z krótszych wypadów, więc i ja podzielę się z Wami kilkoma wspomnieniami z tego sezonu. Tak więc do dzieła :(

Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu - 26.05.2007r.

Okazuje się, że w tym dużym mieście, w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu Górnika Zabrze można znaleźć fajne miejsce do spacerowania i fotografowania.

Jest na terenie Śląska praktycznie jedynym obiektem z tak dużą ilością taksonów roślin, przez co ma duże znaczenie dydaktyczne, ekologiczne i zdrowotne, a może mieć i naukowe. Posiada w części parkowej ok. 5000 okazów drzew i krzewów (260 taksonów). Posiada również kolekcję roślin zielnych wieloletnich liczącą ponad 200 taksonów (łącznie z dziko rosnącymi). W 2004 roku założono na terenie Ogrodu Rosarium, które zostało obsadzone 2500 sztuk róż, różnych typów w 64 odmianach. Są tutaj róże wielkokwiatowe, wielokwiatowe, parkowe, okrywowe, miniaturowe i pnące.

post-5244-1187257007_thumb.jpg post-5244-1187257013_thumb.jpg

post-5244-1187257020_thumb.jpg post-5244-1187257027_thumb.jpg

Duża galeria zdjęć znajduje się tutaj

Park w Świerklańcu - 07.06.2007r.

Fajne miejsce do spacerów. Park ma on powierzchnię 154 ha. Są to historyczne założenia pałacowe-parkowe ze 120-letnimi dębami, sosnami wejmutkami i wieloma cennymi gatunkami drzew. Park jest częścią dawnego zespołu pałacowo-parkowego, który powstał wokół Piastowskiego Zamku i pałacu zwanego Małym Wersalem.

post-5244-1187257216_thumb.jpg post-5244-1187257226_thumb.jpg

post-5244-1187257232_thumb.jpg post-5244-1187257240_thumb.jpg

Duża galeria zdjęć znajduje się tutaj

Koncert Genesis w Chorzowie 21.06.2007r

Genesis zacząłem słuchać jeszcze w czasach liceum, kiedy to grali tzw. rocka progresywnego z Peterem Gabrielem na wokalu. Mimo iż uważam, że był to najlepszy okres w ich karierze, a to co potem nagrali już z Philem Collinsem na wokalu nie było już takie ekscytujące wybrałem się na ten koncert. Nie żałuję. Wspaniałe widowisko!! Mankamentem była potworna burza, która żeby było śmiesznie, kończyła się gdy już grali na bis „I Can’t Dance”

post-5244-1187257481_thumb.jpg post-5244-1187257488_thumb.jpg

post-5244-1187257500_thumb.jpg post-5244-1187257507_thumb.jpg

Duża galeria zdjęć znajduje się tutaj

Górnośląski Park Etnograficzny - 30.06.2007

Ekspozycja prezentuje na pow. 22 ha, 65 obiektów tradycyjnej architektury wiejskiej i małomiasteczkowej z części Górnego Śląska i z Zagłębia Dąbrowskiego, z końca XVIII do poł. XX wieku.

Kolekcja budownictwa składa się z typowych przykładów drewnianej architektury zgrupowanych w formie zagród chłopskich o zróżnicowanym stanie majątkowym gospodarzy oraz obiektów wolno stojących: garbarni, wiatraka, kościoła, karczmy, aresztu, spichlerzy dworskich i kapliczek wkomponowanych w odtworzony mikro pejzaż zieleni przyzagrodowej, łąk i pól uprawnych.

Wyposażenie wnętrz obiektów mieszkalnych, gospodarczych, przemysłowych oraz użyteczności publicznej zostało odtworzone zgodne z pierwotnym przeznaczeniem tych pomieszczeń. Natomiast wnętrza spichlerzy dworskich, które mają dużą kubaturę użytkową, zaadaptowano na pomieszczenia, w których prezentowane są stałe i czasowe wystawy tematyczne.

Ekspozycja składa się z dwóch części prezentujących tradycyjne budownictwo ludowe dwóch regionów: Zagłębia Dąbrowskiego i części Górnego Śląska z wyodrębnionymi podregionami.

post-5244-1187257672_thumb.jpg post-5244-1187257682_thumb.jpg

post-5244-1187257693_thumb.jpg post-5244-1187257702_thumb.jpg

Duża galeria zdjęć znajduje się tutaj

Koncert Red Hot Chili Peppers w Chorzowie - 03.07.2007

Na ten koncert czekałem od 1992r. kiedy to w moje ręce wpadła ich płyta „Blond, Suger, Sex, Magic” w której od razu się zakochałem. Koncert wspaniały, choć pozostał pewien niedosyt, ale koncerty już to do siebie mają, że zawsze zabraknie jakiegoś ulubionego numeru.

post-5244-1187257885_thumb.jpg post-5244-1187257892_thumb.jpg

post-5244-1187257899_thumb.jpg post-5244-1187257905_thumb.jpg

Duża galeria zdjęć znajduje się tutaj

Kopalnia soli w Wieliczce - 08.07.2007r

To była taka podróż sentymentalna. Pierwszy i ostatni raz byłem w 1975r. jeszcze z dziadkiem. Teraz też bardzo mi się podobało i zamierzam tam jeszcze kiedyś pojechać.

Więcej informacji o kopalni znajdziecie np. tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kopalnia_soli_Wieliczka

post-5244-1187258121_thumb.jpg post-5244-1187258132_thumb.jpg

post-5244-1187258138_thumb.jpg post-5244-1187258145_thumb.jpg

Duża galeria zdjęć znajduje się tutaj

Kraków - spacer na trasie Wawel - Rynek - Wawel - 08.07.2007r.

Wracając z Wieliczki podjechaliśmy do Krakowa. Zwykle bywam tam wiosną czy jesienią. Pierwszy raz byłem tam w okresie wakacyjnym i doznałem szoku. Strasznie dużo ludzi!! Fajnie było znów tam być i gorąco polecam, ale o innej porze roku.

post-5244-1187258328_thumb.jpg post-5244-1187258335_thumb.jpg

post-5244-1187258343_thumb.jpg post-5244-1187258349_thumb.jpg

Duża galeria zdjęć znajduje się tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.