Skocz do zawartości

Domowa Pizza


Maryśka2308

Rekomendowane odpowiedzi

Domowa pizza


Ciasto wychodzi pulchne i naprawde pyszne :-D Można dodać co tylko sie chce a pizza zawsze będzie smaczna :P Szczerze to wolę tą niż z pizzerii. Robiłam ja już wiele razy i poprostu niemoge się oprzeć mmm ;) Spróbujcie sami 8) Niestety niemam zdjęc ale postaram się zrobić :P

Składniki na ciasto:
:P 1kg mąki
8) 10 dkg drożdży
:lol: 1 jajko
:P 1 szkl mleka
:lol: 1 szkl wody
;) pół szklanki oleju
;) 4 płaskie łyżeczki soli

Z podanych składników zrobić rozczyn. Wymieszać, przykryć i pozostawić do wyrośnięcia.Aha i pamiętajcie że ciasto nalezy dobrze wyrobić drewnianą łyżką. (ja nauczyłam się od mojej babci jak dobrze powinno się wyrabiac ciasto drożdżowe :grin: Była w tym mistrzynią :-P Kochana babunia ;) )
Ja osobiście robie tak że po wyrośnięciu wykładam na dużą blache i zostawiam ciasto na niej około 5 minut żeby sobie podrosło. Potem smaruje ketchupem i wkładam do piekarnika na około 10 minut do temp około 200˚C żeby sie zapiekło,po czym wyciagam, nakładam serek i inne pyszności typu ogóreczki konserwowe, pomidorki...itd;) Wierzch znów posypuje serkiem i wkładam spowrotem do piekarnika i pieke "na oko" mniej więcej tak jak sie ser roztopi to już powinna byc dobra :P
Mówie wam niebo w gębie :lol: Od kąd dostałam ten przepis czyli od jakichs 2 lat to stwierdziłam że pizza w pizzerii już mi nie smakuje i wolę ta domową :grin:
Polecam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robie pizze wg podobnej receptury kładniki na ciasto: :P 1kg mąki 8) 10 dkg drożdży :lol: 1,5 szkl mleka (ile sie wleje..) :P 1/2-3/4 szkl ciepłej wody - zalezy ile się wgniecie by ciasto było elastyczne :P 6 łyżek oleju :lol: 2 płaskie łyżeczki soli Ja "rozbrzechtuję" drożdże w ciepłym mleku i wlewam do mąki, dokładam resztę skłądników i zagniatam dodając ciepłą wodę. Jak ciasto jest miekkie i elastyczne, ale nie "klei" sie do stolnicy oprószam mąka i owijam w ściereczkę i kładę na miseczkę, a pod spód kładę naczynie z ciepłą wodą. W tym czasie kroję pieczarki, wędlinkę, cebulkę, serek i co tam jeszcze chcą domownicy. Ciasto szybciutko rośnie - 15-20 minut i jest wielka kula. Dzielę ciasto i rozwałkowuje 2 placki - z tej ilości wychodzą 2 duże blachy. Smaruję ketchupem albo koncentratem pomidorowym i nakładam wszystkie składniki i oczywiście przyprawę do pizzy (polecam firmy ROWITA-nadaje super smak) Wkładam do nagrzanego piekarnika do 200 stopni i piekę 20-25 minut i gotowe. Pycha!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę :lol: Smakosze domowej pizzy łączmy się!!! :P Ja wykorzystuje stary sposób mojej babci na ciasto drożdżowe i kiedy jest już wyrobione nakładam na miske ściereczke, potem zawijam w ręczniczek i.... wkładam miche pod pierzynke 8) Nic się nie brudzi bo miska jest ładnie zawinięta a ciasto wyrasta naprawde pięknie :P Ciekawa jestem ile kuchareczek praktykuje jeszcze ten stary sposób ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.