Skocz do zawartości

Sernik - Łzy Sołtysa


beatusek

Rekomendowane odpowiedzi

:-D PYSZNY SERNIK - ŁZY SOŁTYSA

3 szklanki mąki

3/4 szklanki cukru

3 żółtka

2 łyżeczki proszku

1 kostka margaryny

Składniki wymieszać i wyłożyć na blachę. Z ciasta zrobić brzeg wokół blachy (masa serowa będzie bardzo rzadka).

Ser

60 dkg sera

1 budyń śmietankowy

3 żółtka (białka ubić)

3/4 szklanki cukru

1/2 szklanki oleju

1/2 olejku śmietankowego

2 szklanki mleka dodać na końcu

Ciasto z serem piec w temp 190 stopni około 45 min.

Wyjąć i wylać na nie ubite białka z 1/2 szklanki cukru i piec około 15 min.

W trakcie stygnięcia ciasta na jego powierzchni pojawiają się małe łezki - stąd nazwa (a czemu sołtysa to nie wiem).

Naprawdę polecam, ciasto jest bardzo lekkie i smaczne !!!!

SMACZNEGO !!!!!!!

post-5660-1186260369_thumb.jpg

post-5660-1186260386_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beatko! Chyba umknęła Ci mąka w cieście.

Witam !!!

Faktycznie umknęła mi ilość mąki.

Już poprawiłam swój błąd, mąki powinno być 3 szklanki.

Serniczek bardzo łatwo i szybko się robi - a jak smakuje :P !!!!!

Jeszcze raz POLECAM !!!!

BEATA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

mam pytanko na jak dużej blaszce piekłaś ten serniczek że wyszedł ci taki wysoki (chyba że to są takie zbliżenia).

Niedługo wypróbuję do odmiany twoją wersję serniczka z rosą .

Pozdrawiam :sad:

Witaj

Sernik robiłam w blaszce średniej wielkości, ciasto naprawdę pieknie rośnie i piana jest bardzo wysoka. Mam jeszcze duże blachy, ale w nich nie próbowałam go robić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość malaniunka

A ja pierwszy raz w życiu piekłam sernik i do tego pierwszy jaki zrobiłam to spośród ok 30 przepisów wybrałam twój :smile: Przepis wydał mi się najbardziej logiczny jak dla mnie laiczki :smile: I mam nadzieję że wyjdzie bo studzi się już na balkonie :) Na jakimś innym forum doczytałam się że powinien stygnąć w zimnym żeby wyszły te kropelki. To moje drugie ciasto w życiu bo 2 dni temu piekłam jabłecznik z bezą i podobno wyszedł bo wszystkim smakował :twisted: mi troszkę mniej ale nie dlatego że coś było nie tak tylko ja jestem łakomczuchem który uwielbia słodziutkie ciasto a tam jak dla mnie było za mało cukru ale jak będę piekła drugi raz to troszkę zmodyfikuję przepis i dodam po prostu więcej cukru :D Jak człowiekowi wyjdzie za pierwszym razem to aż budzi się w nim instynkt cukierniczy do pieczenia nowych ciast :) No nic czekam z niecierpliwością jak ostygnie serniczek i dam znać jak wyszło z tymi kropelkami :) Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malaniunka witamy na forum!! I czekamy z niecierpliwością na informację od Ciebie.. jak wyszedł serniczek :) Wiesz, jak czytałam Twój post, przypomniały mi się moje pierwsze kroki w pieczeniu.. ja zaczynałam od pieczenia babki ucieranej, na którą przepis dostałam od Babci i masz rację - u mnie też było tak, że pierwszy sukces zmobilizował mnie do dalszego pieczenia. Od tamtej pory minęło już chyba 10 lat :smile: A ja piekę coraz nowsze ciasta i odkryłam w sobie wielką życiową pasję :twisted: Życzę Ci samych udanych wypieków a w razie niepowodzeń nie zrażaj się!! Tu, na forum, zawsze możesz się kogoś doradzić. Z chęcią wszyscy Ci pomogą. Pozdrawiam serdecznie i daj znać, jak tam serniczek :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość malaniunka

A więc tak serniczek wyszedł rewelacyjnie !!! Ciasto urosło, zresztą sam sernik też, troszkę oklapła mi beza i nie wyszła rosa ale to na pewno bardziej przeze mnie ponieważ miałam taką ochotę na te ciasto że nie mogłam się powstrzymać i zaczęłam jeść jeszcze ciepłe więc nie dałam mu ostygnąć :smile: Dodatkowo musiałam modyfikować troszkę przepis ponieważ ja mam mała blachę , połowę takiego standardowego prostokąta więc dodawałam składniki po połowie ( miałam problem z jajkami haha:) Ale właśnie przed trzema godzinami upiekłam kolejny ( wcześniej zjadłam słodkie muffinki żeby nie połakomić się znów :smile:, daję mu spokojnie wystygnąć i już widać łezki :) Beatko przepis jest po prostu rewelacja !!! Dziękuję :twisted: Pozdrawiam Ewelina Ps A jutro jak mi się uda dołączę zdjęcia :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam!!! Bardzo długo nie było mnie na forum. Usiadłam dzisiaj w celu znalezienia przepisu na ciasto z makiem. Przeglądając przepisy zobaczyłam, że ktoś zainteresował sie "moim" sernikiem. Cieszę się bardzo, że smakował. Pozdrawiam Beata :( A więc tak serniczek wyszedł rewelacyjnie !!! Ciasto urosło, zresztą sam sernik też, troszkę oklapła mi beza i nie wyszła rosa ale to na pewno bardziej przeze mnie ponieważ miałam taką ochotę na te ciasto że nie mogłam się powstrzymać i zaczęłam jeść jeszcze ciepłe więc nie dałam mu ostygnąć :) Dodatkowo musiałam modyfikować troszkę przepis ponieważ ja mam mała blachę , połowę takiego standardowego prostokąta więc dodawałam składniki po połowie ( miałam problem z jajkami haha:) Ale właśnie przed trzema godzinami upiekłam kolejny ( wcześniej zjadłam słodkie muffinki żeby nie połakomić się znów :), daję mu spokojnie wystygnąć i już widać łezki :) Beatko przepis jest po prostu rewelacja !!! Dziękuję :) Pozdrawiam Ewelina Ps A jutro jak mi się uda dołączę zdjęcia :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.